| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da sfaturi ca am un tata foarte rau. Când îi zic un adevar el zice ca de ce comentez

Răspuns Câştigător
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa porti cu el o discutie ca de la om la om sa il faci sa inteleaga ca traim intr-o tara libera fiecare are dreptul la opinie, si atata timp cat sunteti o familie cu atat mai mult dragut ar fi sa existe armonie in relatile voastre, spune-i dragut ca ai varsta pe care o ai si faptul ca nu te lasa sa te exprimi vorbesti asta te afecteaza. si faptul ca spui adevarul nu inseamna ca comentezi ci doar ca esti rational, daca locuiesti cu ambi parinti incearca sa vorbesti si cu mama ta aceasta problema eventual cu ceilalti membrii ai familiei.

2 răspunsuri:
| NYØ2002 a răspuns:

Tiai dori sa pleci departe de el? Asa mi-a dori eu sa plece parintii departe de mine ca ma enerveaza, mai ales mama, tipa si o injur in gand.

| Zaygon a răspuns:

Iti recomand o vizita la psiholog si dupa o sa inveti cum sa abordezi situatia si nu o sa te mai certi cu el.