| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre sentimentalisme, a fi sentimentalist? E bine, necesar sau nu te ajuta la nimic si mai mult rau iti fac?

O zi buna happy!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu cand ma gandesc la sentimentalisme ma apuca plansu laughing Ieri vorbeam cu un sofer de TIR care face international si mi-a zis de la 21 de ani a inceput acum are vreo 35 si are de gand sa iasa la pensie ca sofer in domeniul asta care lucreaza, altul la fel mai are 2 ani si iese la pensie facand soferie. Asa ca in loc de sentimentalism mai bine dragul de a lucra in ce iti face placere asa cum mie imi place sa aud cum suiera turbina la camion cand il accelerez

| danay72 a răspuns:

Nu e greșit sa fii sentimental. De fapt, aceasta te ajuta sa poți sa înțelegi mai bine sentimentele altora.Nu uita ca iubirea este îndelung răbdătoare și bună, deci e bine sa fi sentimentalist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sentimentele mi se par pe aceeasi unda cu facutul copiiilor. Sunt ceva de viitor dar nu stii ce se va intampla. Puradeii tai pot fii mici Einstein care vor schimba lumea cu ideile lor sau pot fi aia care iti dau in cap la 30 de ani ca sa iti ia casa. Nu ai cum sa stii ce te asteapta.

| KenNine a răspuns:

Eu cred ca iti fac mai mult rau decat bine.

| Fodorica_Teodora_2001 a răspuns:

Pai...sentimentele pentru toata lumea nu fac decat sa iti faca tie rau. O sa fi ranit(sufleteste) si o sa intrii in depresie..deci nu e bine.

| Paul567 a răspuns:

O fata vrea sa fi romantic nu un plangacios, dar ai grija prea mult romantism strica si daca nu esti intr-o relatie cu tine va crede ca esti un obsedat