| anonim_4396 a întrebat:

Salut, eu sunt in divorț și am o intrebare. De ce viitoarea fosta sotie ma urmărește? După prima înfățișare a procesului la care nu m-am prezenta a început să mă urmărească, ea având pe altcineva cu care sta. Pensia alimentara i-am pus-o, sunt de acord cu divorțul, oare ce vrea?

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sotia din viitor si trecut ce combinatie scoti, unele sant ciudate ca babele sa stie despre viata partenerului cum o duce, daca are pe alta.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca este doar impresia ta. Pe o femeie nu prea o mai intereseaza ce mai face viitorul fost soț.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De unde să știm noi asta, ce vrea ea? Cum te urmărește, ea în persoană, sau a pus pe cineva să te urmărească? Cum ți-ai dat seama că te urmărește? Ce face efectiv pentru a te urmări? Cu ce te deranjează această urmărire?
Se ce o numești pe ea viitoarea fosta?

| Andrei9716 a răspuns (pentru sadrian46):

Vine cu masina in preajma blocului apoi oprește și sta in masina si se uita spre blocul meu, ea în persoana, si zic viitoarea fosta pentru ca se termina divorțul, dumneavoastra mi-ati mai dat sfaturi si a-ti spus că se va întoarce în 7 8 luni si cam am impresia ca asa este cum a-ti spus

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei9716):

Ei. vezi, conform prognozei, ascultă de mine, de prognoza mea. Așa mă bucur! Glumesc.
Dacă stă în mașină înseamnă că ți-ai pus ștampila pe ea și că te mai vrea din nou. Ce să zic, este mai complicat că acum ești cu alta.

| Andrei9716 a răspuns (pentru sadrian46):

De ce nu a facut chestia asta dupa 2 3 luni? De ce exact când se termina divorțul? Ce tupeu are?

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei9716):

Căci atâta timp cât divorțul mergea, era una. Acum simte că chiar te-a pierdut. Nu este tupeu ci disperare.

| Andrei9716 a răspuns (pentru sadrian46):

Disperare? Ea credea că odată ce inventează divorț ma voi ruga de ea sa ne împăcam? Si acum isi da seama ca nu mai e cale de intors? Păi nu ea a ales drumul asta? Sa stea cu ala

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei9716):

Nu este așa de simplu.
Dacă stă cu ăla și te urmărește pe tine din mașină, și-a dat seama de greșeala comisă.
Ca să scapi de ea, este nevoie să îi dai o dezlegare cum se zice. Asta se face cu o clarificare decisivă cu ea, plus să te căsătorești cu cea nouă.
Sau să revii la ea, cine știe...

| Andrei9716 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar nu da mesaj nu nimic. Preferă să stea sa ma urmărească decât sa spuna clar ce vrea

| sadrian46 a răspuns (pentru Andrei9716):

Pentru cp nu știe clar ce vrea. De aceea este nevoie să ai cu ea o ședință de clarificare bazată pe întrebarea.
- Ce vrei? Ce vrei de la viața ta? Ce vrei de la viața mea?

| Freya1 a răspuns:

Se intampla chestiile astea dupa despartiri.Sunt oameni cărora le place sa vada ce mai face fostul, cum o mai duce, daca umbla cu cineva pentru ca ati fost căsătoriți și să obisnuit cu tine in atata vreme si vrea sa vada cum te descurci fara ea.
De multe ori femeile trag concluzia după comportamentul tau de după. Spre exemplu daca ei nu i-ai facut niciodata cadouri si persoanei cu care esti acum ii faci, daca cu ea nu te postai pe o retea de socializare da cu viitoarea te postezi etc ea va trage concluzia ca tu nu ai iubit-o suficient. Daca iti gătești mâncare pe care ti-o făcea ea, sau porți stilul pe care ti la propus sau chiar un obiect de la ea inseamna ca te-a invatat ceva. Daca rămâi singur sau ai relații eșuate considera ca a avut dreptate si ca esti dificil etc (niște exemple banale dar cred ca înțelegi la ce ma refer). Cred ca de asta urmăresc uni oameni după despărțire.

| Andrei9716 a răspuns (pentru Freya1):

Astea trebuia sa le faca dupa 2 3 4 luni nu dupa 7 si nu când se termina divorțul

| Freya1 a răspuns (pentru Andrei9716):

Păi a avut si ea alta treaba, plus ca dupa ce v-ati despărțit definitiv vrei sa afli chestiile astea.Plus ca ai spus si tu, nu v-ati mai vazut, deci nu știa nimic de tine sau poate te urmărea si pana acum da nu ai realizat.

| Apokales a răspuns:

Poate sa vada daca suferi. Mi-ai acordat prea putine date ca sa trag o concluzie mai exacta si mai probabila.

| Andrei9716 a răspuns (pentru Apokales):

Suntem despărțiți de 6 luni. Nu ne-am mai inteles iar ea si-a gasit pe altcineva între timp si am plecat. In astea 6 luni mi-am luat masina, alt apartament si nu ne-am mai întâlnit de atunci. Iar dupa prima infatisare a început să mă urmărească. Pana acum de ce nu a facut o? Nu am cautat o nu am deranjat o in timpul asta

| M1989 a răspuns (pentru Andrei9716):

Probabil inca te iubeste.

| Andrei9716 a răspuns (pentru M1989):

Ea m-a facut sa plec, pare cam imposibil. Totusi am mai iertat o odată.dar nu cred ca se va repeta istoria

| M1989 a răspuns (pentru Andrei9716):

Sfatul meu nu mai ierta ...Am trecut prin ce spui tu cu iertatul chiar de 2 ori. Dar la noi nu a fost nevoie de tribunal ne avand copil.

| Andrei9716 a răspuns (pentru M1989):

Dar și tu crezi ca persoana de mai sus? Ca vrea sa ne împăcam? In 6 luni nu a trecut odată prin fata blocului meu si acum ma urmărește

| M1989 a răspuns (pentru Andrei9716):

Te inteleg, dar se pare ca si tu inca mai ai sentimente odata ce spui ca ai fi asteptat sa treaca prin fata blocului tau doar sa o vezi, e greu cu iubirea si uneori este neinteleasa

| Endoryus a răspuns:

Orice femeie e vesnic nemultumita laughing. Bine, a ta pare si putin mai mult nebuna.

| oz_1736 a răspuns:

Poate banuieste ca vei ascunde ceva la partaj. Daca a nimerit rau cu ăla vrea sa te stoarca. Intreaba un avocat daca ea are dreptul la apartamentul care l-ai cumparat inainte de pronuntarea divortului

| Andrei9716 a răspuns (pentru oz_1736):

Nu e pe numele meu nici apartamentul nici masina

Răspuns utilizator avertizat