| Twister09 a întrebat:

Salut, credeti ca toti isi vor găsi sufletul pereche?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De fel oamenii saraci aleg partener. Altul cu bani prefera sa stea singur, urmeaza sa traim alaturi de roboti care ne vin ca o manusa pe mana. Cea mai buna afacere va fi si benefica pentru ei/ele

| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil, dar trebuie eforturi și din partea ta. să te dezvolți, să poți să creezi atracție.

| IsabelaIssa a răspuns:

Buna! Depinde ce scopuri și ce lecții are de învățat fiecare din viața aceasta. Fiecare suflet are un drum de urmat, ca să poată experimenta anumite lucruri. "Sufletul pereche" pentru unele suflete nu reprezintă o învățătură, o nevoie sau o evoluție pentru ele.

| AdelinaC a răspuns:

Nu. Toti avem un rost pe lume, unii sa ne casatorim, altii nu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că toți care nu se opresc, și continuă să caute. Dacă nu reușesc, măcar se aleg cu un trup pereche.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, e demonstrat stiintific EXPERIMENTALwinking
laughing
Sunt milioane de oameni pe planeta care nu au fost casatoriti vreodata si nu si-au facut familie, au trait singuri pana au murit.

| Ineys a răspuns:

Cred ca toti ar trebui sa "a-si" gaseasca cartea de gramatica.

Nu vreau sa fiu rautacios si ca sa iti raspund la intrebare, daca tu cauti suficient eventual vei da peste cineva.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu exista suflet pereche ci doar interese.

| Apokales a răspuns:

Nu, nu toti isi vor gasi sufletul pereche, dar pentru ei exista pizza si inghetata, deci stai chill.

| JicaContra a răspuns:

NOPE, chiar e pe dos, cine isi gaseste sufletul pereche e norocos, chiar FOARTE NOROCOS!

| FreddieM a răspuns:

De ce nu? Nu ne retine nimic sa cautam pana gasim. Dar daca la 50 de ani esti tot holtei, inseamna ca tu ai o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nope, norocul și l mai face și omul cu mana lui asta cu ce e al tău e pus deoparte e vrăjeală dacă nu faci nimic în privința asta nu o sa se întâmple nimic

| oz_1736 a răspuns:

Nu. Multi raman singuri, indiferent de sex

| Mogiojojo a răspuns:

Nu toti trebuie sa isi gaseasca 'sufletul-pereche'. Uite eu de exemplu am analizat mai bine lucrurile si vreau sa raman singura toata viata pentru ca mi-am dat seama ca nu as suporta toanele altei persoane si defectele, imi ajung defectele mele (adica sunt foarte putin toleranta).
Si mai ales daca nu iti doresti copii asa e cel mai bine.
Asta nu inseamna ca nu poti fi fericit, poti face tot ce iti place in continuare.

| Eugen80 a răspuns:

Nu, nici gand. De fapt nici 20% din oameni nu si-u gasit suflete pereche si nici 40% nu iti gasesc nici macar un partener de viata.

| Nume6 a răspuns:

Cunosc care au o vârstă și nu și-au găsit. Din cauză că li s-a implementat în cap din cauză că părinţii lor se certau mereu, că toţi partenerii sunt la fel și trăiești rău cu ei sau n-au avut unde să cunoască că stăteau doar în casă, se obișnuiseră numai pe-acasă și neglijau comunicarea și ieșitul în lume. Dacă nu ieși și nu comunici n-ai cum să-ţi găsești, nu vine la ușa ta. Singurătatea e o problemă la nivel mondial.

| Zorn a răspuns:

Nu.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Depinde sunt și oameni care au trăit singuri toată viața și nu au fost căsătoriți niciodata

| UnGalago a răspuns:

Bună! Nu, nu cred că toți își vor găsi sufletul pereche. Sunt unii care prin suflet pereche înțeleg compatibilitate 100%, fără pic de compromis, perfecțiune (pentru imperfecțiune). De regulă, rămân singuri și frustrați, crezând că viața are ceva cu ei.