| CassiusAlexander a întrebat:

Salut. Azi m-am văzut cu o fată. Am vorbit, a fost foarte frumos, am fost plăcut impresionat. Dar nu pot spune că am avut emoții față de ea și nici ea față de mine. Mă gândesc că dacă era vorba de o atracție mai specială interveneau niște emoții, șovăieli. Cel puțin așa îmi amintesc de acum mult timp.
Pe mine nu mă deranjează dacă e doar prietenie! Ba chiar e mai bine happy Dar vă-ntreb, ce credeți? Normal dacă e o atracție de tip romantic ai reacții mai emotive? Relaxarea e un semn al prieteniei mai degrabă?

Răspuns Câştigător
| geoconda a răspuns:

N-a fost să fie, nu a fost acea adrenalină, acei fluturași care sunt simbolici pentru o atragere. Înțelegi? Dar, Nu este nimic, dacă ți se pare fată de treabă, acordă-i timp, chiar dacă nu ai simtit cunoscuții fluturași. Poate după ce discuți mai mult cu ea, și prin mesaje, te vei atașa și vor apărea și fluturașii. De unde fluturași prima oară? Este logic ca și eu daca ma întâlnesc cu cineva cu care nu am mai conversat, să nu simt nimic, e normal.
Fundă? happy

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu a fost nici o atractie fizica, simplu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe mine nu mă deranjează dacă e doar prietenie! Pe tine nu, dar pe ea, da.

| anonimg a răspuns:

Toate cartile si toate filmele nu pot concura cu realitatea.
Cel mai important este ca sa nu ne jucam cu inimile oamenilor -nici cu stiinta, nici din nestiinta.
O relatie fara un scop va duce la suferinta.
Recomand cartea "Iubeste inteligent": https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent
O gasesti si la libraria SolaScriptura din localitatea ta: https://www.viatasisanatate.ro/librarii
Cititi-o impreuna.

| Frank51 a răspuns:

Nu este neapărat să simți o atracție fizică imensă, nu e ok nici să nu te atragă deloc, în realitate totul trebuie să vină de la sine la momentul potrivit.

| Zuzu1991 a răspuns:

Deci, tremura chilotii pe tine, daca fata s-a prefacut si vine cu fanfara militara sa ti-o traga in public... NU?!?

cum era aia... shut the PH00CK UP and take the win
(taci in pana mea si accepta ca ai castigat)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista relatie sanatoasa fara prietenie

| Sekim a răspuns:

Iubirea nu se naște din emoții de genul. Daca te ia în brațe, stă aproape de tine sau face diverse chestii cu tine, așa apare iubirea.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Eu unul cred că depinde de persoană. De exemplu, eu sunt un sentimental. Am o latură sensibilă pentru astfel de momente, deși nu îmi place să arăt lucrul acesta. Deci m-aș încadra în prima variantă (cea romantism-emotivitate). În ochii unor oameni, asta poate fi un semn rău. Cum ar spune vechii mei colegi de liceu: „îți place să fii dominat". Nu sunt de acord cu ei. Să fii emotiv în dragoste nu este același lucru cu a fi dominat.
Relaxarea poate fi un semn al prieteniei, dar nu este obligatoriu. Aici intră mai mulți factori care ar fi ajutat la „relaxare". Cel mai bine este să îți asculți inima. Ea știe cum să te ghideze.