| SkullCandy1 a întrebat:

Salut inainte sa raspundeti la ce urmeaza va rog nu ma crititcati. Salut inainte sa raspundeti la ce urmeaza va rog nu ma crititcati.M-am despărţit de prietena mea după o relaţie de 8 luni. Au fost şi bune şi rele. Ne-am despărţit pe motivul certurilor etc. (ea a făcut pasul aceasta). Am fost primul băiat din viaţa ei, am fost prima ei iubire. dar eu nu am ştiu să o preţuiesc la acel moment, am fost un nesimţit. iar acum am pierdut-o. şi fără ea. simt că nu sunt eu, că nu pot. Zice că mă iubeşte după tot ce s-a întâmplat. Am încercat orice fel de. strategie să zic aşa, pur şi simplu. îmi zice un clar şi răspicat "nu". Dar mă sună în continuare să mă întrebe ce fac, etc. Greseala me-a a fost ca am facut-o arfista si ca m-am dus la fost sa fac sex cu ea pentu ca cu ea nu am vrut sa fac ca este virgina si nu am vrut sa imi bat joc de ea sad. Din cauza ei m-am taiat si pe mana de nervi.

Întrebările mele sunt următoarele :

- Cum ar trebui să mă port cu ea în continuare?

- Ce ar trebui să fac să o pot recâştiga? (i-am zis sentimentele mele şi faptul că. o iubesc cu adevărat şi că mă pot schimba. fără vreun rezultat)

- Cum ar trebui să-i vorbesc când mă sună?

- Ar trebui să o bag în seamă pe mess sau la telefon? În condiţiile în care aş sta mereu de vorbă cu ea. este foarte greu să nu

Doar îmi vreau iubirea înapoi, n-am ştiu s-o preţuiesc dar simt că acum pot şi ştiu că mă pot schimba

Răspuns Câştigător
| gabryellaKim a răspuns:

Spune-i clar ce simți fără ocolite, recunoaște ce ai greșit și spune absolut tot ce ai întrebat aici, sunt sigură că te va ierta dacă îi spui totul clar așa cum este de fapt. Spune-i exact ce simți, absolut tot, să nu îți fie temă ca îi spui ce simți, mai rău este dacă nu o faci crede-mă, dacă te iartă asta însemna ca te iubește, iar tu ai putut să îți calci orgoliul și să recunoști ce ai greșit. Crede-mă atât timp cât spui exact ceea ce simți totul va fi bine. Succes îți țin pumni!

7 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Du-te cu inelul. Cu cat mai scump, cu atat mai sigur.

| Hexiled a răspuns:

Acum e cu un dus si un intors. Ai putea sa nu mai vorbesti cu ea oricat de greu ti-ar fi. Asa am patit si eu, desi ea ma tot contacta am refuzat sa mai raspund, desi voiam sa vorbesc cu ea. A fost nasol la inceput, dar decat ceva care iti face rau incet mai bine putin rau la inceput si apoi gata (4 luni la mine). Sau ai putea sa incerci sa vorbesti cu ea o perioada, iar apoi sa incerci sa fii iar cu ea, dar nu stiu cat de bine va merge.

| Hexiled a răspuns:

Da-mi un mesaj cu linkul de la Facebook ul tau, nu mi se trimit mesajele aici I don't want to see au intarziere

| MateiT a răspuns:

Lasa lucrurile sa curga. Orice relatie care e menita sa continue va continua
Nu o presa si poarta-te natural asa cum te simti tu in moment
Sper sa reusesti

| AlexandruX21 a răspuns:

Spune-i simplu ca de cele mai multe ori oamenii apreciaza lucrurile dupa ce nu le mai au! De aceea iti doresti sa te reintorci, dar stai linistit simplul fapt ca te cauta are doua directii:
1) Daca stii sa te porti in continuare (sa ii dovedesti ca regreti, cuvintele in cazul asta sunt deprisos)
2) Ea face asta tocmai ca sa se razbune intr-un fel, se simte bine ca tu suferi acum, dar daca te cauta asa cum zici, numai exagera ca un copil cu parutul rau si incearca sa ii dovedestipoti chiar s-o intrebi ce ce te-ai putea revansa fata de ea doar ca sa ii dovedesti asta).
Dar in concluzie: ai cam toate sansele, sa se intoarca la tine! Asa ca nu iti pierde speranta!

| lola000 a răspuns:

Fii cat mai grijuliu cu ea! Sun-o tu si zii ca o iubesti si ca-ti pare rau pentru asta etc. Invit-o in oras, la un suc etc., Arata-i c-o iubesti. Du-te la ea cu un buchet de flori si un urs gigant (costa mult dar lui iubita-miu i-a mers =) ) Spune-i tot ce e in inima ta! Si bag-o in seama pe Facebook, mess etc, trimite-i seara de seara mesaje de noapte buna si de dragoste!

| Alka25 a răspuns:

Te-a băgat în fz, da mai vorbește cu tine spune-i un clar și răspicat,, nu mai avem ce vorbi