| janina_9077 a întrebat:

Credeti ca o relatie (iubire) intre persoanele de acelasi sex pot fi la fel de frumoase ca cele intre persoane cu sex diferit? Stiu si sunt constienta ca uneori e dificila si o relatie intre un barbat si o femeie, dar am aceasta curiozitate daca se poate crea o relatie trainica, de durata si intre b-b sau f-f.

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, pentru că relația fizică între persoanele de același sex aduce multă vinovăție în conștiință care îți spune că ceea ce faci nu e bine.Am citit că procentul de fidelitate între cuplurile de același sex e 0, în maxim 5 ani toți se înșeală.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Clar nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, așa scrie și Ghigameș în nuș-ce scriere din aia pe tăblițe de lut de prin c. 2112 – c. 2004 BC, că cică ar fi cea mai frumoasă iubire de pe pământ. Am scris chiar și o nuvelă - eseu pe tema asta.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/03/sex-in-plex-si-ghilgames.html
Dar fiindcă presupun că nu o să îți faci timp să o citeșți o să redau aici finalul ei.
Iar când am spus puțin, am fost delicat, nu am pus în discuție situațiile de diaree, când iubirea aceea nu e numai frumoasă, ci de-a dreptul izbitoare.

| mihai69 a răspuns:

Desigur, de ce nu?!?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, uneori sunt chiar mai profunde laughing.

| FreddieM a răspuns:

Imi dai un singur motiv pentru care nu ar fi la fel de frumoase?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca esti pro sau contra lgbt.

| DanTeSkies a răspuns:

Desigur, in perioada in care traim se iubeste cu sufletul, nu mai contează genurile, suntem o generatie libera comparativ cu generatiile trecute.