| anonim_4396 a întrebat:

Duminica este ziua mamei mele si eu nu stiu ce cadou sa ii fac. Nu am salar, nu am un buget foarte mare, poate sub 100 lei dar vreau sa-i cumpar ceva, macar de intentie. Ce idei aveti? Mersi si dau funda!

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Eu cred ca mama ta nu asteapta niciun cadou din partea ta mai ales ca stie ca nu ai cu ce, o pupi si îi spui La multi ani si atit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Un set de manichiura profesional. O sa il foloseasca mereu.

| laSoledad a răspuns (pentru DoarBogdan):

Cuvintele "Un set de manichiura profesional" nu se potrivesc alaturi de "buget maxim de 100 de lei"

| DoarBogdan a răspuns (pentru laSoledad):

Pai... presupun (sau presupuneam) ca exista sad

| anonimg a răspuns:

Cred că o să-i placă cartea asta:
https://www.viatasisanatate.ro/......-herghelia
O găsești și la librăria SolaScriptura din localitatea ta.

| zilog a răspuns:

4 prajituri tort diplomat
si sa stai cu ea 1 zi si sa spei tu farfuriile si sa nu mai comentezi si sa nu ii mai reprosezi o gramada de lucruri!
aia ar fi cea mai frumoasa zi a ei cand tu te-ai ori din reprosat
si i-ai si multumi pentru ceea ce a tot facut pentru tine

| laSoledad a răspuns:

Ce-ti poate oferi acest site sunt raspunsuri generaliste despre cadourile agreate de mai toate femeile, pe cand de fapt o mama nu vrea ceva generalist, pe care oricum si l-ar putea cumpara ea. Asa ca nu-ti strica banii pe chestii comerciale pompoase. Ce vrea o mama e ceva venit special din partea copilului ei ca peste timp sa-si aminteasca cu drag de acel lucru si sa zica "asta e de la copilul meu". Ofera-i o experienta. O sa si-o aduca aminte cu drag. Mergeti undeva si petreceti timp de calitate. Faceti poze si inramati-le. Sau aduna poze cu tine si cu ea sau cu restul familiei si creaza un loc special pe un perete unde sa pui o gramada de poze cu voi.

Fa rolul de detectiv si mergi la membrii familiei tale chiar si pana la gradul 2 si cere-le cate-o fotografie de cand erau ei mai tineri. Tata, bunici, frati, unchi, matusi, veri etc. Si multe fotografii cu mama ta sa obtii. Apoi, hotarati-va impreuna cu tatal tau pe care perete sa le puneti pe toate - dormitorul lor sau sufragerie, de preferat sufragerie, ca sa le admirati cu totii.

Cauta pe net GALLERY WALLS si o sa te uimeasca. Nu trebuie neaparat sa le inramezi, dar sa pui cat mai multe una langa alta, sa se creeze ca un tablou mare de familie. Va fi foarte incantata. Sa le lipesti pe toate cu o noapte inainte sa vada marea surpriza.
https://www.google.com/......ps?/search

| Cksihja a răspuns:

O îmbrățișare e ieftin.

| Alinailies a răspuns:

Cres ca un buchet de flori si cateva prajituri ar fi suficiente.
Mama ta s-ar bucura oricum de gest si s-ar emoționa.
Felicitari pentru initiativa!

| LaElly11 a răspuns:

Un parfum sau o bijuterie de argint. Eu i-am luat mamei mele de ziua ei un lanț personalizat și din câte țin minte nu m-a costat mai mult de 100 de lei.

| laSoledad a răspuns (pentru LaElly11):

Tin sa te aduc cu picioarele pe pamant. Un parfum bun e de la 500 in sus, iar cumulat cu bratara de argint nici nu se mai incadreaza in bugetul de 100 de lei maxim.

| LaElly11 a răspuns (pentru laSoledad):

Hai să nu exagerăm... Un parfum bun de la 500 în sus? Nici chiar așa. Iar din moment ce am menționat un parfum *SAU* o bijuterie din argint este clar că nu mă refeream la cele doua cumulate. Crede-mă că se poate face un astfel de cadou sub 100 de lei, știu asta din propria experiență și sunt sigură că orice mamă apreciază in primul rând gestul făcut de copilul său și nu neapărat cât de scump este cadoul sau calitativ. Oricum, nu întotdeauna prețurile mari garantează și calitatea produsului.

| laSoledad a răspuns (pentru LaElly11):

Tu spui "nu neapărat cât de scump este cadoul sau calitativ" sau "nu întotdeauna prețurile mari garantează și calitatea produsului", dar din pacate faci referire la acel gen de produse care prin esenta lor sunt din categoria de premium. Parfumul si bratarile din argint daca nu sunt ceva calitativ, apoi chiar nu stiu ce mai sunt. Iar daca le cumperi doar asa sa te afli-n treaba cu 100 de lei, nu inseamna ca e un gest tandru din partea unui copil, ci inseamna doar o alegere proasta care se va simti. Ori e calitativ ce cumperi, ori mai bine te reorientezi. Indiferent cat de tandru ai vrea sa para parfumul sub 100 de lei, tot kitch va fi la baza. Aia sunt doar bani pierduti pe care i-ar fi putut folosi altfel. Mult mai din suflet e un exemplu la care am facut referire si mai sunt zeci de exemple "din inima".

| macintosh a răspuns:

Ii poti lua ceva ce si-a dorit candva cand ati mers pe langa un magazin si a zis ca ii place. Daca nu, te iei dupa pasiunile ei. daca ii place sa citeasca, ia-i o carte, daca ii place sa coasa, ia-i un set de cusut cu ate, ace si catelaughing; sau ii poti lua un buchet de flori de toti banii si sa ii scrii tu o felicitare in care ii urezi cele bune si ii multumesti ca ti-a fost alaturi si ti-a dat viata. Personal, mamei mele i-as pregati o surpriza, as astepta-o cu pizza ei preferata comandata, cu un buchetel de flori, o felicitare facuta de mine, o amandina si un suc. Ei nu ii plac lucrurile materiale, ea este genul care vrea sa isi faca noi amintiri, sa se bucure impreuna cu familia.

| andreeaiovan a răspuns:

Poti sa ii iei o bratara draguta din martisor si accesoriu aur/argint pe care sa gravezi numele ei. Asa o sa fie ceva unic si o sa il aprecieze cu siguranta. Poti gasi aici multe modele: https://www.amprentahandmade.ro/bijuterii-personalizate