| MihaiNicu23 a întrebat:

Ca barbat care ar fi varsta recomandata sa te casatoresti si sa iti intemeiezi o familie?

Răspuns Câştigător
| teo530 a răspuns:

Legat de vârstă 25-35.Iti trebuiesc și bani cat pentru o nunta de neuitat, depinde și de când găsești persoana.Si bărbații se însoară iar femeile se mărită/căsătoresc.

| teo530 a răspuns (pentru teo530):

Ms pentru funda?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ar trebui sa se constientizeze de ambele parti, ca nu o hartie si o nunta tin oamenii alaturi, ci afectiunea sincera, respectul, viziuni comune, si altele de gen.
Hartia e buna doar ca sa dai numele copiilor si la partaj, daca nu tine mariajul.

Istoria civilzatiei umane are 2 mici povestioare pentru aceasta situatie:

Un tanar se duce la inteleptul asezarii si il intreaba daca sa se casatoreasca sau nu?!
"Fiule, fie ca o faci, fie ca nu, peste 10 ani tot ai sa regreti." i-a raspuns acesta.

"Casatoria este ca o cetate asediata. Cei dinafara vor sa intre, iar cei dinauntru nu stiu cum sa iasa mai repede din ea."

Alegere inteleapta si success!

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde pe cine intrebi.
Unii iti vor spune pana in 26-27 altii cand e momentul etc.
Faza e sa nu te grabesti si sa o faci cand consideri tu, nu cand zic altii.
Nu sta nici prea mult, maxim 30 de ani.
Daca stai prea mult, mai faci si un copil si o sa zica lumea ca a iesit cu bunicul in parc.
Gaseste fata potrivita si nu te grabi.
Asta sa nu ajungi la divort inainte sa se usuce cerneala pe actele de casatorie!

| Adry05 a răspuns:

Cand ai un job stabil si eventual o locuinta si esti si intr-o relatie ok, de durata, unde va intelegeti si aveti interese si obiective comune si va simtiti pregatiti pentru un astfel de pas.

| Freya1 a răspuns:

Nu exista o varsta anume dar sa intemeiezi o familie ai nevoie de stabilitate.
Ca sa fi pregatit sa ti o sotie si probabil copii trebuie sa poti sa platesti o chirie sau chiar sa ai casa ta, sa ai un loc de munca, sa fi matur, sa gandesti bine si realist, sa fi pregatit mental si sufleteste sa stii ca de acum nu mai ai ce sa experimentezi nu mai ai curiozitati(alte femei, aventuri etc) si poti iubiti sincer si neconditionat

| Emma30555 a răspuns:

La orice vârstă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca barbat? Sa te casatoresti de preferat niciodata laughing. Sa intemeiezi o familie? Cand esti destul de matur pentru asa ceva. Ce sa mai zic de bani la saltea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic dupa 35 de ani, iti poti strange banii necesari si cunostintele necesare, daca primesti o femeie in locuinta ta mai repede esti doar un fricos care nu suporta sa stea singur.

| roanunt a răspuns:

Cand iti gasesti perechea potrivita.

| FlorinPopa a răspuns:

La mine a fost 25, iar acum a murit.