| Andy40 a întrebat:

Salut
Am sa va prezint povestea mea
Ma numesc Andy si am 15 ani impliniti recent. si sunt impreuna cu o fata minunata care are 14 ani si o iubesc ca pe ochi mei din cap. Totul bine si frumos. Avem 2 luni si cateva zile decat suntem inmpruna si in astea 2 luni s-au intamplat multe. ca tonguearinti ei nu sunt de acord cu relatia noastra interzicandui sa se vada cu mine si.din cate am inteles ca chiar au batuto ..Si ea nu a vrut sa renunte la mine zicandumi ca ma iubeste si ca nu poate sa stea fara mine.ca sunt tot ce are. Asa totul bine si frumos pana cand a venit un concert recent la mine aici asa.Am intrebato frumos da ca vrea sa vina cu mine la concert si mi-a spus asa :Ca nu are cu cine sa vina si nici nu o lasa maicasa si ai ei.Eu repetand intrebarea si spunandu-i da ca vrei sa te duci si nu vrei sa vin cu tine nu-i nimic ca nu ma supar pe tine ca te iubesc.Si ea mi-a raspuns tot asa.ca nu poate sa vina.Am zis bine ca nu ma minte fericit si m-a sunat un prieten ca e la concert cu altu.Am venit si eu la concert si ce sa fie ea era cu altu mai mic ca ea. M-am uitat la ea si ea s-a uitat la mine sincer misa rupt inima pe loc M-am simtit tradat /mintit /la cat o iubeam eu nu meritam toata lumea mi-a spus asta. Nu am avut nici o reactie pe loc am ramas blocat ma uitam doar la ea ...Ala imi explica mie ca nu sunt imp si eu nu aveam nici o reactie am ramas asa. Off m-am dus sa plang singur in concertul ala ea m-a cautat am inteles dar nu ma gasit. eu plangeam singur pe o banca.Si ce mi-a trecut prin cam sa ma duc si sa i cer explicati dupa ce imi revin ..Asa a fost am cautat-o toata seara cu un prieten si am gasit-o in final.Am traso de mana si i-am spus sa imi dea explicati si ea mi-a zis ca nu imi da nici 1 explicatie si eu numai puteam sincer eram orbit de gelozie imi venea sa o iau la bataie.Am vazut ca m-a refuzat i-am dat 1 palma. tare ea s-a uitat la mine.si nu a spus nimic off si eu atunci m-am descarcat pe loc si am loato in brate si am sarutat-o. Asta a fost cea mai mare greseala din vtm. facuta vrodata ca am lovit-o.Ea a plecat dupa lov si au venit niste tipi invarsta care mi-au spus ca a trimis-o parinti ei cu ei si mai e cu niste fete si baieti si ala nu este nimic nu este prietenul ei.Si ca nu m-a inselat si surprinzator.Eu am crezut ea atunci a intrat pe facebook asa eu am bagat-o in seama si m-a intrebat ce vrei? I-am spus ca o iubesc si ca imi pare rau ca am reactionat asa.Si ea mi-a zis Asa si ce da ca ma iubesti? Sincer va spun din toata inima m-a durut vorba asta. asa ne-am desp am plans.si dupa 1 zi vorbesc cu ea pe o retea de socializare tot asa ea ma blocase ma deblocat dintr-o data si imi trim cerere de prietenie si imi spune ca na dormit toata noaptea si ca a plans incontinu si s-a gandit numai la mine. Am vorbit cu ea eu tot nu renuntasem la ea i spuneam la toti prieteni mei sa i zica ca o iubesc si ca fac orce pentru ea. Am stat despartiti 1 zi. ea ramanand cu o trauma asa imi zicea intruna ca nu se astepta sa o lovesc. si ca numai ma iubeste asa mult de atunci. si eu eram increzator ca o sa o fac sa ma iubeasca mai mult deoarece eu o iubesc mai mult ca orce. A trecut 1 saptamana. primele zile ea tot vorbea ca nu poate sa stearga palma aia ca nu trece peste ca e suparata ca nu se astepta.Eu i ziceam