| Nunsjfnamgjcmammergenicimacarnumelenuamniciunnume a întrebat:

Am o problemă. Îmi place de ex. Cum sa fac sa o recuceresc? Ce credeți că trebuie făcut?

Răspuns Apreciat de Editori
| andaaaaaa a răspuns:

Buna. Depinde si din ce motiv v-ati despartit. Daca este ceva 'grav', probabil te stresezi degeaba, dar daca nu. Ai putea incerca asa cum ai facut si prima data. Nu degeaba s-a indragostit de tine, nu?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Trebuie facut sa cauti o alta fata care te place, daca te mai placea ex nu era nevoie sa iti pui problema cum sa o recuceresti, ca simteai ca te place si mergea totul de la sine. Cand cineva te place, iti da semne ca te place, nu e nevoie sa faci nimic in plus, doar sa te porti normal sa fi tu insuti si vei simti ca vrea, si mergi la sigur, altfel nu.

Gandeste-te si invers, daca tu placi pe una, aia trebuie sa faca nu stiu ce ca sa te aiba? Sa presupunem ca si ea te place. Nu, o vrei, simte ca o vrei si aia e tot, dupa aia merge treaba ca unsa.

| Violleta2022 a răspuns:

O relatie pierduta nu mai poate fii recucerita si apoi, nici nu-i indicat sa-ti mai canalizezi eforturile sa castigi ceva unde nu ai avut succes, fiind doar pierde de timp si multa, foarte multa frustrare.
Accepta realitatea si cauta-ti alta fata!

| Adry05 a răspuns:

Depinde de ce și din cauza cui v-ați despărțit

Răspuns utilizator avertizat