| elcosmin a întrebat:

Eu de ceva timp m-am certat cu cea mai buna prietena a mea, si nu mai vreau sa am vreo legatura cu ea, si nici ea cu mine. Problema este ca o visez foarte des (cam de 3 ori pe saptamana). Si o visez in ipostaze care ma fac sa uit motivul supararii, dar totusi nu vreau sa ma impac cu ea. De ce o visez atat de des?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

O visezi pentru ca gandurile tale sunt in contradictie. O parte din tine vrea sa se impace alta nu. Nu merita sa tii suparare pe cea mai buna prietena. Daca nu poti sa uiti si sa ierti inseamna ca nu ai fost cel mai bun prieten al ei. Prietenia adevarata trece peste orice.
Visul tau e un semn ca gresesti in decizia pe care ai luat-o.

| Ady117 a răspuns (pentru Lioana):

Cel mai bun și mai logic răspuns pe care l-am văzut la această întrebare laughing
Ești deșteaptă.

| Lioana a răspuns (pentru Ady117):

Multumesc, Ady. happy

| elcosmin explică (pentru Lioana):

Nu pot s-o uit pentru ca m-a tradat.

| Lioana a răspuns (pentru elcosmin):

De asta nu poti sa o uiti? sau de asta nu poti sa o ierti? Tradarea poate fi grava sau mai putin grava in functie de circumstante. E grava tradarea ei? Dar tu ai fost perfect in relatia cu ea?

| elcosmin explică (pentru Lioana):

De asta nu pot sa o iert. In noaptea asta n-am mai visat-o?

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O visezi pentru ca in subconstientul tau iti este dor de ea si te gandesti la ea. Daca e cea mai buna prietena a ta merita sa stati certate? Motivul distantarii e chiar atat de grav incat sa nu mai vorbiti? Lasa timpul sa treaca si vedeti daca trece supararea.

| Superior a răspuns:

Obisnuinta,vei uita de ea. Daca te-ai certat asa rau cu ea, cu siguranta exista un motiv intemeiat.

| Mircea08 a răspuns:

Nu conteaza de ce o visezi, conteaza ca ai pus umarul la distrugerea unei prietenii. E normal ca atunci cand faci ceva rau sa suporti niste consecinte.
Ai spus "ma fac sa uit motivul supararii" si de aceea am tras concluzia ca tu esti vinovatul principal atata timp cat de tine depinde impacarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca te gandesti la ea. De asta o visezi. Origoliul tau si al prieteni tale va tine la distanta. La fel se intampla si in relatiile de dragoste.

| Sandman95 a răspuns:

Că ești îndrăgostit de ea, de asta o visezi.