| ElisaIonescu a întrebat:

Salut.Eu ma numesc Elisa, si am si eu o problema privind vecinii mei.In curtea de vizavi de mine locuiesc niște vecini foarte galagiosi.Stiu ca in general vecinii aduc inconveniente, dar cu ei s-a ajuns la limita neplăcerilor.Anume:se cearta des si arunca cu sticle,sunt foarte imputiti,la ei in casa e un jeg inimaginabil,vorbesc tare,au curtea plină de gunoaie cărora le dau foc si pute,odată au inundat toată curtea pt ca li se scurgea apa de la toaleta,asculta muzica extrem de tare si mai si pun boxa cu muzica pe geam,lucrul asta întâmplându-se si noaptea,au caine si latră câinele,mai plânge si copilul ca au si copil, iar daca le bati la usa te dau afara.Plus ca au 2 fete in vârsta de 13-14 ani care sunt curtate de baieti in fata portii pana la 4 dimineața.Deja e deplasat.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face reclamatie la politie, pentru conturbarea linistii publice.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si la SANEPID pentru mizerie.

| ElisaIonescu explică:

Pai in cazul in care poliția își ia șpagă si nu face nimic, ce fac?