| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
In urma cu 5 ani am inceput o frumoasa poveste de dragoste cu o fata care pe atunci avea 18 ani(doar ce pusese capat unei relatii de 2 ani datorita faptului ca respectivul o insela, era gelos si nu o pretuia).
Inca de la inceput de cand am vazut-o ca suferea din cauza fostului i-am facut promisiunea ca nu o voi face niciodata sa treaca prin asa ceva.
La un an a venit si ea in Bucuresti pentru facultate si ne-am mutat impreuna, cum am ramas si pentru ultimii 4 ani.
Relatia noastra a inceput sa "scartaie" cam din luna iunie 2012, cand ea a inceput sa se schimbe din cauza anturajului(fete care lucrau la un salon de masaj), incepuse sa petreaca cat mai putin timp cu mine si cat mai mult cu alte persoane, a vrut sa ne separam la un moment pentru ca m-a vazut prea gelos, eram poate invidioas ca nu isi mai petrecea timpul cu mine.
In luna august datorita faptului ca a terminat facultatea a schimbat si jobul, din pacate am avut parte de aceeasi situatie...incepuse sa iasa in oras cu colegele de la munca, si cum iesea din casa la 20 de minute nu mai raspundea la telefon(am avut si momente and o sunau diferiti...la anumite ore) nu-mi spunea nici unde pleaca, nu ma invita niciodata in oras cand iesea cu prietenii ei, practic nici nu i-am cunoscut colegii.
Pe la jumatatea lunii septembrie nu am mai suportat si am jignit-o de fata cu baietii, ea s-a suparat a plecat atunci de acasa si a inceput sa-si caute sa se mute si pana cand si-a gasit 3-4 zile din 7 le dormea la o colega, nu mai vroia sa vina acasa.
Pe data de 4 noiembrie am ajutat-o sa se mute, ramasese ca vom continua relatia fara a mai locui impreuna dar 5 zile mai tarziu mi-a spus ca nu mai putem fi impreuna ca isi doreste libertate, vrea sa se distreze, nu mai vrea relatii si ca vrea sa se axeze mai mult pe munca.
Am tot incercat sa aflu ce s-a intamplat ii trimite-am mesaje, am incercat de 2 ori sa vorbesc cu ea dar degeaba pur si simplu nu mai vroia si vedeam ca ceva o retine, iar pe data de 8 decembrie dupa ce in weekendul ce se terminase i-am mai dat iar niste mesaje in care i-am spus ca mi-e dor de ea si ca imi lipseste(cel mai mult fusesem despartiti 2 saptamani in ultimii 5 ani pentru ca am fost plecat cu probleme de serviciu), m-a sunat mama ei a doua zi si mi-a spus ca nu a mai putut tine secretul din cauza ultimelor mesaje trimise de mine si i-a spus mamei ei ca de o luna si ceva are o relatie cu un alt baiat, coleg de serviciu, practic inca de pe vremea cand locuiam impreuna.
Am vorbit in ziua respectiva cu ea sa ii cer niste explicatii si mai avea putin si plangea in telefon, o simteam ca sufera ca poate iii pare rau, apoi doua zile mai tarziu cand mi-am pus gandurile pe o foaie de hartie si am vrut sa ii explic tot ce simt pentru ca atunci cand vorbeam cu ea pur si simplu imi pierdeam cuvintele ea mi-a vorbit foarte orgolios, foarte dur ca si cum ultmii 5 ani nu au insemnat nimic pentru ea, doar ca stie ca am fost cea mai importanta persoana din viata ei in perioada aia.
Recunos ca am fost gelos si poate posesiv, dar am avut si motive, ea este o persoana care arata foarte bine, nu stia cand sa se opreasca din flirtat cu baietii, vroia mereu sa fie in centrul atentiei.
Am avut mereu grija de ea, eram practic cel din casa care facea curat, spala, gatea, faceam tot ce ar fi trebuit sa faca o femeie, sau macar amandoi impreuna pentru ca o iubeam, pe ea o veeam obosita si nu vreoiam sa o mai stresez, tot ce mi-a stat in putinta am facut pentru ea.
Au trecut aproape 2 luni de cand nu ne-am mai vazut, si vreo 3 saptamani de cand nu ne-am mai auzit vocea,acum in vebrarie va fi ziua ei si vreau sa o sun sa ii spun la multi ani pentru ca este totusi omul cu care mi-am petrecut o parte din viata.
De la aproapiati ei stiu ca baiatul cu care este acum este o persoana la fel de orgolioasa ca ea, nu prea se intereseaza de ea si ii lasa libertatea ei sa iasa cu cine vrea cand vrea si ea este fericita.
As face orice ca sa o am alaturi de mine iarasi, daca mi-ar spune ca a gresit as intelege-o, suntem oameni si mereu facem greseli in viata.
Pana si cu cv-ul si cu locul unde s-a angajat eu am ajutat-o, eu i l-am facut si tot eu i l-am depus la firma respectiva....acnd a terminat facultatea mi-a reprosat ca nu am fost moral alaturi de ea, ca i-a fost alaturi un prieten...a uitat ca eu eram cel care umla pentru ea si statea la cozile interminabile.
O singura data nu am lasat-o sa faca singura cumparaturile pentru casa, absolut intotdeauna eram cel caruia ii cerea ajutorul si avea grija de ea.
Poate nu i-am aratat totusi cat de mult o iubesc si sincer eu m-am convins de cat o iubesc eu abia atunci cand a plecat de langa mine.
Ce sanse as avea oare sa-si dea seama in lunile ce urmeaza ca poate a facut o greseala si s-ar intoarce la mine...mai mult apreciaza ce am facut pentru ea prietenii care ne cunosc si familia ei care este alaturi de mine decat ea.
Cel mai dureros a fost cand am aflat ca m-a mintitsau ca inca mai apela la mine in perioada in care am fost despartiti ca sa o ajut cu diverse,cand am intrebat-o de ce a plecat mi-a spus ca era nefericita,iar atunci cand am intrebat-o cum a putut sa iasa cu respectivul cand era cu mine mi-a spus ca ieseau impreuna ca doi colegi, pe cand eu nici macar o fata nu-mi permiteam sa iau in masina, pentru ca imi pasa intotdeauna de ceea ce spunea ea.
Desi am trecut prin toate astea nu-mi pare rau pentru binele pe care i l-am facut si pretuiesc din suflet toate amintirile pe care le avem impreuna.
Avand in vedere ca acesta este momentul in care simte fluturasi pentru acesta, este ceva ce as mai putea face in afara de asteptarea ca poate va realiza ea in lunile ce urmeaza?

