| Andersen2k18 a întrebat:

Ce credeti ca le atrage pe fete in ziua de azi,cel fel de baieti? Mai exista dragoste adevarat in societatea asta plina de minciuna? Sincer n-am avut o prietena vreodata,am incercat sa imi caut,dar am renuntat. Poate am si eu recunosc o problema in a gasi,care vine de la mine(adica uneori sunt timid).Ma rog am renuntat sa ma mai gandesc sa fiu in centrul atentiei unei fete pentru ca nu o atrag, si poate problema e de la mine pentru ca nu stiu sa le atrag. Nu stiu ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Zedge a răspuns:

Ceea ce e si mai dureros e ca eu am facut foarte multe pentru ea si am ajutat-o cu multe chestii si asta mi-a fost multumirea.
Oricum se spune ca lucrurile bune vin pentru cei ce asteapta si ca ce e al tau e pus deoparte, nu iti face griji cu siguranta vei gasi pe cineva la un moment dat care sa te palca asa cum esti, pentru cine esti si pentru ce ai in cap nu pentru cat de gros e portofelul.
Eu acum vorbesc cu o alta fata ies des cu ea in oras si nu e o fata materialista din cate mi-am dat seama, trebuie doar sa ai rabdare si vei gasi fata potrivita.

25 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Le atrag ce barbati le atrageau si acum 1000 de ani,barbati,a nu se intelege baieti,fatalai etc.
Daca ai un aspect fizic ok si o atitudine ok, nu vad de ce nu ar fi fetele interesate de tine.
Daca esti timid, e foarte probabil s-o dai in bara.
Problema e ca uneori fetele sunt atrase de unii baieti, chiar daca nu arata asta.
Din pacate unii sunt atat de belegi incat le indeparteaza,
Daca vrei sa ai succes, exerseaza!

| RAY a răspuns:

Ce credeti ca le atrage pe fete in ziua de azi,cel fel de baieti?
nu toate fetele sunt atrase de acel tipar de barbat,fiecare e diferit, asa fiecare e atras de diferite persoane de sex opus =hetrosexuali, se stie ca inaltimea conteaza,prefera barbati inalti, frumosi,sportivi, musculosi, personalitate de barbati hotarati, narcisti uni si psihopatii prefera, normal iubire, chiar azi noapte am citit cazuri de sinucidere in randul femeilor, trebuie spus faptul ca incercarile de isi lua viata la femei este de 9 ori mai mare la femei vs barbati dar barbati incearca metode mai extreme desi reusind sa se sinucida 3 barbati vs 1 femeie, vezi de lovely e o aplicatie buna eu am incercat o mi-a placut si waplog, tinder, atractia e involuntara, instanta, spontana

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Puteam sa jur ca e intrebarea ta asta laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi citesti mintea man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,exista.

Răspuns utilizator avertizat
| Zedge a răspuns:

In ziua de azi pentru multe fete conteaza doar cati bani ai, ce masina conduci si unde stai atat. Dar bineinteles ca exista si fete pentru care conteaza mai mult sa fie cu o persoana care le iuebste si le pasa de ele si nu care le trateaza ca pe un obiect cum fac cei cu bani, dar fetele alea nematerialiste sunt pasari rare, dar nu imposibil de gasit.
Am avut si eu o experienta urata cu o fata care nu a vrut sa fie cu mine pentru ca tot zicea ca nu e un moment buna acum pentru ea, iar dupa 3 luni era impreuna cu altul si de ce pentru ca avea masina si castiga mai bine ca mine, atat am contat eu pentru ea.
Ai grija cu cine vorbesti s-ar putea sa ramai dezamagit.

| Andersen2k18 explică (pentru Zedge):

Ai si tu dreptate, si cazul tau l-am mai intalnit. Dar e bine sa astepti momentul potrivit cand gasesti pe cineva.

| RAY a răspuns (pentru Zedge):

Acuma mai ai incredere in iubire?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zedge):

