| deerhunter a întrebat:

Cum mi-as putea convinge familia sa se consulte cu un psiholog? Mi-au facut viata amara

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ei au nevoie de consiliere psihologica sau tu?

| deerhunter explică (pentru darrio2007):

Eu ma strofoc sa fie bine, dar au luat o razna, traiesc oamenii intr-un trecut si o lume imaginara, nu stii cat de greu e sa le scoti principiile

| sadrian46 a răspuns (pentru deerhunter):

Nu ai tu și nici psihologul cum să îi determini să renunțe la principiile lor. Să înveți să trăiești cu ei, până vei putea să te desprinzi și să pleci pe drumul tău.
Cum să înveți asta? Nu există rețetă. Pe situații concrete, de acum înainte.

| Andreeush a răspuns:

Dar de ce zici că ți-au făcut viața amară?

| DeeaCarmen a răspuns:

Cam greu. Partea trista este ca vad foarte multi oameni care au nevoie sa consulte unul si ideea e ca in primul rand trebuie sa ii convingi ca au o problema