| Johnny994 a întrebat:

Salut!
Doresc sa fiu ajutat cu ceva și daca se poate sa vorbeasca mai mult fetele.
Ca o mica introducere, este vorba de o fata mai mica ca mine cu 6 ani, eu avand 27 de ani. Fata aceasta se afla la locul de munca unde evident lucrez si eu.
Mie imi place extraordiar de mult de fata aceasta, practic este pe gustul meu aproape din toate punctele de vedere.
Aceasta fata a fost părăsită de iubitul ei in urma cu vreo 2-3 luni, aflând treaba asta am incercat sa ma bag "pe sub pielea ei".
O perioadă m-a lasat sa o iau in brate sa o pup, ii faceam gesturi drăguțe, zambea mereu si se vedea ca ii place. Eu propunând sa iesim undeva sa ne cunoaștem in afara locului de munca, fata aceasta m-a refuzat, de vreo 3 ori chiar.
Am încercat sa nu ii mai dau asa multa atenție cum o faceam înainte, se vedea ca era supărată pe treaba asta, ba chiar m-a intrebat de ce nu o mai iau in bratele mele si chestii din astea.
Dar înainte de asta eu i-am zis ca o plac, dar mi-a zis ca nu ma vede mai mult de un coleg/prieten.
Eu acum ma intreb oare i-a placut atenție mea sau ar fi vrut sa fiu eu mai cu tupeu?
Doar Dumnezeu mai intelege partea feminina.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil caută atenție. Dacă te placea ar fi ieșit cu tine, ca orice om normal. Nu a trecut probabil peste fostul.
Fii și tu mai distanțat, sa nu te atașezi prea tare după, ca nu se știe. Mai bine așa. Dacă voia ceva pe bune, atunci accepta sa iasă cu tine la o întâlnire.