Sa stii ca ce e bun e pus de o parte. Dupa fosta prietena am cam cautat si eu 2 ani pe ici pe colo si dadeam doar de buruieni. Culmea, dupa inca un an am gasit ce cautam. Si mai culmea e ca dadeam de fapt nas in nas cu ea la sala de cam 2 ani dar nu ne vorbeam. Daca as fi stiut eu ca ce cautam era la 2 metri de mine laughing. Vorba aia, unde si cand te astepti mai putin.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci speranta exista? mai salvat de la sinucidere

| Zedge a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact, se intampla cand te astepti cel mai putin.

| Andersen2k18 explică (pentru Zedge):

Nici nu ma grabesc, deocamdata in vad de viata, de scoala etc.Mult succes si tie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu pot sa zic ca aveam asa ceva. Dadusem peste atatea tampite si citeam mult cum ca " e de fapt vina mea" ca nu stiu unde sa le caut ca incetasem sa mai caut. M/am axat pe munca si sala si am lasat de o parte fetele. Cum am zis, pana am dat peste prietena mea. Rectific, pana am inceput sa ne vorbim laughing ca de vazut tot o vazusem 2 ani.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce romantic, dar cum de ai incredere in ea ca nu te inseala?

| Zedge a răspuns (pentru RAY):

Daca nu exista incredere intr-o relatie nu exista nimic, daca il iubeste cu adevarat nu o intereseaza altii, pot sa aiba palate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Daca asta e romantic.Ce sa mai zic. Oricum, pai o relatie se bazeaza pe incredere ( printre multe altele ) Ray, am incredere ca nu face asta. Si am grija nici sa nu ii dau motiv. Sa nu caute la altul. De ce sa faca asta daca eu pot sa ii dau tot ce vrea/are nevoie.

| RAY a răspuns (pentru Zedge):

Foarte mare dreptate ai, si eu am descoperit asta cand am iubit pentru prima oara, dar cum sa mai ai incredere cand sunt atatea ipocrite in ziua de azi care isi ucid sufletul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul cateodata se satura de bine si prefera raul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Are parte si de "rau" stai linistit laughing. Nu cu ea, pentru ca o respect. Fata de altii. Nu aveam avatar cu House degeaba. Cum ti/am zis zilele trecute, daca as zice tot ce ma taie capul, eram si eu cu 100 de conturi banate pana acum dar nu am chef.

| Zedge a răspuns (pentru Andersen2k18):

Ceea ce e si mai dureros e ca eu am facut foarte multe pentru ea si am ajutat-o cu multe chestii si asta mi-a fost multumirea.
Oricum se spune ca lucrurile bune vin pentru cei ce asteapta si ca ce e al tau e pus deoparte, nu iti face griji cu siguranta vei gasi pe cineva la un moment dat care sa te palca asa cum esti, pentru cine esti si pentru ce ai in cap nu pentru cat de gros e portofelul.
Eu acum vorbesc cu o alta fata ies des cu ea in oras si nu e o fata materialista din cate mi-am dat seama, trebuie doar sa ai rabdare si vei gasi fata potrivita.

| Alynutza5 a răspuns:

I'm girl! laughing) Nici eu nu am avut vreodată un prieten si da, sunt si eu timidă! Te inteleg perfect. Pe mine una mă atrage foarte mult caracterul unui om, privesc in esenta, nu imi pasă de aspectul exterior chiar daca pentru prima oară aspectul te atrage. Iubesc ochii albastri (am o pasiune pentru ei dar asta este o gâză de a mea) laughing) Mai pe scurt :fetele vor multe dar depinde si de caracterul lor! Keep Calm "ma friend" ne vom gasi si noi la un moment dat jumatatea!

| Alynutza5 a răspuns:

Si yep cred ca mai exista dragoste adevarata in societatea de astazi!

| AFivia a răspuns:

Majoritatea fetelor sunt atrase de băieții mai puțin timizi.
Pe fete le atrag, din punctul meu de vedere, cel mai mult băieții care nu le stau la picioare, care nu le aduc luna de pe cer din prima clipă în care s-au întâlnit, dar nici să nu îi dai atenție. încearcă să fii tu.Cred că asta contează cel mai mult happy Cine te place, te place așa cum ești!