| katorz a întrebat:

De fiecare data cand incerc sa deschid subiectul sex in mesaje, partenera spune ca nu ii place. Cum o pot face sa se simta confortabil si sa discutam deschis despre sex? Nu am cerut sa o facem, ci sa discutam, macar prin mesaje.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate e minora ma de nu-i place

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă are?

| OldSoul a răspuns:

Lasa-ne si un exemplu, sa vedem cum deschizi tu acest subiect.
Poate nu stii sa-ti faci intrarea bine, si de aici problema.

Vezi tu, subiectul asta, nu e ca si cum ai intreba "ce ai mancat azi?" trebuie oarecum sa fie momentul potrivit, sa ajunga discutia intr-o zona in care poti veni cu conotatii sexuale, mai apoi, dezvolti subiectul.

Daca din neant, incepi sa vorbesti despre sex, vei fi considerat disperat si vei fi evitat.

| Emma30555 a răspuns:

Pai ce sa discutați? Eu cred ca discuțiile despre sex se fac fata in fata dar dacă nici nu faceți sex nu și au rostul. Treceți întâi la fapte apoi discutați

Răspuns utilizator avertizat
| Vikaa a răspuns:

Nu e mai simplu fata in fata decat prin mesaje? zic si euwinking

Nici mie nu imi place prin mesaje, imi place sa vorbesc despre asta fata in fata.

| Cannibal a răspuns:

E normal să îi fie rușine, la noi în țară sexul e un subiect despre care nu de discută. Ai răbdare, cu timpul o să aibă încredere în tine și o să discute și despre sex fără nici o problemă. Totul ține de încrederea pe care o ai în cineva și de obișnuința pe care o dezvolți față de o persoană.