| alexxxxxxxxxx a întrebat:

Salut! Dacă un prieten v-ar greși/rani cu ceva și ați considera că este prea mult ce ați face? Ați lua în considerare sa plecați de lângă el și să îl ignorați (chiar daca ar încerca în nenumărate rânduri să își ceară iertare în mod sincer) și să nu îl ștergeți de pe nicio rețea socială? Ba chiar să îi apreciați postările?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

As rupe relatia considerand ca nu mai este nimic de facut sau reparat, mai ales ca a gresit de mai multe ori si nu si-a respectat promisiunea.
Asemenea oameni nu merita mai multe sanse si sub nici o forma aprecieri pe alte siteuri, ci dez-prietenirea cu el de peste tot.

| Mosotti a răspuns:

Pai nu are legatura una cu alta, rupi prietenia cu el, dar daca posteaza chestii inteligente, poti da like la postari ca oricarui alt strain, nu e problema.
Dar il stergi de pe toate retelele sociale, ca daca nu-l stergi inseamna ca nu ai rupt-o cu el.
Dar poti da like la postari ca si cum e un oricine.

| Lioana a răspuns:

As face ce mi-ar spune inima. Ea e sefa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, l-aș ierta dacă îi pare rău sincer pentru ce a făcut. E inutil să porți resentimente, deoarece acestea îmbolnăvesc sufletul și îți afectează judecata.

| Mopmop a răspuns:

Doar tu il consideri prieten. El daca ti-a gresit cu ceva ai gasit puterea sa ierti.
Daca din chestii puerile iti intoarce spatele la ce te poti astepta cand ti se va intampla ceva cu adevarat grav?
Sfatul meu ar fi sa treci mai departe si sa raresti interactiunea cu el.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Nu te lasa sufletul si nu te regasesti in acel,,prea mult,,? Rupe legatura pe viata cu acea persoana deoarece urmatoarea data cand iti v-a gresii chiar si minuscul isi v-a primii cu,,suspendare,, pedeapsa, si pe,,cea multa,, si pe cea noua si va fi si mai mare pentru sufletul tau deci nici pe aia nu o poti face,deci ce cauti langa el?
Il iubesti ca prieten sau frate sau ce este el? DOAR DACA IL,,IUBESTI CA PE UN FRATE,, :
Atunci nu-l mai pedepsii cu,,prea mult,, foloseste o limitare a,, fratiei voastre,,.din : mergem la meci amandoi, mergem la sala amandoi, mergem la plimbare amandoi, ne jucam amandoi ca si pedeapsa nu-i mai da atata prietenie, de ex ii mai dai doar 1 fapta din 4 si daca esti iubit inapoi o sa vezi la el supararea ca nu mai faceti impreuna iar totul si atunci poti sa-l ierti.

| alexxxxxxxxxx explică (pentru HUAWEHUAWE):

Eu i-am greșit lui.Si el a greșit față de mine, dar i-am iertat tot.Acum eu aș spune că nu i-am greșit chiar așa rău încât să merit asta, dar totuși, îmi pare rău pentru tot.Am avut și momente bune și mici certuri din niste motive puierile.

| Together a răspuns:

Daca as considera ca e prea mult, aia ar fi. Nu l-as bloca neaparat (dar nici n-as mai raspunde). In niciun caz nu i-as mai da like-uri sau semne de viata.

| Maraa345 a răspuns:

Fiecare pe drumul lui.