| Afagdsba a întrebat:

Salut
Am vorbit cu o fata timp de o luna si ne am certat dintr o prostie. Problema e ca in timpul vacantei de iarna nu am vorbit deloc. Si eu inca am sentimente pentru ea, cum sa ii zic?
Adica sigur o sa ma refuze dar mna

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă v-ați certat dintr-o prostie înseamnă că și modul vostru de a fi și de a interacționa era o prostie. Eu zic că ori mai dai o șansă și îi spui și în funcție de cum va reacționa vei știi ce să faci, ori treci peste.

| Afagdsba explică (pentru T0T):

Ai dreptate, dar nu stiu cum sa i spun...

| T0T a răspuns (pentru Afagdsba):

Asta ține de ceea ce simți tu. Noi nu avem de unde să știm ce e în mintea și sufletul tău deci nu cred că putem reproduce prea bine ce ar trebui să îi spui tu. Să nu mai zic că asta ține și de personalitatea ta, de ceea ce ești tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii bărbat și asumați consecințele. Spune-i in fata ceea ce simți și ca vrei sa va împăcăti și vei vedea ce se intampla

| Nevroza a răspuns:

Incearca-ti norocu daca nu esti un emo dupa despartire. Bafta!

| JustAGirl333 a răspuns (pentru Nevroza):

Stiai că numele tau seamănă cu un vers din Emmy - Vocea mea?
Mi se pare interesant

| Nevroza a răspuns (pentru JustAGirl333):

Poate. Eu il stiu dintr-un vers de la Skillet - Not Gonna Die

| qwertpro a răspuns:

Trebuie sa intelegi faptul ca o prietenie fara cearta e imposibila. Daca vorbesti cu ea de o luna, asta inseamna ca ea deocamdata iti este prietena.Nu exista prietenie fara cearta.Cu totii am trecut prin asa ceva, si adesea certurile apar de la fleacuri, de la chestii inutile.De cele mai multe ori in astfel de cazuri ne peierdem controlul si spune lucruri pentru care regretam mai apoi,si care pot fi intelese de celalalt/cealalta gresit.A trecut mult timp,stresul si furia de la aceasta cearta a trecut,si unul dintre voi acum trebuie sa faca primul pas,si daca nu ea atunci tu trebuie sa fii cel care o face. Vorbeste cu ea,cere-ti scuze, arata-i ca regreti ca acea cearta a avut loc, arata-i ca tii la ea, si daca ea intr-adevar tine la tine, in cele din urma va uitat totul.O cearta are rolul de a testa cat de puternica este o anumita relatie, si de a o intari,

| Deserth a răspuns:

Da-mi mie nr.ei de tel. ca sa te impac cu ea

| antuta a răspuns:

Incearca-ti norocul, nu ai nimic de pierdut!