| TheWolfGreen a întrebat:

Salut! De vreo 2-3 săptămâni am o problemă cu o vecină. Ea are în jur de 40 de capre. Eu am pus doi brăduți la poartă și câteva flori și într-o dimineață toate erau mâncate de capre.Eu am ieșit și i-am spus politicos să încerce să aiba grijă de capre că mi-au mâncat florile. De atunci mă înjură încontinuu(fără motiv) în toate felurile, nici copiii nu pot ieși din curte, că îi înjură fără motiv! Ce pot face? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Reclamatie la Politie!

| Legion7X a răspuns:

N-are ce să le facă. Sunt capre animale care umblă, circulă. Greseala ta este că le-ai pus la poartă unde se circulă. Se putea apropia și o vacă, în trecere care ciupea din ele. Putea-i să le pui în curte la tine unde ai gard. Stiai foarte bine, de acele capre cum circulă și că nu merg lipite una de alta.

https://happymax.ro/casa/gard-pliabil-pentru-gradina-verde.html

| regis a răspuns (pentru Legion7X):

Garduletul inaltut nu împiedică vecina sa injure. happy

| Legion7X a răspuns (pentru regis):

Poliție cu înjuratul sau dacă nu se rezolvă o poate evita. Sunt multe femei bătrâne și nebune la Țară care n-ai ce le face.

| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună!
Proferarea de injurii atrage sancțiunea amenzii. Dacă a fost imposibil să discuți cu ea, poate ar trebui să înștiințezi poliția. Ar fi indicat sa ai cel puțin un martor.