| CristianPag a întrebat:

Eu am fost împreună cu o fată. Ea era foarte exprimată. Se cunoștea foarte mult pe sine. Își știa valorile și ce voia sa faca. Pe lângă asta scria foarte mult si era foarte extrovertită. Am 17 ani. A vrut să vorbim, iar ea mi-a spus că nu se mai simte într-o relație pentru ca nu se poate bucura de mine asa cum sunt eu. Simte că m-a schimbat mult si ea nu a vrut asta. Cand de fapt eu simt ca nu m-a schimbat ci m-a îmbunătățit. Ea era singura care ma făcea fericit. Datorita ei am invatat multe lucruri. Eu sunt un om foarte introvertit. Cand sunt cu cineva intr-o discutie nu stiu ce sa zic, ori ma panichez si nu stiu ce sa zic mai multe. Cand vorbea ea cu mine despre cum vad eu relatia asta nu puteam sa ii zic nimic mai mult decât. "Vad relatia asta bazată pe înțelegere și iubire fata de celalalt." Imi vedeam un viitor cu ea. Acum ca s-a despărțit de mine. Ma simt foarte incomplet. Sunt prea multe de zis ca sa le pot scrie aici. As vrea comentarii cu intrebari, raspund la tot. Chiar as aprecia o discuție în privat cu cineva care probabil a trecut prin asta ori stie ce sa ma întrebe si ce sa imi spună.

5 răspunsuri:
| CuvantulLuiPetru a răspuns:

1.Vei trece peste!
2. Cauta alta
3. Daca nu stii sa te exprimi in public, citeste multe carti pentru ati imbunatati vocabularul.
4. Ai devenit dependent de acea persoana si asta nu e bine, atunci cand devii dependent de o persoana, ea te va simti respingator, doar daca nivelul de dependenta este egal cu al ei.
5. Invata din greseli.
6. Invata din greselile altora!
7. Cauta FarasensTV pe Youtube, flacaul te va ajuta cu anumite tehnici.
8. Ca sa scapi de durerea asta cauta un hobby sau ceva ca sa iti distraga gandurile de la ea... orice ai face, dar preferabil ceva educativ.
9. Devino mai bun si vei avea chestii mai bune, atragi ceea ce esti.
10. Bafta!

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, ea a fost ingerul tau pazitor, care ti-a aratat cum trebuie sa fii in viata.
Incearca sa te deschizi si tu in fata oamenilor, asemanator ei. Vei observa ca sunt si alte persoane asemanatoare, cu ganduri deschise, iar tu vei putea sa-ti alegi perechea in masura exigentei tale!

| oz_1736 a răspuns:

Deci ea te-a invatat cum sa te comporti intr-o relatie cu cineva mai inteligent, asta inseamna ca intr-o relatie cu cineva cu o gandire normala te vei descurca foarte bine. Ea ti-a fost profesoara, se duce cu un profesor. Cauta si tu o,, eleva" si ramai cu ea. La cum ai descris relatia nu ati fi ramas impreuna.

| AlisXc a răspuns:

Pe scurt, a fost dragostea ta adolescentina și și-a lăsat urma pe sufletul tau și din cate vad într-un mod pozitiv, durerea trece vor urma alte relații și într-o zi bum o dragoste supremă. Când ești adolescent ți se pare că totul s-a terminat dar nu e asa, timpul spăla tot, iar daca vrei sa te îngrozesc de-a binelea o să îți spun că toate relațiile tale și aceasta și cele ce vor urma o să îți para pulbere de fum când te va lovi"aceea" dragostea aia care îți va tăia rasuflarea, atunci să te ți, acum te simți incomplet atunci vei simți că nu respiri, acum te simți supărată, atunci o sa agonizezi până la următoare intalnire...așa sunt sentimentele umane.

| cristimihailov a răspuns:

Cineva spunea... in viata exista o linie invizibila intre a te dezvolta si a stagna.

Deciziile pe care le iei, te vor face sa fii peste linie sau sub linie.

Cand nu esti in controlul fericirii tale, atunci esti sub linie si vei deveni o victima.

A fi in controlul fericirii inseamna sa nu permiti nimanui sa iti dicteze. Iar tu asta ai facut. Ai dat peste una mai desteapta si te-ai predat ei. Precum sclavul stapanului sau.

Ea avea nevoie de provocare, de actiune. Iar fiind victima ai devenit ca multi altii: neinteresant.

Trecutul nu il poti schimba, de aceea va trebui sa te uiti la tine insuti si sa te intrebi ce poti face sa nu se mai repete in viitor.

Cu acea tipa nu mai ai ce sa faci. Vestea buna e ca nu e singura. Vestea proasta e ca esti inca victima.

Cat de greu poate sa fie sa stai peste linie?