| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma credeti, bine, daca nu, tot bine.laughing, dar va spun ce mi s-a intamplat

Acum 2-3 ani, nu mai stiu bine exact cand, eu eram singur acasa, plecam la 12 la scoala, mama, tata si sorumea erau la servici/liceu. Atunci in aceea zi mi s-a spart o oglinda,(de fapt, era crapata din partea stanga sus pana in cea dreapta jos) eu nu am facut nimic, ai mei au spus ca eu sunt de vina, dar nu am facut absolut nimic.
Tatal meu a mai fost casatorit, in '85 cred ca i-a murit fiul(nu stiu multe despre el, nu prea am curajul sa il intreb ceva despre fostul sau fiu sau sau sa il deschid in tema, nu stiu cum va reactiona, dar imi dau seama ca tine foarte mult la mine, si ar face orice pentru mine, sunt sigur ca ma iubeste mai mult decat pe sorumea, deci il iubea foarte mult).
Jaluzelele mi se misca in continuu, mai mult in camera mea, stateam si ma uitam ieri cum se misca, am un calorifel langa geam, poate sa fie de la caldura, dar si la ai mei e la fel si nu se misca.
O data cand ma duceam in camera mea, eram din nou singur acasa, am vazut lumina aprinsa la baie, eu nu am aprins lumina, sunt 100% sigur.
Asta s-a intamplat acum un an, sorumea era plecata in Bucuresti, ai mei la servici, iar eu ma duceam la scoala, am inchis toate usile si stiam cum sunt lucrurile la mine in camera. Cand am venit acasa, eram singur si numai intrase nimeni in camera, am observat usa deschisa la mine in dormitor si cea la sifonier.
Asta mi s-a intamplat acum 3-4 luni, am venit de la scoala si am observat 5 tricouri pe pat aranjate si tricoul meu de la echipa de fotbal nearanjat in sifonier, eu mereu imi asez hainele in sifonier si nu imi aduc aminte de tricourile alea asezat pe pat unele peste altele, nimeni numai a fost acasa pana atunci, am plecat la scoala la 13 si am venit la 7.

Daca le spun alor mei, nu o sa ma creada, cand eram mic am facut farse d-astea, dar acum. Credeti ca poate fi el? Nu stiu daca camera mea a fost a lui.

Nici nu stiu unde sa pun aceasta intrebare.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Monteaza o camera video ascunsa, care inregistreaza daca sesizeaza ceva miscare.
Daca are vedere de noapte cu infrarosu, atunci e si mai bine.

| NAT0 a răspuns:

Te-ai gândit că poate suferi de schizofernie paranoică? laughing
Da, dacă-ți permiți o cameră de supraveghere, poți s-o cumperi s-o montezi în casă dar nu are rost, o să fi și mai paranoic.laughing
În fine, succes dar am impresia că-i întrebare la mișto.

| Ionut621 a răspuns (pentru NAT0):

Nu nu sufar de schizofrenie, nu este o intrebare la misto.
Modul troll al meu nu e activat.
Camera video am, dar nu e din aia de supraveghere, dar merge si cu aia. Are vedere nocturna, dar trebuie sa o tin in continuu la incarcat si se face praf bateria. :/

| TimSem a răspuns:

Când se mai întâmplă chestii pe care nu ți le poți explica, întreabă-i pe cei din familie dacă au făcut ei sau nu. Ai o soră? Poate îți face ea farse happy Și dacă vezi că ei din familie nu fac chestiile pe care tu le vezi schimbate etc. deschide subiectul cu ei. Trebuie să discutați. Nu puteți păstra nediscutate subiectele sensibile -- doar sunteți familie, nu niște străini.

| Ionut621 a răspuns (pentru TimSem):

Sorumea e plecata in Bucuresti a venit doar o luna in vara, de craciun. Si atunci nu mi s-a intamplat nimic

| Ionut621 a răspuns:

Eu nu am zis nimic de fantome, am scris ce mi s-a intamplat.

Eu stiu ca spiritele si fantomele sunt total diferite, fantome nu exista, dar spirite da.

| Dia63732 a răspuns:

Pai eu zic ca mai întâi de toate să îți întrebi familia. Si daca ei nu au vreo legătură, convinge-i ca e ceva ciudat la mijloc. Si acum stiu ce vei spune pentru că și eu am părinți acasă. Poate nu te cred, poate zic ca ești nebun dar eu sincer am senzația că povestea ta e sinceră. Încearcă să pari serios, să fii deschis cu ai tăi si sa le spui că anumite lucruri te deranjează de mai mult timp. Poate ii convingi să aduceți un preot, să faceți o sfintire a casei, sau poate e vorba de probleme tehnice. Mult succes si sper ca ai tăi să te înțeleagă!

| Ionut621 a răspuns (pentru Dia63732):

O sa incerc sa aduc in tema aceasta poveste, si o sa le spun sa aduca un Medium, ceva, daca exista in judet.

| Dia63732 a răspuns (pentru Ionut621):

Mult succes

| laur033 a răspuns:

Poti incerca sa aduci un preot si sa sfinteasca casa...

| Ionut621 a răspuns (pentru laur033):

A venit preotul de Craciun, Boboteaza sa sfinteasca casa, dar nu stiu daca trebuie sa spuna rugaciunea.