| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un frate mai mare care e plecat de aproape 3 ani in Anglia. Iar frate miu si-a luat acum recent un telefon nou Samsung galaxy S8+, dar el vrea sa vanda pe net un Samsung Galaxy edge S6+ cu vreo 200 lire, iar acum un an si ceva cand a venit in tara in concediu, mi-a dat cadou un Samsung galaxy a3 din 2014 dar telefonul care mi-a dat atunci are probleme cu bateria sad si acum ma rog de el sa nu vanda telefonul acela care este mai performant ca al meu si e pacat sa nu am un telefon ca acesta, va rog dati-mi niste sfaturi ca sa-l conving sa numai vanda telefonul acela. Dau funda plus vot.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Zii bre ca ii dai tu 200 lire pe el si gata, ai telefon nou

| alexboss2020 a răspuns:

Nu stiu, cum sa te ajut, incerca sa discuti cu el daca e o persoana mai dura tipa la el, dar oricum e mai bine sa vanda telefonul ca sa faca bani

| Superior a răspuns (pentru alexboss2020):

E cam prost daca vrea sa-l vanda cu 200 lire. Ala e telefon de 400$-500$ si il da cu 200 lire....hai ma, e telefon moca deja. Daca are bani de S8+ crezi ca-l doare undeva de 200 lire? Nu vrea sa-i dea, asta e, probabil a facut ceva ce l-a suparat. Mai Xenoversule, ai postat cu aceeasi intrebare naiba, dar te-ai gandit ca fratitu poate in afara e suparat pe tine ca cercesti ca un milog de pe felu' 14 si tu nu i-ai oferit nimic? Eu zic asa, i-l cumperi in rate, prima rata 100 lire (e imposibil sa nu ai 100$, SHOOT YOURSELF IF NOT) si apoi pe urmatoarea data ii platesti datoria in decurs o luna, ca inca o 100 lire e PUTIN pe langa cat ai de dat pe telefon nou-nout.

| alexboss2020 a răspuns (pentru Superior):

Adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decat sa te rogi de fratele tau sa ti-l dea pe gratis mai bine vorbesti cu parintii sau iti gasesti ceva de lucru ca sa castigi niste bani. O fi el fratele tau insa iti dai seama ca nu ii convine nici lui sa iti dea tie telefonul pe gratis. Gandeste-te ca a dat si el ceva bani cand l-a cumparat. Asa ca incearca sa castigi ceva bani si poate asa faci rost de telefon.

| kandaraki a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si toti ti-au zis ca esti egoist si alintat.
fratele tau are nevoie de bani, asta e, tu multumeste-te cu ceea ce ai, decat sa nu ai deloc un telefon

| D3I3 a răspuns:

Oferă-te să-i faci curățenie în cameră până la ziua ta, unde garantat faci rost de măcar jumătate de bani. Sau spune-le părinților să îi dea lui frate-tiu 200 lire și apoi timp de x luni să nu-ți dea alocația și promite-le să le dai și banii de ziua ta.

| Xenoverse a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsurile proaste care am primit, oricum voi sterge intrebarea asta, ca nu mi-ati fost de ajutor.

| Superior a răspuns (pentru Xenoverse):

Cred ca cineva iti baga in gura sa mananci, ca la cat de lenes esti si nesuferit...stiu de ce fratitu nu-ti da telefonul acum.

| Clorox a răspuns (pentru Xenoverse):

De ce esti asa de batut la cap? Nu poti intelege ca nu meriti telefonul si ca fratele tau are nevoie de bani? Spoiled brat...

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Taci in ***.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai asa ceva? laughing