Răspuns Câştigător
| alinaiiiioana a răspuns:

I-ai demonstrat prea mult si te-a luat de fraier... e doar o curva proastaoh go on

| valiboy87 a răspuns (pentru alinaiiiioana):

M-am convins ca m-a luat de fraier si m-a jucat...imi da ieri add pe facebook un prieten foarte bun de-al ei, eu abia il cunosc pe tip, intra asta in vorba cu mine, incearca sa vada ce stiu de ea, etc, apoi ma intreaba daca imi pare rau ca a plecat, ii dau explicatia la care el: sa nu-ti para rau, ar trebui sa te bucuri! ai incredere in mine..., apoi a iesit.
WTF?! Daca eram tovarasi mai spuneam, da pana si asta si prietena ei cea mai buna(a fost cea care m-a lamurit cu privire la relatia celor doi) vad ceva in neregula cu ea, halal prieteni are.
Cred ca am fost baut/drogat pe parcursul intregii relatii.
Multumesc pentru sfaturi.

| alinaiiiioana a răspuns (pentru valiboy87):

Bine ca macar acum ti-ai dat seama :* o sa iti gasesti tu o fata care sa te meritewinking

26 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu se va mai intoarce pentru ca a realizat ca se simte mai bine libera[probabil si anturajul are partea lui de vina aici care a dus la despartirea voastra]

| valiboy87 a răspuns (pentru mona):

De cand este cu acest tip s-a schimbat, inainte era dependenta de mine.
Era genul de fata care vroia sa fie mereu pupata si stransa in brate, sa aiba cineva grija de ea, atat de mult se poate schimba un om in 2 luni? Cat despre anturajul ei, cei de la munca nu ma cunosc si prietenele ei stau ca vreoiam sa o despart de ele ca avedeam cat de mult o influentau, ba chiar ea venea la mine si imi spunea ca nu le mai suporta ca sunt pe interes si acum a ajuns sa umble tot cu ele.

| Mellysa25 a răspuns (pentru valiboy87):

CU timpul iti va fi mai usor. ( ochii care nu se vad se uita ). Nu dormi cu poza iei sub perna pentru ca faci greseala vietii tale. Toata lumea e de parere ca ai facut prea multe pentru ea. Noi vedem din afara problema si o vedem altfel. Tu ai iubirea in tine care nu te lasa sa vezi prea departe. Sper din suflet sa iti gasesti calea sa poti merge mai departe. Sper sa iti gasesti o fata care sa te merite.

