| andreiw132 a întrebat:

Am o problema foarte mare si grava. Nu vreau sa luati in gluma, este foarte serios!

Deci, tatal meu biologic m-a parasit cand aveam 3-4 ani. Mama intre timp a gasit un om cu 10 ani mai mic decat ea, si ne-am continuat viata. Eu niciodata nu l-am suportat pe omul acesta, doar din faptul in care vorbeste cu mine si cu mama.

Acum vreo 4 ani, mama a ramas insarcinata cu el (îi voi da numele Mario). Mama i-a spus lui Mario sa plece in Anglia, sa se duca pe tir sa incepem o viata noua si pana la urma dupa ce s-a nascut surioara mea, a plecat in Anglia sa munceasca si sa cumpere o casa.

Fast forward pana am plecat in Anglia (acum un an). Am ajuns la aeroport si ne-am intalnit cu el, apoi am plecat spre casa pe care a cumparat-o. Totul a fost bine si frumos primele zile. Pana cand s-au certat prima data. De atunci, pot spune ca ei sunt certati o saptamana, una nu si tot asa. Mama mi-a cumparat de 2 ori bilet de avion spre Romania, dar s-au anulat din cauza coronei. Acum mi-a mai luat unul pe 23 iunie si sper sa nu-l anuleze.

Ieri s-a intamplat ceva care chiar m-a bagat pe mine si pe mama intr-o frica de neimaginat.deci ei erau deja certati si el nu prea mai venea acasa. O lua pe sora mea de langa noi, nici noi nu stim unde se duceau. Pana la urma, cand am ajuns acasa ieri de la tuns, am stat cu mama, am vorbit, a venit Mario cu sora mea acasa si voia sa plece, el stie unde singur. Si sora mea a inceput sa planga dupa el, mama voia sa se tina dupa el, sa vada cum e ca nu e doar copilul ei si eu eram pe laptop in living.
El statea in usa cu surioara mea afara si se certau in pragul usii, ca de ce nu sta cu ea si problemele lor de relatie. La un moment dat el s-a infipt in ea, am vazut si nu am stiut ce sa fac. L-am impins si i-am spus sa iasa din casa, dupa voia sa ma bata pe mine, ma facea orfan si p**da
Am plecat sus si nu am stiut ce s-a intamplat dupa. Mi-a fost foarte frica sa plec jos sa vad ce se intampla. Am vrut sa sun la politie dar mi-a fost frica. Pacat ca nu a filmat camera tot, s-a inchis. In fine, pana la urma a reusit sa-l dea afara si a bagat cheia in usa sa nu mai poata intra. Mi-a zis sa ii aduc telefonul sa sune politia. Intre timp a intrat prin usa de la bucatarie, era deschuiata. Am fugit sus, ei dupa ceva timp de certuri au daramat o masa si o sticla cafea. Deci mi-a fost foarte frica pentru mama si pentru mine, nestiind ce se intampla.

A plecat si dupa cu surioara mea si dupa vreo 15 minute a venit politia. Voiam sa spun tot adevarul dar mama nu m-a lasat.Am spus ca sor-mea a varsat o sticla de cafea si a tipat tas-u la ea. Acum toata lumea crede ca eu am sunat.

Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma... imi este frica sa mai stau in casa asta. Nici nu mai dorm, nu mai mananc, nimic. Mama il iubeste prea mult si nu o sa se desparta de el nici moarta si imi e frica, ca daca plec in Romania, se va schimba ceva? Sau se va intampla ceva si mai rau? Doamne fereste..Nimeni nu stie ce am simtit eu, trebuie sa fii la fata locului ca sa intelegi ce s-a intamplat. Mama nu vrea sa se duca la politie, pentru ca nu vrea sa ii faca rau, dar nu stiu, nu stiu ce este atat de special la el.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Incearca sa filmezi data viitoare in secret ce-i face lu mata tipu ala. Dupa suni TU la police si le arati ce s-a intamplat. Imediat va fi dus la jail si audieri. Mata e speriata nu are curaj sa il reclame, trebuie so incurajezi tu sa treaca mai departe in viata pentru ca ea e data peste cap, nu stie pe ce lume traieste. Pacea voastra nu e alaturi de ciudatul ala. Asa se va invata minte cum se traieste in viata PS - o sa fi martor la audieri mergi cu incredere sa testifici.

| andreiw132 explică (pentru mgtow):

Problema este ca nu vreau sa am probleme cu familia lui. practic, ei stau la 2 strazi departare de casa mea din Romania...

| mgtow a răspuns (pentru andreiw132):

Nu conteaza familia lui, conteaza siguranta voastra - daca iti iubesti mama faci ce ti-am zis inainte

3 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

După cum povestești cred că omu ăsta e pus pe ceartă
și nu știe cum să se despartă poate are o iubită dacă spui că e mai tânăr ca mama ta
Dacă nu vrei să ramai pentru totdeauna in casa lui...
Dacă ai peste 18 ani te sfătuiesc să rămâi in Anglia sa îți cauți de lucru și să stai cu chirie. Ce să faci in Ro