| SucDăMere a întrebat:

Salut.
Ce ati alege?
Sa mergeți la munca si sa va vedeti prietenul/ prietena doar o singură dată pe săptămână sau sa va vedeti de mai multe ori pe saptamana dar sa nu mergi la munca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mergi la munca, sa aduci bani! Va puteti suna si sa vorbiti mereu!
Nu iti plătește prietena facturilehee hee

| SucDăMere explică (pentru anonim_4396):

Un raspuns adecvat, corespunzător si aferent.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SucDăMere):

winking Thanks

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca si multe femei, partenera pentru cine vrea (nu.i de mine)

| Adry05 a răspuns:

Da de ce nu le poți face pe amebele că nu pricep? ce? nu există un job care să-ți permită să-ți vezi perechea mai des?! laughing

| Spiderul a răspuns (pentru Adry05):

Normal că există dar dacă lucrezi în schimburi și ea stă în cealaltă parte a orașului e cam greu s-o vezi des

| Adry05 a răspuns (pentru Spiderul):

Nu e așa greu, vă puteți vedea după muncă, ea vine în vizită sau rămâne să doarmă peste noapte. sau cum a zis cineva, dacă are ceva timp relația vă mutați împreună

| RAY a răspuns:

Sa va vedeti de mai multe ori pe saptamana dar sa nu mergi la munca desigur

| SucDăMere explică (pentru RAY):

Ironie absolut fascinantă, sunt uimit!

| RAY a răspuns (pentru SucDăMere):

Pai ma ofer sa o satisfac toata noaptea doar sa am de mancare, internet, ea poate merge la munca ziua

| SucDăMere explică (pentru RAY):

Păi si prietena ta ar accepta asa ceva?

| RAY a răspuns (pentru SucDăMere):

Inca o caut pe prietena mea, asa ca trebuie sa ma antrenez din greu intre timp

| SucDăMere explică (pentru RAY):

Mult spor, da daca o sa ii spui cuiva asta nu prea cred ca o sa o găsești prea curând

| SucDăMere explică (pentru RAY):

Antreneaza-te, doar e carantină

suntserios
| suntserios a răspuns:

E bine ca mersul la munca pentru tine e ceva facultativ si ai din ce trai, majoritatea nu suntem asa

| SucDăMere explică (pentru suntserios):

Era doar o întrebare pentru lume.
Nu am spus că ma aflu in situatia asta!
Intrebarea desigur era mai mult destinată celor care nu sunt nevoiți neaparat sa meargă, precum elevii care nu au terminat liceul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As alege prima varianta, daca e vorba de ceva provizoriu.
Pe termen lung, ori renunt la job, ori la relatie.

| Drimmero a răspuns:

Da-o dracu de dragoste, nu iti da bani, munca nu e pentru toata lumea doar o optiune, banul si intretinerea sunt mai importante.

| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut problema asta si atunci am incercat sa le îmbină cumva.La început a muncit el si eu am facut treburile casnice până am avut posibilitatea sa stam impreuna mereu si sa ne întâlnim de fiecare dată indiferent daca muncim sau nu.

| Wr3nch a răspuns:

Sa merg la munca logic. Prietenul/Prietena nu iti da bani pentru facturi, chirie si toate alea laughing

| Frank51 a răspuns:

Daca stai la mami de ce sa mergi la munca, mai bine stai acasa si te tufi.

| johnnny123 a răspuns:

Intrebarea asta are sens numai pentru oamenii care nu depind de salariu pentru a trai. Pentru restul de 99% din oameni, nu exista optiunea.

| Dalmore a răspuns:

Să mergi la muncă, ce dracu să faci acasă și pe banii cui?

| TheGentleman a răspuns:

Poți sta liniștit/ă:

Peste câțiva ani vom avea Venitul Universal Garantat (Spania a adoptat deja legea asta), pentru ca tu să poți freca menta fără griji.

Noi, ceilalți oameni normali vom continua să muncim, să plătim taxe și impozite și să ne riscăm viețile ca să-ți asigurăm ție și celor ca tine acel venit universal garantat.

Dacă alegi să faci parte din categoria trântorilor, ai grijă să-ți iei partener asemănător, fiindcă te vei plânge mai încolo că nu ai parte de sex suficient

| SucDăMere explică (pentru TheGentleman):

Imi dau seama cat de tare te-ai ofensat, nene!
Eu nici macar nu am terminat liceul, mai am 1 an, si intrebarea nu era pentru mine, dar multumesc pentru răspunsul tău frumos structurat!
Si stai linistit ca nu as sta sa frec menta daca ar fi nevoie de munca, stiu si eu ca banul nu se face uitandu-te la tv si alte rahaturi.

| SucDăMere explică (pentru TheGentleman):

Pe aia cu sexul nu avea sens sa o bagi, am inteles si eu ce ai vrut sa zici, probabil crezi ca m-ai facut sa ma simt in vreun fel anume, da nu m-a miscat deloc, chiar m-a amuzat siguranța cu care o zici, cred ca stii din experienta laughing

| Rihhana1 a răspuns:

Incercati sa va mutati impreuna sa va puteti vedea mai des.