Ps: de multe ori stau si ma intreb daca viitorul meu sot ma merita. Si el face exact ce scriai tu... chiar si mai mult. si eu de multe ori nu il apreciez. dar din greseli invatam. Un sfat prietenesc pe viitor ar fi sa nu iti areti iubirea la prima venita/intalnita. Suntem 9 fete la 1 baiat... crede-ma ai de unde sa alegi. Sanatate si mult noroc! Bafta! happy

Răspuns utilizator avertizat
| mixxjim a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa renunti la ea. Este adevarat ca nu este usor, ca nu poti sterge cu buretele, dintr-o data, 5 ani de zile, dar mai bine 5 ani frumosi (atat cat au fost) decat inca alti cativa de chinuri. Asa e viata, intr-o continua schimbare, nimic nu e etern. Avea 18 ani cand v-ati cunoscut, acum are 23-24, sigur gandeste altfel, are alt anturaj, nu are sens sa va chinuiti amandoi intr-o relatie reluata, stii ca "supa reincalzita" nu mai e acelasi lucru cu una proaspata. Lasa-ti orgoliul deoparte si mergi mai departe. Evident ca o sa-ti ramana in suflet mereu dar asta nu inseamna ca nu poti gasi pe altcineva cu care sa te intelegi foarte bine, care sa te iubeasca si sa pretuiasca tot ceea ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer chiar banuiam ca are o relarie laughing.
Tu chiar nu aveai cum sa stii daca e la o " prietena" iar faptul ca vrea " libertate " e o scuza mult prea proasta.
Next...
Eu zic sa nu o suni si sa o lasi in pace.
In primul rand, nu merita un" la multi ani " mai degraba o flecma intre ochi pentru ce a facut.
In al doilea rand, Romeo trezirea, ok te-ai atasat de ea in timpul asta dar chiar este pentru tine, chiar este ce ai tu nevoie? Iubirea este iubire, nu unu e sclav si altul imparat. Tu sa speli dupa ea si ea sa stea cu curu'n sus, treburile se fac impreuna si la fel si relaxarea.
In al treilea rand, te-a inselat, de ce? Nu era suficienta iubire intre voi, respect, ceva tot nu era si daca in 5 ani de zile nu s-au adunat astea doua ingrediente nu mai pomenesc de restul.
Las-o in pace, nu o mai ajuta cu nimic ca prea mult a profitat si nu se meritawinking.
Ia-ti o pauza de la relatii, relaxeaza-te, uita de tot si ia-o de la capat cu forte noi si incepe o relatie cu cineva care chiar sa te pretuiasca.

| Fluturaș34 a răspuns:

Parerea mea este ca nu prea stie ce vrea de la viata.iar daca stie din tot ce ai povestit, nu esti "inclus" in planurile ei..Nu vezi cand i-a fost mai greu la tine a venit, cand avut probleme tu ai fost langa ea..Sincer nu cred ca are rost sa o mai cauti, nici macar sa-i spui "La multi ani". Ea are viata ei si tot din ce povestesti imi pot da seama ca este o persoana libertina care nu poate sa-si ia un angajament si sa-l duca pana la capat. Nu o judec, nu o apar, doar ti-am zis parerea mea. Pana la urma tu esti cel care decizii ce vei face nu?happy

| ANDREIAd a răspuns:

