| SounndTPU a întrebat:

Salut, am si eu o problema mai tampita... Am un prieten care e putin nauc. A vrut sa mergem in oras dar el ma suna cu 30 de minute inainte sa-mi spuna ca vrea asta. Problema este: pana faci un dus iti trebuie 10 15 minute, pana ajung la el 30 40, pana ajungem la locul respectiv alte 40 de minute, el suna la ora 8:40 si pana la 10:00 in mod normal trebuie sa fi acolo daca nu, nu mai ai ce face. Problema e urmatoarea, eu i-am spus ca n-are rost si ca nu apuc sa ajung, si el acum face figuri si da vina pe mine, fite de bisnitar, ca nu vreau eu sa merg cu el si mna s-a enervat si nu mai vorbeste. Sa-i dau pace sau? Thx

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Sunt reactii normale. Le au mai multi barbati.
O sa-i treaca cand o sa realizeze ca e prostesc motivul, stai linistita, se rezolva de la sine.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca procedezi taman pe dos!
Spune-i ca vrei sa iesi doar daca el vine sa te ia de acasa!
In felul asta, pana ajunge la tine, tu ai timp sa faci dus si sa te schimbi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala nu e prieten adevarat.Un prieten adevarat te asteapta si o zi intreaga, si te intelege perfect cand nu poti.Mai ales daca se mai si enerveaza din cauza ta, tu crezi ca mai suporti mult mofturile lui?

| kandaraki a răspuns:

Povesti de mici copii, daca nu vii in 30 minute, gata nu mai iesit.
ce prostii sunt astea? este un lingau si un prost prietenul tau.
suna-l si tu si zii ca te vezi intr-un loc X in 15 minute si daca nu vine te saruti si mergi cu altul, vezi ce zice!

| Hexiled a răspuns:

Spune i ca nu ai timp sa ajugi la ora fixata. Am patit si eu odata asa. Trecuse 15 minute de cand m-a sunat si abia ma imbracam si inca 25 pana ajungeam in acel loc. Spunandu i ca in 15 minute ajung. M-a intrebat de ce a durat atat si i-am zis ca pana m-am pregatit si eu putin a durat ceva. Alta data sa ma anunte mai din timp. Nu e motiv de suparare, doar nu poti pleca in halat si un papuci

| SounndTPU explică (pentru Hexiled):

Eu i-am zis dar te intelegi cu mutul? s-a dus singur si s-a suparat ca cica nu vreau sa ma duc cuc el...

| LadyDee89 a răspuns:

Parerea mea e ca dusu ala, macar asa preventiv trebuie sa il faci zi de zi
Spune-i sa vina sa te ia, pana vine el in 30-40 min, ai timp sa te aranjezi