| Strag a întrebat:

Salut, iubita mea m-a invitat la o nunta unde este domnișoară de onoare, ce trebuie sa fac eu în situația asta, trebuie sa fac ceva aparte sau am vreo îndatorire anume?
P. S. nici măcar nu cunosc mirii

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde ce traditii sunt. Dar daca tu nu esti ruda sau prieten apropiat cu mirii nu cred ca o sa te implice prea mult. Posibil sa va puna sa tineti lumanarile in biserica dar cred ca trebuiau sa va anunte daca era vorba de asa ceva, deci slabe sanse.
Poti fi sigur doar de un lucru: la pozele acelea cu mirii, domnisoarele de onoare si partenerii domnisoarelor de onoare cu siguranta o sa participi.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mie îmi merge greu net-ul:
https://www.google.com/......ps?/search

| Sonia822 a răspuns:

Da,. la nunta i se pune voalul in cap, cf traditiei (cred ca spre dimineata mireasa isi da voalul si il pune domnisoarei, semn ca urmeaza se se marite) Dupa trebuie s-o iei de nevasta.

Răspuns utilizator avertizat