Sinecr imi pare nespus de rau pentru tine, mai am putin si imi dau lacrimile, se vede din vorbele frumoase pe care le-ai scris ca esti un baiat superb. faceai totul in casa dar eu cred ca ea nu te aprecia din cele ce am citit. esti baiatul la care multe ar visa sa-l aiba aproape tota viata. nu am mai intalnit pe TPU un asa baiat pana acum.
stii daca ea nu te mai vrea atunci nu mai insista. se vede ca o iubesti enorm, si mie mi-ar fi greu daca as fi in locul tau. poate vei gasi o fata care sa te aprecieze pentru ceea ce esti. meriti o fata ca tine. pe ea au stricat-o anturajele. ce m-ai vroia de la tine? nu mai putea sa-ti ceara nimic, nici un moft. sun-o de ziua ei, ar fi frumos. dar relatia asta, parerea mea, nu stiu daca o sa fie vreodata frumoasa, ar fi frumoasa doar daca ea si-ar da seama ce greseala a facut. ea sta cu altul iar tu plangi dupa ea. incearca sa-ti ocupi timpul liber iesind cu prietenii. sunt sigura ca acum nu esti pregatit pentru o alta relatie, dar incearca sa-ti gasesti o fata ca tine. meriti o fata ca tine. sper ca te-am ajutat. si din povestea ta am invatat si eu cate ceva.

| CosticaPizza a răspuns:

Ahahaha ma bucur ca nu sunt singurul fraier care a trecut prin asta. Doar ca tu mai poti fi salvat, NU O CAUTA. O sa regreti, ea o sa te ia de fraier, o sa iti vorbeasca de sus de parca esti ultimul om. 5 ani am avut si eu, pana cand m-a inselat si tot ea era suparata pe mine.

| Mellysa25 a răspuns:

Si-a batut curu de tine. asa fac domnisoarele din ziua de azi. cum o dai cum no dai tot nu-i bine. Ai fost barbat model, sincer nu aud in fiecare zi chestii de genu de la un barbat (gen:fac toata treaba in casa, doar ca o vad pe ea obosita si nu vreau sa o stresez). Asa ceva e de pretuit ..sincer! Dar ma bucur pentru ca si-a gasit pe altcineva, asa poate cu timpul vei gasi o fata care sa stie sa te aprecieze. NU merita sa te milogesti la ea, parerea mea e ca ai facut mult prea multe pentru ea. Nu mai merita nici cat e ''negru sub unghie ''. BAfta pe mai departe!

| valiboy87 a răspuns:

Pana si cei din familia ei mi-au spus ca nu ma merita, ca poate mai tarziu isi va da seama, dar e greu sa incepi ceva nou cand inca mai ai sentimente puternice, stia ca anul asta aveam de gand sa fac pasul ce mare, cu 2 luni inainte de despartire vobeam chiar despre copii....am incercat sa o urasc, sa-i sterg numarul din telefon, dar nu pot, o iubesc prea mult.

| ANDREIAd a răspuns (pentru valiboy87):

Nu te merita! trezeste-te la realitate! fete nu mai sunt? nu o sa mai fie niciodata cum a fost. cauta o fata ca tine. sau vrei sa te invarta pe deget cum vrea ea?

| valiboy87 a răspuns:

Acum vreun an cand m-a suparat foarte tare am iesit ceva ore din casa si nu a stiut nimic de mine, cand m-am intors mi-a spus sa nu o las niciodata sa ma paraseasca pentru ca va regreta cu siguranta in viitor, si nu stiu daca e vorba ca nu ma merita, pentru ca fiecare persoana iubeste in felul ei, iar eu sincer vedeam ca inca mai simte ceva pentru mine, la despartire plangeam impreuna si mi-a spus ca nu poate sa renunte complet la mine, macar sa ramanem prieteni, dar in momentul de fata m-a scos din toate listele de prieteni probabil ca sa ma uite mai usor si nici nu vroia ca sa ma vada ca sa vorbim, de ieri a inceput sa posteze poze cu acesta, fapt care stia ca o sa ma doara.
Daca stie cat de tare ma raneste si ma face sa sufar, de ce o face totusi? Din orgoliu?

| ANDREIAd a răspuns (pentru valiboy87):

De ce nu o intrebi direct de ce face asa. dar eu cred ca tu tii prea mult la ea si tie greu sa accepti ceea ce se intampla.se vede ca o iubesti enorm dar accepta ca ea a cu altul acum. s-a despartit asa pentru ca tu ai fost pentru ea un frate un tata o mama un prieten. cel mai bine, c sa scapi de toate intrebarile tale e sa o intrebi pe ea si sa-ti faci ordine in viata si in inima ta. daca ea nici macar nu mai vrea sa mai vorbeasca cu tine de ce nu vrei sa pricepi ca trebuie sa-ti gasesti o alta fata? daca tie iti place sa suferi asa in continuarie si daca nu vrei sa analizezi toate comentariile scrise aici nu te mai chinui sa ne mai citesti comentariile. vad ca orice ti-ar spune omul tu sustini cam urmatoarele lucruri:,, ca ea inca tine macar un pic la tine...etc''. crede-ma ca te inteleg dar citeste de mai multe ori toate comentariile.

