| RahKoon77 a întrebat:

Salut. Am probleme cu tatăl vitreg. Problema este că el nu mă susține deloc, trebuie sa fie totul așa cum spune el. Acum aproximativ un an, mi-am făcut acasă un sistem de forță, ceva gen să cresc în masă musculară. Când am ajuns acasă într-o zi de la școală, era stricat de el, pe motiv că "Da ce-ți trebuie ție mușchi?", asta în condițiile în care eu am brațele cât ale unui copil de clasa a 6 a.
O altă problemă ar fi faptul că aproape toți prietenii mei au carnet, iar el niciodată nu mi-a zis măcar o dată "Hai să te învăț să conduci". Da, am aproape 20 de ani și nu știu să bag în viteză, ce tare.
E omul cu care sunt cel mai închis pe lumea asta, dacă aș vedea un om pe stradă, sigur aș fi mult mai deschis.
Vreau să dau la facultate, dar faptul că trebuie să îl văd din când în când îmi sporește ideea de a pleca în străinătate și a nu mă întoarce niciodată. Știu că nu există experți în cazuri sociale pe TPU, dar o opinie sinceră despre ce ar trebui să fac este bine venită. Să plec în străinătate, să dau la facultate, ce să fac?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dai la facultate in tara si te astepti la orice poate un servici acceptabil sau naspa. O casa in rate. daca pleci din tara poti aduna bani sa cumperi o proprietate cu banii jos, sa stai cat vrei in tineretea care o ai si te intorci oricand inapoi sau poate niciodata.

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie sa te invete el sa conduci, cred ca nici nu e prea legal.Ar trebui să dai la o școală de șoferi unde ai instructor.
Si poti sa mergi la sala, sa alergi in parc, sa faci exercitii acasa treptat fara sa construiești o întreagă sala de forță acasa.

Într-adevăr, nu e ok sa iti intre in camera sa iti faca el ordine sau dezordine.Cum de altfel nu e ok nici sa iti impuna ce sa faci cu viitorul tau.Dar si tu trebuie sa fi mai realist si descurcaret.

| Zuzu1991 a răspuns:

Pe motiv că "Da ce-ți trebuie ție mușchi?"

raspuns: da de ce te **** pe tine grija?!? grijania matii

TREBUIE sa il pui la respect, sau sa pleci, ai 20 de ani, nu 12

| FantasyBoy a răspuns:

Daca ai cea mai mica posibilitate sa pleci din tara, fa-o imediat, altfel vei regreta amarnic, peste ani, ca nu ai facut-o!