ca o iubesc si i dadeam putere sa mearga mai departe.si dupa 1 saptamana dupa ce ne-am impacat. Ne-am certat in seara de revelion. Deoarece ea vorbea cu un baiat se cunosteau ca de unde e si din astea, si eu eram gelos si i-am spus ei treaba asta si mi-a raspuns ea ca ce da ca sunt cu tine inseamna ca nu mai trebuie sa vorbesc cu alti baieti. Ea dadea like la alti baieti si chesti din astea marunte care ma supara pe mine dar am zis ca ma iubeste si ca nu conteaza 1 like si din astea.Ne-am certat.eu fiind mai golan ea o fata cuminte. i-a zis toata lumea ca nu fac de ea sa ma lase si multe. Bagandui lumea in cap din astea m-a lasat a 2 oara. si mi-a spus ca numai ma iubeste de atunci de la palma aia.ca numai insemn nimic pentru ea ca sa o las in pace sa fim doar prieteni si nu stiu ce. Mau durut vorbele alea spuse de ea incat as fi vrut mai bine sa iau cea mai mare umilinta decat sa imi spuna ea ca numai ma iubeste. Eu tot am continuat sa o iubesc si tot i spuneam ca o iubesc. Eu tot nu am renuntat la ea chiar da ca ea ma zgornea si numai vroia sa auda de mine.Am facut toate eforturile sa fiu cu ea ca este dragostea mea sincer sunt in stare de orce pentru ea. este fata care ma face pe mine sa fiu fericit chiar da ca ea nu ma iubeste Sunt o fire care fac numai ce vreau eu si inteleg numai ce vreau eu da ca imi convine mie inteleg.Ne-am impacat si de data asta. tot dupa 1 zi eu incercand sa fac tot ce pot sa o recastig... Am vorbit cu prietena ei cea mai buna si m-am pus intr-o relatie cu ea la misto crezand ca o recuperz inapoi, si a durut-o cel mai tare lucrurul asta. Cu prietena ei cea mai buna. A inceput sa i zica lui prietena ei cea mai buna ca mi-ai loat tot ce iubeam si incepuse sa planga.Si eu cand am aflat i-am spus sa ne impacam ca o iubesc si fac orce pentru ea.Si i-am povestit si ei ca am zis asa la misto sa o iau inapoi pe ea ca nu pot sa stau fara ea.Si mi-a raspuns si ea acelasi lucru ca ma iubeste.Ehh ne-am impacat de atunci au trecut cat 2 sap si am revenit la normal cum eram dar am impresia ca ma minte ea. si ca nu ma iubeste.Mi-a spus cineva ca da ca i-a zis toata lumea sa ma lase si au batuto ai ei au amenintato ca o da afara si nu stiu ce si am inceput sa stam pe ascuns impreuna.Ca ma iubeste dar de atunci numai am incredere asa in ea. Ea s-a racit de la o perioada de mine numai sta toate pauzele cu mine explicandumi ca ar vrea sa stam mereu dar nu poate toate pauzele ca mananca si nu stiu ce. Si nu stiu ce sa mai fac ce sa mai cred dati-mi si mie un sfat sincer de la cineva care estre trecut. Nu am ajuns sa o bag in pat deoarece a spus ea ca a promis ceva la ai ei si ca se tine de promisiune ca nu o sa o faca decat dupa 18 ani chestia asta.Ai ei fiind matusa ei si unchiso ca nu are parinti nu a avut dragoste de mama cand a avut nevoie. Dati-mi un sfat sincer ce sa fac ea s-a racit asa simt eu fata de mine.Eu sincer o iubesc mult si nu pot sa o las.Sincer eu nu caut sa o bag in pat dar sunt baiat imi doresc asta si ea mi-a spus la fel ca isi doreste sa faca sex cu mine ea fiind domnisoara dar m-a facut in asa fel sa inteleg. si sa o astept pana atunci.O iubesc si da ca face s-au nu chestia aia cu mine dar problema este ca s-a racit de la un timp eu i zic te iubesc si ea imi raspunde niciodata nu imi zice ea prima te iubesc.