9 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.
Tipa poate avea numeroase motive pentru care te respinge. E posibil sa nu te fi placut niciodata, ci doar sa ii fi placut atentia din partea ta sau pur si simplu nu se vede cu tine sau nu este pregatita de alta relatie, momentan. Poate sa fie valabila si situatia in care ea inca tine la fostul ei si spera la o posibila impacare. Din ce ai spus despre ea, pot spune ca ma regasesc in ea, mai ales la flirtul dus pana la o anumite limita, iar cand atinge limita,, Hai sa iesim in oras" e moartea pasiuniilaughing sau mai bine spus, a jocului. Ea vede ca tu vrei ceva mai mult decat vrea ea, vreti sa va cunoasteti, ca de acolo relatie sa o ia in mai multe directii, iar ei, in acest moment, ii sunt de ajuns imbratisarile si gesturile de genul, flirtul asta jucaus.
Se vede ca a deranjat-o ca acele gesturi au luat sfarsit, poate fi din cauza orgoliului sau pur si simplu pentru ca ii placeau acele lucruri.
Nu am inteles din ce ai zis, care este momentul exact in care i-ai spus ca o placi, insa, mai ales, iesind dintr-o relatie, e posibil sa fie genul de persoana care nu mai vrea lucruri de genul o perioada.
Sunt persoane care vor ceva nou cand ies dintr-o relatie, sunt persoane care vor sa uite mai rapid acea persoana si folosesc multe persoane pentru asta, sau pur si simplu persoane care se inchid putin in ele si decid ca pentru o perioada X de timp sa ramana singure, poate le trebuie putin spatiu. Nu e cel mai ideal moment sa te bagi pe ea, mai ales ca a iesit dintr-o relatie, poate nu a insemnat nimic pentru ea si ii este ok sau poate a fost ceva destul de serios, iar, in acest moment, ea este ranita. Daca este aceasta varianta, ultimul lucru de care are nevoie este ca un tip sa insiste cu iesirile in oras, sa i se destainuie si sa se schimbe la 180 de grade cand aceasta nu accepta unele chestii.
E posibil sa si fost sincera cand ti-a spus ca te vede ca un coleg/prieten. Dar asta nu inseamna ca lucrul asta nu se va schimba in timp, pe masura ce te cunoaste mai mult. Bine, aici este vorba si de cat timp va cunoasteti sau ati lucrat impreuna. Depinde si de acest factor. Pur si simplu, nu toti tipii sunt pe placul fiecarei fete si aceasta in loc sa spuna adevarul, poate sa bage scuza cu,, Te vad ca pe un prieten." Acum nu se stie ce a fost in capul tipei, poate chiar a fost sincera cu tine si s-a destainuit.
Ce pot raspunde la ultima ta intrebare este ca, cu siguranta nu ar fi vrut sa fii cu mai mult tupeu. Mai ales dupa ce ca ea te-a respins. Noi, fetele, apreciem tipii care nu fac o mare drama dupa ce au fost respinsi si nu insista cu tot felul de actiuni, ci ne ofera spatiu, decat mai mult tupeu. A fost ok ca nu ai mai insistat pe acest subiect, dar totusi, ai incercat de cam trei ori sa o inviti in oras, asta in contextul in care ea te-a respins de prima data. E ok, ai mai incercat, nu e vreo problema, dar este vorba ca trebuie sa stii si cand sa te opresti ca sa nu se simta nasol tipa.
Cert este ca tipei ii placeau imbratisarile si gesturile tale de afectiune prin care ii ofereai atentie. Intrebarea mea este: Daca si tie iti placeau, de ce sa te opresti aici, doar pentru ca tipa nu vrea ceva mai mult? Din chestii din astea, inofensive, apar lucrurile mai serioase, in timp. De la niste joculete de genul, la un moment dat, este posibil sa privesti altfel colegul de munca si sa iti doresti ceva cu el. Aici depinde de la persoana la persoana.
Tot ce pot spune, cum le-am mai zis multor tipi din viata mea, un sfat asa, prieteneste laughing, ai mai multe de castigat daca ramai in peisaj, decat sa racesti relatia cu ea si sa pui punct la tot ce ar fi putut fi. Chiar si la o relatie de colegialitate ok. Sa nu fii pe modul:,, Daca nu vrei sa fii cu mine, nu putem avea nimic, nici sa mai vorbim." E destul de aiurea.
Incearca doar sa o intelegi cat de cat pe tipa, sa lasi putin sentimentele de o parte, sau, macar sa incerci sa le temperezi si bucura-te de momentele cu ea, radeti, glumiti, gadilati-va, decat sa nu mai vorbiti si sa fiti reci. Nu se stie niciodata la ce se poate ajunge pe viitor. Lucrul important este sa nu iti faci asteptari, pentru ca de aici pornesc toate dezamagirile.
Bafta.

| Johnny994 explică (pentru AnemonaP):

Iti mulțumesc pentru sfaturi!
O sa iau in considerare tot ce ai zis!?

| Violleta2022 a răspuns:

Ce-i greu sa intelegi, ceea ce chiar ea ti-a spus clar si raspicat?
Ti-a spus ca te accepta doar de PRIETEN!
Asadar, joaca de-a luatul in brate este amicala, nu de alta natura, asa cum fac adolescentii (flirteaza, glumesc, se pupa pe obraz si se strang in brate amical).

| alexalx1234 a răspuns:

Te-a luat de fraier în tot timpul ăsta. Încă e cu gândul la fostul. Tu ai fost doar un fel de plasture pentru ea, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult n-a trecut de la despărțire şi e posibil ca încă să nu-şi fi revenit sau cel puțin să fie confuză, să nu ştie nici ea ce vrea.

| Johnny994 explică (pentru anonim_4396):

Da,este o fire mai nehotărâtă?

| Emma24dsxd a răspuns:

Daca avea prieten si te lasa sa o iei in brate si din astea posibil ca prietenul ei sa nu faca aceste gesturi dragute de care o femeie are nevoie, poate ca el era rece cu ea, sau poate ca te placea dar era constienta ca are o relatie

| Johnny994 explică (pentru Emma24dsxd):

Pai nu avea, este despărțită.
Nu este in nicio relatie din câte știu.

| Emma24dsxd a răspuns (pentru Johnny994):

Scuze,nu am inteles eu bine, pai cred ca a trecut prea putin timp de la despartire si poate nu este pregatita sa o ia de la capat cu altcineva, mai asteapta sa treaca un timp. oricum ea probabil se simtea singura si trista si tu ii ofereai afectiune, stai de vorba cu ea