| Sofiasore a întrebat:

Salut! As avea nevoie de niste motive pentru a ma desparti de iubitul meu, e absurd ce cer aici, dar avem o relatie de 8 luni, el fiind total perfect, nu am ce sa-i reprosez, il iubesc extrem de mult, dar nu mai vreau sa am un angajament pentru o relatie, am doar 16 ani.
Nu am intretinut relatii sexuale cu el pana acum, dar il vad ca vrea sa duca totul la un alt nivel, iar eu nu sunt pregatita. Nu-mi sta gandul la asa ceva la varsta asta, asa ca as vrea sa pun stop acum si aici, cu toate ca imi este extrem de greu sa fac asta, simt ca inca sunt copil si nu ar trebui sa ma angajez intr-o relatie asa serioasa. Nu exista varianta sa vorbesc cu el despre asta si sa-i cer sa se schimbe, pentru ca stiti si voi, hormonilor nu le putem cere sa nu actioneze. Eu il inteleg pe el si n-as vrea sa-l chinui sau sa-i las impresia ca ar trebui sa ma astepte, pentru ca degeaba asteapta. Asa ca, ceva idei? Mentionez ca baiatul este mai mare ca mine, nu cu mult, dar este un baiat exceptional cu o educatie de 100+. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mopmop a răspuns:

Ceea ce ai scris aici e bine daca iti iei inima in dinti si ii spui lui! Adevarul il va durea insa cred ca in timp va aprecia sinceritatea ta. Daca va reactiona aiurea atunci mai bine pentru tine deoarece adevaratul caracter se observa in conditii de stres maxim si o despartire este o situatie de genul asta!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa-l lasi dar vezi cand prinzi alt om poate sa fie violent fata de asta cu care esti acum

| Adry05 a răspuns:

Spui ce-ai spus și aici, sinceritatea e cea mai bună

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu impaci si capra si varza?

| Zuzu1991 a răspuns:

Hmmm, de ce te duci direct la ideea de, despartire si nu incepi cu "poate o sa astepte dupa mine... daca ma iubeste"?
mai ales ca zici ca il si iubesti
incearca sa vorbesti cu el

in plus, si ideea de sex, presupun ca te blochezi pentru ca te gandesti din prima la penetrare si sex "salbatic", care prima oara in mod sigur doare, daca, chiar te iubeste puteti sa o luati foarte, FOARTE incet si sa nu te doara deloc, cand in sfarsit ajungeti sa faceti sex "clasic"

daca dragoste nu e, nimic nu e... eu personal nu as renunta la ce ar putea fi iubirea vietii mele si cu care s-ar foarte putea sa nu ma mai intalnesc niciodata

| Sofiasore explică (pentru Zuzu1991):

Eu nu vad nici un concept pentru a incepe viata sexuala la 16 ani, daca o fac de pe acum, la 20 si ceva ce am sa fac?
Multumesc de sfat, dar nu vad asta o solutie
Am si un respect mult prea mare pentru parintii mei cat si pentru mine ca sa fac una ca asta

| Vântulalb a răspuns:

Are dreptate Mopmop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur și simplu ii spui ca nu ai chef de o relație acum și vrei sa fi singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treaba asta trebuia să o realizezi și discuți de la bun început...

| Sofiasore explică (pentru anonim_4396):

Cand ne am decis sa fim impreuna eu nu vedeam alt stadiu pentru relatia asta decat cel de relatie adolescentina, ceva frumos si simplu
Nu m-am gandit ca se ajunge asa departe

| Eisenheim a răspuns:

Foarte inteligent, ai găsit un băiat 100+ și vrei să îl lași, felicitări, ești genială laughing

| FantasyBoy a răspuns (pentru Eisenheim):

Chair "geniala"...o sa se dea cu capul de pereti la 40 de ani, dar asta e...