| ANDREIAd a răspuns (pentru ANDREIAd):

Scuze pentru greseli, scriu repede iar tastatura mea e varza. big grin

| valiboy87 a răspuns (pentru ANDREIAd):

Aveti dreptate, sincer i-am reprosat de cateva ori ca imi este greu pentru ca eu ii sunt: frate, tata mama si prieten, ea primind foarte rar ajutor din partea familiei.
O sa las sa treaca timpul si poate asa voi uita.
Multumesc tuturor pentru sfaturile pe care mi le-ati dat.

| valiboy87 a răspuns:

Cu angajamentele nu prea statea bine, mai mult o impingeam eu de la spate.
Poate daca avea si ea pe cineva mai matur gen maicasa sau una din surorile ei care sa ii mai si spuna cateodata ca greseste nu se ajungea la asta, din pacate eram singura persoana din viata ei care o critica cand gresea, taicasu era inexistent iar mama ei ca sa nu o supere ca si asa se auzeau foarte rar la telefon ii spunea doar parerea ei referitor la situatia in cauza.
Referitor la revenirea ei in bratele mele daca tipul respectiv nu este ceea ce credea, nu cred ca va reveni ea, este cea mai orgolioasa persoana pe care am cunoscut-o in viata mea.
Cat despre planurile pe care le avea ea cu mine, erau destule pana i-a acordat sansa lui "Fat Frumos" baiatu de club.
Iar in perioada pana sa aflu ca e cu respectivul o vedeam foarte ravasita, probabil nu era inca sigura.
Daca as putea da timpul inapoi as face lucrurile altfel, trebuia sa-i fi dat libertatea de care avea nevoie, dar nu a existat comunicarea, ea se supara si in loc sa-mi vorbeasca facea intr-un fel sau altul sa ma faca gelos, sa ma supar.
Incerc sa nu ma mai gandesc la ea si voi considera perioada asta ca fiint o perioada in care pot experimenta lucruri noi si poate in final va realiza si ea ceea ce a lasat in urma daca nu va fi prea tarziu.

| valiboy87 a răspuns:

Ieri am primit de la un prieten o comparatie care m-a pus un pic pe ganduri...cand treci pe rosu la semafor stii ca poti ajunge bine pe partea cealalta sau este posibil sa te prinda si sa iti i-a permisul. O sa regreti si o sa te inveti minte pentru ca poate a doua oara nu vei mai face sigur prostia asta.

| valiboy87 a răspuns:

Update! Adevarata telenovela!
M-am intalnit astazi cu fostul ei, se pare intr-adevar ca in ultimele luni fata "mea" era intr-o relatie cu 3 baieti, eu cel care o astepta acasa, al doilea cu care era de prin luna mai-iunie si cel de-al 3-lea cu care a si ramas.
Am baut o bere ca intre baieti cu cel de-al doilea si mi-a zis ca i-a oferit tot ce si-a dorit ea(restaurant, club, mare, munte), cand eu munceam noptile si ea "muncea" la el.
Tipul mi-a zis "frate ma uitam la ea cand o sunai si te enervai pentru fazele pe care ti le facea si mereu putea sa intoarca totul spre tine, te facea din vorbe".
Baiatul mi-a detaliat ca inaintea lui, cel putin de la inceputul anului a mai avut vreo 3 aventuri, un baiat de la facultate, unul de la sala si altul de pe la fostul loc de munca.
Ce l-a facut sa-mi povesteasca tot, pai e simplu, inseli cu unu...dar nu esti cu 3 odata, luni-joi era la mine, vineri la el si apoi la celalalt.
Ciudat dar mi-a zis ca mereu ii povestea lu' asta de mine, el practic stie tot ce am facut eu cu ea si pentru ea, ii spunea ca nu ma iubeste dar si sa ma lase ii era greu.
Culmea ca nu m-am prins pana acum la ultimul, cand nu-mi mai spunea nici te iubesc, nici in pat nu-mi mai dadea nimic.
Mi se pare incredibil felul in care m-a jucat si nu inteleg de ce a mai ramas cu mine cand avea pe baiatul cu bani care ii oferea totul, mai trist e ca si maicasa stia cu cati umbla.
Am reusit sa leg toate toate punctele care lipseau, la urma n-a mai contat nimic, asta i-a oferit cadouri de zeci de milioane si tot a patit ca mine.
Ce i-as face daca m-as intalni cu ea? Nimic! As vrea sa o privesc in ochi si sa-i spun ce am de zis, ea stie acum de la el ca am aflat adevarul.
Decat sa-si bata asa joc de mine mai bine ma parasea de prima data, era mai simplu.
Sper sa aveti toti de invatat din povestea mea pentru ca de asa ceva nu am mai auzit in viata mea, iar acum astept si ma pregatesc pentru momentul cand ma va cauta, candva poate o sa o faca.
O zi buna va doresc si multumesc ca mi-ati fost aproape.
Mai devreme sau mai tarziu adevarul iese intotdeauna la iveala!

