| KenNine a întrebat:

Aveti amintri(poze) de cand erati mici?
(Eu nu am, chiar daca imi doream sa am amintiri )
Ce amintiri frumoase (cele mai frumoase trasnai) pe care vi le aduceti aminte? Care sunt acelea?

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

In 1971, de cand dateaza primele mele poza, pozele erau foarte rare, nu ca acum, cand oricine are la telefon si o camera foto. Cine avea aparat foto si facea poze pobisnuite, era ceva, cine avea aparat foto performant si facea poze frumoase, era cineva.
Prima mea poza, ca sa revin, a fost facuta la aniversarea mea de 1 an, eram singur in picioare pe scaun, tantos, cu tortul neinceput cu o luminare aprinsa in el. Prima a fost reusita, la doua, am profitat de faptul ca eram acolo singur pe scaun, si, pana sa traga fotograful filmul in aparat si sa faca poza, mi-am infipt un deget in tort, si asa m-a prins fotograful in poza. happy

| justanotheruser99 a răspuns:

Da, am o multime de poze. Stau ascunse in cutia "NU DESCHIDE".
Amintiri? Sincer, sunt atat de multe, incat nu mi le pot aduce aminte pe cele mai frumoase. Eu stricam, dezmontam, pictam, manjeam, coloram, ascundeam tot ce imi ajungea in mana. Poate de asta mi-am petrecut asa mult timp la bunici, la tara, ii cam disperam pe ai mei. Poate pare imposibil, dar pe la 3 ani i-am dezmontat fierul de calcat al bunicii (era in stil vechi), i-am spart o colectie intreaga de bibelouri, am ajutat-o sa pregateasca mancarea, iar in paralel eu ma jucam cu tot felul de buruieni si pietre (si se mai intampla sa "scap" cate ceva in cratita), mai loveam pisica bunicii (din neatentie ii mai dadeam cate un picior in cap), ma jucam cu toti copiii de pe strada, ne intreceam cu bicicletele, ne dadeam cu rolele, alergam ca niste bezmetici peste tot.
Am avut o copilarie frumoasa. laughing

| deeeaqq a răspuns:

Am poză, ţi-o dau?

| KenNine explică (pentru deeeaqq):

Desigur

| deeeaqq a răspuns (pentru KenNine):

Ce copilaș drăguț eram pe atunci. :'c
http://imgur.com/Bb4OzWv

A, stai... şi acum sunt o drăguţă.
Amintiri nu zic că-s penibile rău.

| KenNine explică (pentru deeeaqq):

Frumoasa.

| cristi202 a răspuns (pentru deeeaqq):

Asa o fetita frumusica desigur ca a devenit o domnisoara simpatica cand a crescut mare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima mea poza a fost la 6 luni pe burtica, nud!
De-a lungul anilor tata ne-a facut numeroase poze care din care ma interesante, alb -negru. Pozele color le-am facut in adolescenta, dar tot cele alb negru mi se par mai interente.Pentru ca acelea reprezinta amintiri din copilaria mea, cea mai frumoasa perioada a vietii.
Trasnai... nu prea am avut parte.Am fost un copil cumimte.
Dar imi aduc cu placere de o intampare. Aveam 13 -14 ani.Impreuna cu niste amici am fost cu bicicicleta.Am coborat in panta, evident in viteza.Nu stiu cum s-a intampat, dar mi-a alunecat piciorul de pe pedala ..Si am cazut... Avand pantaloni scurti si tricou, mi-am julit genuchii si coatele.
Eram prin clasa a VII sau a VII. Clasa noastra era cu intrarea in alta clasa.Am venit de la ora de sport.In fata catedrei era un,, rahat'' de toata frumusetea.Si cum profesorul nu venise, si aflandu-ne in acea situatie am decis sa iesim din clasa.Dar nu mai puteam din clasa pentru ca ora din cealalta clasa incepuse.Si cum stateam la parter, am decis sa iesim pe ferestra.TOATA CLASA, 28 de elevi.Atata doar ca femeia de serviciu ne-a vazut si ne-a parat la director.Care ne-a chemat in curtea scolii cu diriginta cu tot.Ne-a pus sa ducem cate 3 kg de muguri de brad. Tata a fost si a cules, dar nici in ziua de azi nu stie pentru ce.Stia ca ni se cere la scoala, asa cum era la vremea aia.Si au trecut mai bine de 30 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Rocsid a răspuns:

Era sa imi fie scoas apendicele pentru ca am mancat gogosi fierbinti pe ascuns. Apendicele meu era sanatos tun dar zona unde aratam eu ca e durerea era in zona apendicelui.Am mers la spital toate pregatirile pentru a fi internata si documentele si ai mei au hotarat sa ma interneze doar de dimineata ( casa era la 100 de metri de spital)..binenteles ca am eliminat tot si am scapat...Le-am zis parintilor de ce am avut durerea abia dupa vreo 14 ani de la faza aceea.
Cea mai frumoasa amintire a fost cand am primit cadou de ziua mea o punga miscatoare...era un catelus mic negru si plangacios..am fost cei mai buni prieteni.

| Ada78 a răspuns:

Am poze cu mine de cand eram mica dar nu imi amintesc numic de la 5 ani in sus laughing

| Qwwww a răspuns:

Eu la 7 ani am căzut în balie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Qwwww):

In baie?

| Qwwww a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu în baie undeva afară parcă, unde spăla bunică-mea rufele.