| FlorinCiubotaruAkaCuiU a întrebat:

Salut, este prima data când folosesc TPU deoarece am o întrebare foarte importantă.

Am 21 de ani si ma simt extrem de singur,nu am prieteni sau o iubită,sunt urât si nu ma simt bine in pielea mea(poate asta e motivul pentru care nu am prieteni).
Mereu îmi pun întrebarea dacă viata mai are vreun rost pentru mine si mereu ma gândesc sa ma sinucid,dar nu am curajul, sunt un laș sau poate Dumnezeu ma vrea in viață,poate asta e destinul care l-a ales El pentru mine, o viață singuratica fără prieteni si fără iubita.☹️
Am scris asta ca asa am simțit nevoia sa ma descarc emoțional cuiva dar neavând cui am ales acest site, aștept sfaturile si părerile voastre in legătură cu situația mea.

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Deci tu pentru ca n-ai gagica vrei sa te sinucizi? Sunt oamenii care au trecut prin taume, abuz și probleme reale dar ei nu s-au sinucis, nici nu cred ca știi tu cu adevărat ce înseamnă cuvintele astea. În viata nu totul tine de prieteni. Când nu ai ceva, îl cumperi sau îl faci.In cazul tău o iubita și prieteni. Încearcă sa te simți și tu bine în pielea ta, ca asa vei fi tot restul vieții. Asta esti tu, cine te iubește și o persoana care nu e falsa te va accepta asa cum ești. Ai 20 de ani, ești tinerel și poți face orice dorești, mai ai multi ani în fata. Mergi și tu pe la o fata și întra în vorba. Cunoaște oameni noi pe la facultate sau servici.

| FlorinCiubotaruAkaCuiU explică (pentru Michaeel):

Da poate dreptate asta nu e un motiv să-ți iei viața(dar singurătatea este, se încadrează la depresie si mulți fac acest lucru) dar crede-mă ca am trecut prin atâtea într-un fel mam cam saturat numa de probleme si singurătate.

| Michaeel a răspuns (pentru FlorinCiubotaruAkaCuiU):

Înțeleg ca ai trecut prin atetea, fiecare om a trecut și fiecare om are problemele lui. Ți-am dat un sfat, am văzut ca mi-ai dat fundă și îți mulțumesc din toată inima. Sper sa treci de asa zisa "depresie" și singurătate și sa îți găsești iubita și prieteni.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca nu e rea viata in singuratate. Cumparati o pisica neagra si uiti de femei

| Adry05 a răspuns:

Ai o energie mult prea low și ești prea negativist, oamenii simt și evită astfel de persoane. fiecare are propriile probleme, nu vor să aibă de-a face cu oameni care vin și-i împovărează și cu problemele și frustrările lor.

| RAY a răspuns:

Ca nu ai prieteni nu este pentru ca esti urat, si pentru ca stai toata ziua in casa si nu comunici cu nimeni real,logic ca nu ai, ca doar nu o sa vina aia tine in casa sa se rapeasca din zona de confort, solutia iesi din casa afara si comunica, cat despre iubita una urata vei gasi si tu, solutia
daca esti gras slabeste, du-te fa culturism, freza moderna, haine mai cool, citeste o carte
Arta_Seductiei_-Planul_tau_de_actiune-_

https://drive.google.com/......Jl08t/view

37607416-barbatii-sunt-de-pe-marte-femeile-sunt-de-pe-venus

https://drive.google.com/......pITew/view

137189005-Allan-Pease-Abilitati-de-Comunicare

https://drive.google.com/......_6_vE/view
Rezultate Căutare
Rezultate de pe web

viel Glück

| FlorinCiubotaruAkaCuiU explică (pentru RAY):

Unde sa ies bro, cu cine?
Dar nu o sa încep sa ies de nebun singur pe străzi sau prin cafenele cluburi sau mai știu eu ce si sa ma bag in seama cu lumea sa ii intrebare dacă vor sa fim prieteni, nu cred ca asa îți faci niște prieteni serioși.

| RAY a răspuns (pentru FlorinCiubotaruAkaCuiU):

Plimbate prin parcuri, sunt tot felul de comunitati pe Facebook, deci se poate gasi, eu am gasit si la librarie pentru ca daca vad ca le duce mintea le ador

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dumnezeu nu ales el pentru tine asta.
...sunt urât si nu ma simt bine in pielea mea.
Dumnezeu nu a ales cum să te simți tu.
Fă meditații cum mantra, autosugestia.
Mă observ, mă accept.
Dar nu doar azi și mâine, ci trei luni de zile,
Apoi mai vorbim.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh calm, faptul ca esti urit e irelevant. Fii amuzant, ai incredere in tine, fii A MAN WITH A PLAN. Alea care au ceva in cap se uita mai intii la modul tau de a privi viata si de a sti ce vrei sa faci, nu la BMW sau mai stiu eu ce. Alea pot veni mai tirziu, importanta e atitudinea. Si sa fii amuzant. Sau macar sa ai p*&a mare. Si poti sa fii oricum, numai sa nu fii gras. De fapt poti fi gras, dar e cel mai bine sa nu fii gras. Sa se vada ca ai si grija de tine - nu cu sprincenele facute si mai stiu eu cum, dar nici una mai acatarii nu se uita la unul care baga chipsuri si bere la pet pana se face ca elefantul si dupa aia se plinge ce nasoala e viata.

| AliGab a răspuns:

Vad ca ai ales cel mai bun raspuns si sunt de acord cu cel/cea care a dat acel raspuns numai ca voi veni si cu ceva idei de a cunoaste oameni noi. Sunt anumite actiuni, numite acte de voluntariat sau binefacere, unde poti cunoaste multi oameni, oameni buni, oameni care se accepta unii pe altii, unde nu conteaza etnia sau religia sau aspectul fizic, ci doar sa faca bine aproapelui lor. Te invit sa cauti astfel de actiuni in zona in care locuiesti si sa participi. Eu personal cunosc oameni urati fizic (dar frumosi sufleteste) care si-au gasit jumatatea sau si-au facut prieteni in astfel de actiuni. Succes!

| Flavianadx a răspuns:

Stii tu sigur ca daca o sa ai prieteni si relatie o sa iti fie mai bine? Unii ar vrea sa stea departe de oameni si n-au cum.
Daca tot ai pomenit de Dz, mergi la biserica spune-i astea unui preot, ala te pune sa postesti, sa te rogi, te spovedeste si iti face lipeala cu o enoriasa si o sa aveti impreuna o viata lunga si fericita cu o droaie de copii (teoretic).