| ANDREIAd a răspuns (pentru valiboy87):

Bine faci! o sa vezi ca va rasari soarele si pe strada ta. si ai grija pe cine alegi acum. bafta!

| valiboy87 a răspuns:

Duminica ne-am certat prin mesaje toata ziua, in urma la ceea ce a facut, la sfarsitul zilei mi-a spus ca nu mai vrea sa ma mai vada niciodata sa nu o bag in seama daca o vad, etc, apoi Luni dimineata m-a calmat un prieten si mi-a zis ca ar trebui sa-i vorbesc frumos daca vreau sa mai am treaba vreodata cu ea.
Am sunat-o de pe alt numar ca sa fiu sigur ca-mi raspunde si am stabilit o intalnirea cu ea Luni seara pe care uimitor a acceptat-o din prima, ne-am vazut doua zile la rand Luni si Marti i-am vorbit frumos cum nu se astepta sa fac, i-am zis chiar si dupa aflarea noutatilor care sunt sentimentele mele pentru ea pentru ca asta am simtit, ea la randul ei mi-a dat de inteles ca inca mai simte ceva pentru mine, a fost ciudat....eram amandoi schimbati, eu acum aratam bine, mai slabut, aranjat...ea nu arata la fel de bine ca inainte, oricum dupa ce ne-am spus fiecare ce a gresit, marti seara i-am facut o surpriza ce continea 23 de trandafiri pentru ca atatia ani implineste peste o luna.Consider ca am facut ce trebuia desi inainte gandeam altfel dar a fost mai bine ca mi-am ascultat inima, am simtit ca am lasat-o plangand ambele zile dupa ce am lasat-o acasa, probabil nu se astepta sa mai fiu asa cu ea chiar si dupa ce am aflat ca m-a inselat.
Acum dupa ce mi-am deschis suflet in fata ei in sfarsit am inceput sa dorm noaptea, sa ma linistesc...ma simt mult mai bine, oare ea cum se simte? Pur si simplu am vrut sa-i arat ceea ce am prerdut si cred ca am reusit.

| valiboy87 a răspuns (pentru valiboy87):

Pur si simplu am vrut sa-i arat ceea ce a pierdut si cred ca am reusit.

| Madalin25 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... eu cred ca nu iai aratat cat de mult ti la ea nu stiu, daca stii unde sta asteapto la usa cu un trandafir sau du-te la ea la servici...ori cum aici ai scris o poveste de viata, parca e un roman intreg. Succes!

| valiboy87 a răspuns (pentru Madalin25):

Cand ne-am despartit si mama si sora ei mi-au spus practic ca nu se asteptau sa o iubesc atat de mult, probabil la fel gandea si ea, iar cei din jur o vedeau suparata dar nu intrebau niciodata motivul, toti poate credeau ca sunt eu nebun si nu o apreciez, dar tot ce vreoiam era sa ma ajute si ea, sa nu fie intotdeauna cazul sa ma descurc singur.
Cat despre trandafiri, cei care au mai trecut prin asa ceva mi-au spus ca ar fi in zadar pentru ca este altul in fata mea acum.