Răspuns Câştigător
| Garielu a răspuns:

Salut Andy, ti-am citit cu atentie povestea si sfatul meu pentru tine este sa faci ce simti, nu ce gandesti. Daca simti ca te minte nu e aceiasi treaba cu faptul ca tu crezi ca te minte.In legatura cu palma aia...ii poti explica ca tu i-ai dat palma aceia pentru ca o iubeai foarte mult si tineai la ea foarte mult, daca nu tineai la ea mult, dupa acea seara cu concertul nici nu o mai cautai, nici nu o mai bagai in seama.Deci palma nu a fost ca si cum ti-ai lovi un dusman ci ca si cum ti-ai lovi un frate/sora(persoana iubita) care te-a dezamagit. Daca ea s-a facut rece, tu trebuie sa o incalzesti..incearca sa ii compui o poezie sa ii duci un cadou.o atentie ceva...Sa o faci si tu la randul tau fericita.Eu iti urez mult succes si sper ca te-am ajutat.

| minrest a răspuns (pentru Garielu):

Daca ti-as da cateva lovituri, poate asta ar insemna ca te iubesc foarte mult, iar dupa aia pot sa iti fac un cadou, nu? Fratii, prietenii, persoanele apropiate din exemplul tau nu se bat, dimpotriva se apara. In plus, daca te oboseai macar sa citesti textul, vedeai ca a batut-o degeaba.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vei putea niciodata sa mai iubesti un barbat care te-a batut. Deci in relatia voastra, nu va putea exista niciodata iubire din partea ei. Toleranta, obisnuinta, supunere, poate amicitie, frica, dar nicioidata iubire. Nu ii mai cere sa iti spuna ce te iubeste, ar fi o minciuna, ai omorat definitiv tu iubirea pentru tine in sufletul ei. Se poate preface suficient cat sa accepte relatia in continuare, dar cam atat

| CityOfSatan a răspuns:

Gaseste-ti alta, lumea e plina de fete!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mda, iubire de copil, prostii adolescentine sa nu le zic copilarii.

voua abia v a crecut par la put.za da nu mai puteti de iubire... iar tu mare educatie sa dai in fete din simplu motiv ca se duce la un concert cu un alt copil

| Garielu a răspuns (pentru suntserios):

Sa mori tu? Tu nu ai avut aceasta "iubire de copii"? Eu zic ca e prima si ca e acel moment cand inveti sa iubesti, faci greseli...le repari..inveti.

| Andy40 explică (pentru suntserios):

Crezi ce vrei. Iubirea nu are varsta da ca intelegi tu asa.

| suntserios a răspuns (pentru Garielu):

Ba da am avut-o, cand o scoteam la un suc, la o plimbare in parc, cand o tineam de mana sau ii furam un pupic.

Nu cand o cautam pe la concerte sa ii dau plame ca era acolo cu un copi de 13 ani si pe urma sa ii spun ca ea e iubirea vietii mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 15 ani ar trebui sa iți vezi de viata si numai fa greșeli care o sa le regreți, peste vreo 2 luni ai sa vezi ca iți găsești pe alta daca numai tine ea la tine iar daca e ceva eu dau maxim 1 an relației pana va maturizați amadoi

| Garielu a răspuns:

Toată lumea greșește, important e ca faci după.

| Casian_Laurentiu_1992 a răspuns:

Din momentul in care ai lovit-o a plecat totul. Si da te.a mintit naspa daca a facut-o odata o s-o faca de 100 de ori. Las.o nu.i de tine chiar daca pare imposibil de greu.