| ChristianCZW a întrebat:

Dau funda! Am facut o prostie mare cu consecinte legale,parinti au primit amenda iar eu am primit o sanctiune care nu e privata de libertate. Mama mi-a zis sa recunosc mai de mult,dar am mintit-o si pe ea o enerveaza cel mai rau minciuna, insa am mintit ca imi era rusine sa-i recunosc..eu sunt stereotipul clasic al elevului tocilar family friendly care e prieten cu toata lumea insa din lipsa de ocupatie am facut o fapta penala[conturi fake,ora pe meet, etc]. Cu aceasta ocazie am luat si media 4 la purtare.Accept consecintele insa imi e rusine de rusinea provocata parintilor.Am inteles greseala insa mama nu m-a iertat si vreau sa ii recapat increderea.ce sfaturi aveti? Nu ma intereseaza decat sa ii recapat increderea,sa simta ca nu sunt degeaba, etc. M-a pedepsit foarte grav. Vreau sa raman cu pedeapsa ca sa realizez ce am facut insa vreau sa ma ierte. multumesc anticipat

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Comportare exemplară.

| zilog a răspuns (pentru sadrian46):

și pocăință!

| sadrian46 a răspuns (pentru zilog):

Pocăința nu este potrivită pentru oricine.

| zilog a răspuns (pentru sadrian46):

Asta mi-a spus un IMAM de la MUSULMANI zilele trecute despre o femeie "mai trebuie sa fie si materie "

pentru ca eu m-am dus cu steagul alb in mana la moscheia care avea si scoala si liceu si facutate de aproape de casa noastra

pentru ca o prietena are un copil clasa a 5 a si trebuia sa se duca aici in Anglia la socoala
si statul englez nu se implica prea repede sa ii dea o hartie prin care sa ii primeasca copilul la scoala in Anglia

asa ca am aflat ca musulmanii astia nu indoctrineaza copii pana la facutate
ii lasa cu liberul arbitru
asa ca am mers si am spus ca eu sunt de la concurenta
penticostali
asa ca nu se taie capul solului din cauza asta m-am dus cu steagul alb la mine sa inteleaga ca sun solul care a venit la discutii

si i-am spus ca am un copil...
asa ca l-am inscris la scoala la ei si mi-au promis ca nu il indoctrineaza
pentru ca ei au niste locuri speciale pentru cei de alte religii ca sa vada cat de bine este la ei
si mi-la primit la ei la scoala
si femeia asta snoaba s-a dus si l-a luat de acolo si a plecat cu el in Romania doar pe motiv ca acolo credea ea ca nu prea se face scoala

si eu mi-am cerut iertare ca l-am deranjat airuea

si mi-a spus ca sunt oameni care nu merita sa ajunga nici in rai nici in iad
ca trebuie sa mai fie si materie gen ingraseminte pentru campuri
ca sa aiba din ce sa creasca alti oameni ca mai are de evoluat

asa ca nu merita sa imi para rau pentru ca dumnezeu nu i-a facut pe oameni sa fie tristi

si sunt si oameni care aleg ei sa fie destinati pierzarii

| sadrian46 a răspuns (pentru zilog):

Să îți faci un blog și să publici acolo.

| zilog a răspuns (pentru sadrian46):

Sunt doar un abur care stă puțin și piere

| zilog a răspuns:

1 ce faptă ai făcut
2 ai primit amenda penala sau administrativa
3 cine este ea mama invatatoarea profesoara directoarea iubita vecina trebuie sa explici cine vrei sa te ierte!?
Incercă să fii clar când pui o intrebare pentru ca oamenii să te poată ajuta trebuie să înteleagă exact unde ți-a intrat un ciob
daca tu spui că mă înteapă ceva în spate
omul poate că se gândesțe că te înteapă în călcâi si nu in f u n d

așa că fii clar si explicit ca să poată să îțî scoată țepul mai întâi trebuie sa înteleagă clar unde se află

