| anonim_4396 a întrebat:

Aveti frati care sunt plecati pe dincolo? Si va tot promiteau ca va duce sau va cheama pe dincolo?

Eu am un frate care e stabilit in Anglia de 5 ani si de 2 sau 3 ani imi tot promitea ca o sa ma duca acolo si nici acum nu s-a întâmplat.

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Depinde de la om la om
sunt unii care abia asteapta
sunt altii care uita de familia ramasa in urma

mai ales cand esti destul de tanar si chiar daca ai facut 18 ani tot adolescent iresponsabil te considera!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ziceai printr-o intrebare ca ai 27 ani.
la varsta asta nu esti capabil sa te urci singurel in avion si sa te duci?

| Xenoverse1 a răspuns (pentru suntserios):

Unde am zis ca am 27 ani?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Xenoverse1):

Ma scuzi, te am confundat. a mai pus cineva niste intrebari asemanatoare

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani ai si daca ti poti calatorii singur sau nu.
Daca nu esti major, nu poti calatorii singur si atunci trebuie sa-i faca parintii tai procura legala, ca te incredinteaza lui, ia el trebuie sa vina sa te ia si sa vina apoi, sa te aduca in tara.
Situatia este mai complicata decat crezi, maia les daca el are 1 singura camera inchiriata acolo, unde doarme cu iubita si nu are cum sa te tina la el.
Mai asteapta un pic, sa termini liceul si cand esti major si pe picioarele tale, poti sa vizitezi Anglia si pe fratele tau, de unul singur.

| Endoryus a răspuns:

E fratele tau, nu tatal tau. Nu are nici o obligatie fata de tine. E prostia lui ca promite chestii aiurea, e prostia mai mare a ta ca dai 2 bani pe promisiunile altora. Indiferent cine sunt ei pentru tine.

| sofisis a răspuns (pentru Endoryus):

Subscriu.
Nu are nici o obligatie si nu ar trebui sa promita chestii doar de dragul de a promite.

| mgtow a răspuns:

Nu-i pasa de tine, miscarile migratorii le.am facut singur dupa 18 ani