| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum sa reinvii sentimentul iubitului meu fata de mine? Doresc din nou sa ma simt iubita de el asa ca la inceput, cand discut cu el, imi spune ca nu mai simte ce o simtit, da si sa ne despartim nu putem ((

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Nimeni nu simte pentru nimeni ce simte la inceput....Si nu ai cum sa ai un inceput permanent in relatie. Toate relatiile se plafoneaza si intra intr-un ritm asezat, monoton. Traiesti in nori daca ai impresia ca vei mai putea fi vreodata ca la inceput cu iubitul. Poate... poate s-ar putea ceva asemanator daca va despariti o perioada buna de timp.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se spune ca Dumnezeu este iubire, ca sa il cunosti pe Dumnezeu trebuie sa iubesti dar "Se spune ca exista un Dumnezeu in fiecare din noi dar din pacate pentru noi Dumnezeu a murit si noi o data cu el" cam asa stau lucruriile.

| Panamax a răspuns:

Inseamna ca n-a fost iubire adevarata.
Acum depinde daca iti plac compromisurile.

Răspuns utilizator avertizat
| fugi5555 a răspuns:

Desparte te de el pentru puțin timp și vezi dacă revine la tine înapoi, dar tu in timpul asta nu vorbi cu nimeni și observa i acțiunile