| DumitracheMihai a întrebat:

Salut, daca tatal meu vitreg si mama mea fac o fetita e sora mea vitrega

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti este sora vitrega doar dupa tata, dupa mama iti este sora buna (biologica).
De altfel sora vitrega este cea pe care ar fi avut-o tatal vitreg cu alta femeie, inainte de casatoria cu mama ta.

| Mosotti a răspuns:

Este sora ta, atat timp cat unul din parinti este al tau, are sangele tau sora.

| Andreeush a răspuns:

E sora ta și atât.

| Werrich a răspuns:

Salut, da, e sora vitrega

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este sora ta adevărată.

| NarcisIfrim a răspuns:

Dupa tata e sora vitrega, dar dupa mama e sora ta. daca venea cu ea atunci era sora vitrega