la fel și cu discuția asta explica clar lucurile.
incercă să pui punct si de la capătul rândului în viața ajută să poată ca oamenii să urmărescă ceea ce ai scris.
Imaginează-ti că unii oameni au 4 biti procesorul lor este fabricat cu tehnologie mai invechită șî nu poate lucra nici pe 16 biti nici pe 64 biti ei au doar 4 biți
asta nu inseamnă că ei nu dețin o bază de date legislativă o cultura un hdd cu care pot corela cerințele tale pot compara cu baza lor de date și îți pot extrage de acolo un răspuns foarte util.
De exemplu eu am fost la o școală de 3 luni de legislație unde zi de zi stăteam în bancă ca și elevul și citeam legi de la legea dreptului de autor până la tot felul de alte legi cum ar fi legea protecției datelor cu caracter personal 667/2001 legi referitoare la securitate 333/2003 cu HG 1010, si multe alte legi
asa cum am citit eu legile acestea sunt mulți alții care au citit și mai multe legi de cât mine și zilnic ei citesc legi
șî daca te văd că ești băiat care regreți fapta atunci poate îșî fac milă de tine și îți spun conform drepturilor omului alinatul 6...
sau chestii din astea care te pot ajuta să scapi de fapta respectivă și consecințele ei plus poți să anulezi prin instața toate efectele.
și să ceri în instanță și reabilitarea ta la liceul respectiv adica repararea notei la purtare
apoi te muți la alt liceu să nu aibă boală pe tine că ai dat liceul în judecată dar nu mai rămâi repetent
pentru că dacă ai nota la purtare sub nota 6 am înțeles că rămâi automat repetent!?
Așa că te rog concentrează-te și spovedeștete spune aici tot ce ai făcut cum ai făcut care au fost factorii care te-au făcut să faci acea faptă pentru că putem să ne legăm de cine te-a constrâns să ajungi să faci acea faptă
ținând cont că tu ești un elev model
drogurile, antruajul, faptul că parinții nu ți-au dat bani... apoi se poate demonstra că ai fost constrâns sau că nu ai avut dișcernâmânt în acel moment,
sau că ai fost hipnotizat...
gășim ceva că legile sunt ca și niște bariere
pe sub care trec cății peste care sar dulăii și în care se potmolesc doar boii!
Tocmai asta este arta de a lucra cu legile Mai ales legile românești care sunt parcă făcute cu dinadins să existe scăpări legislative pentru aproape orice faptă
nu zic să încalci legea ci zic că dacă cunoști legile foarte foarte bine descoperi o portiță prin care devii nevinovat.
de ce pentru că tocmai legea respectivă poate este ilegală pentru că încalcă constituția și atunci anulăm legea respectivă.
sau are tot felul de lucrui care încalcă drepturile omuliui
sau încalcă alte hotărâri internaționale la care românia a aderat și pe care și-a asumat răspunderea că o să le respecte!
mai gândeștete că există oameni care fac cu pasiune și devotament acestă muncă de cercetare șî descoperire a scăpărilor legislative avocați juriști... șî în cel mai rău caz în cazul în care nici eu nici alți nu găsim nici o scăpare cumpărăm consultanța juridică special pe legea respectivă de la firma Nobel din Nordvegia care exact cu asta se ocupă cu cercetarea tuturor legilor tuturor țărilor și ei au deja în stoc pentru fiecare lege din orice tara de pe planeta cel puțin 5 scăpări perfect legale
prin care tu poți dovedi că acea lege nu se aplică și în cazul tău!
și nu mai minți pentru că minciuna te bagă la pușcărie în viața
Dacă eu aș omor un om aș pune clar si tare da eu l-am omorât apoi or să mă lase în pace pentru că nu am avut încotro era singura scăpare trebuia să salvez mai multe vieți și eu perfect conștient și in deplinătatea facutăților mintale am luat decizia să îl omor ca să ii iau telefonul pe care nu dorea să mi-l dea ca să sun la poliție unde m-am și predat pentru ca să vină poliția și să salveze alte 3 vieți. pentru că acel om bun pe care eu l-am omorât faptă pe care o regret nu dorea să sune la poliție când racheții în Bulgaria ne înconjurasera pe motiv că ii consum bateria la telefon și că este creditul lui
ne conștientizând pericolul real în care ne aflam vorbea cu tatăl ei povestindu-i cât de frumos a fost în Grecia
și eu consider că am omorât ujn animal și vă rog să îmi dați o pedeapsă pentru că nu am mai avut timp să asomez acea scroafă sau să o gazez
și recunosc că am omorât o ființa vie cu carne și oase
dar eu nu cred că făcea parte din regnul uman
pentru că rachetii trăseseră deja cu pușca in mașina noastră
săriseră deja pe capotă șî ne spărseseră parbrizul cu bâta
mai luasera și alți participanți la trafic pe care îi băga în salvări
nu erau hoți ordinari ci erau bande organizate
care nu erau interesate de bunurile din mașinile oamenilor ci erau interesați de oameni
pe care îi băgau în salvări!
Așa că vă rog să acceptați că eu am omorât un animal nu o ființa cu rațiune și conștiință
pentru a salva niște oameni cetățeni ai României utili societății și care lucrează și își slujesc țara și patria cu devotament și patriotism!

| ChristianCZWW a răspuns (pentru zilog):

Am creat conturi fake sub numele unei persoane,am injurat,jignit,etc[nu am fost crescut asa], am intrat cu conturi fake la orele de meet ale unor elevi, am injurat, am avut nume injuraturi, ei m-au dat in gat cu dovezi, am luat 4 la purtare + sunt in plin proces cu profesori. Faza e ca m-a intrebat in nenumarate randuri daca eu am fost dar mi-a fost rusine sa-i recunosc in fata pentru ca gesturile facute nu sunt stilul meu.
Este vorba despre mama, ea sa ma ierte.

| Wr3nch a răspuns (pentru ChristianCZWW):

Te iarta cu timpul, dar trebuia sa te documentezi mai bine inainte sa umbii cu conturi de genlaughing macar un vpn decent si sa nu dai de banuit de unde esti.