| Liviu_2320 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare eu am o prietena care am inceput sa o plac si ea din nefericire (pentru mine) place pe alt baiat care in ultima vreme a inceput sa o ignore. cum credeti ca ar trebui sa fac sa pot sa ii "castig" dragostea?

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Eu cel putin nu cred ca ar trebui sa-i spui.
Nu in cuvinte.
Si incearca sa ii fi alaturi, spuinei ca ea merita mai mult decat amaratul ala.
Si niciodata sa nu te astepti la ceva. Adica nu iti fa sperante. Asa vei suferi mai putin.
Arata-i ca o placi, ca tii la ea mai mult decat la oricine, ca pentru tine nu exista alta fata.
Iesi cu ea cat mai des, de preferat doar voi doi. La un moment dat va veti apropia si atunci ar cam fi momentul sa o saruti. Cam asa se spune in gesturi "Te plac foarte mult si as vrea sa fiu cu tine."
Fetele apreciaza daca eviti sa folosesti aceste cuvinte, dar le plac mult si complimentele.
Nu te tine de teorii de genul "Daca o placi, ignor-o. Va veni ea la tine." pentru ca nu functioneaza.
Cel mai bine e sa ii fi alaturi pana va trece peste acel baiat si va realiza ca tu esti mai potrivit.

Daca te-am ajutat, lasa-mi un mesaj happy

5 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Iti trebuie o strategie aparte. Demonstreaza-i ca esti mai bun ca celalalt in sensul de afectiune, de intelepciune si de garantie a stabilitatii ei ca fata. Orice femeie are nevoie de un acoperis sigur, de o iesire la un picnic eventual si de o excursie macar odata pe an, in timp un concediu. Trebuie sa-i arati ca esti sau ca vei putea deveni acest gen de barbat. Mai important insa este gestul tau de a-i oferi libertatea. Dupa libertatea spirituala mai ales, alearga oricine. Cu timpul ea va fi cea care te va ingradi. Cum o vei putea face? Fiindu-i alaturi in suferinta recent provocata si intelegand-o in tacere. Cu critici aduse la adresa iubitului ei, nu vei rezolva niciodata nimic. Bafta multa! Si fericire...

| Deyutza a răspuns:

Fii cel mai bun prieten al ei, ajut-o, consoleaz-o, iubeste-o, fa-o sa rada! arata-i ca iti place de ea prin fapte, daca estitimid; ieshi cu ea, faceti plimbari, vorbitzi despre chestii, despre voi(poti sa-i zici ca iestiti ca intre prieteni); intodeauna daca sunt 2 prieteni foarte buni fata+baiat devin iubitzi; si asa ai un avantaj, daca ea va fi cu acel baiat pe care-l place poti sa stai si tuh cu ea daca sunteti cei mai buni prieteni; poate nu-l va mai placea dupa ce-l cunoashte; el nu va fi intotdeauna disponibil si atunci tuh poti sa-i iei locul! atunci isi va da seama ca tuh estiacela cu care vrea sa fie deoarece iai fost tot timpul alaturi!
succes!

| Jelly_7813 a răspuns:

Incearca sa fii aproape de ea sa o consolezi
sau incearca sa ii spui (doar daca nu esti timid)
incearca sa fii cat mai aproape de ea sa iesiti impreuna pe afaratongue
muulta baftaaa!>big grin

| stefanik04 a răspuns:

Tu spui ca incepe sa o ignore, asat inseamna ca ea poate va suferi asa ca fi alaturi de ea, fa-o sa rada, sa zambeasca, fa-o sa aiba incredere in tine si sa se simta bine.
Sper ca te-am ajutat

| DaDuSH a răspuns:

Spune-i ce simti
si poate baiatu ala o evita pentru ca multi zic ca daca eviti pe cineva se indragosteste si mai mult de tine, dar n-am incercat, pentru ca mi-as strica relatia