| anonim_4396 a întrebat:

Jur ca Facebook Messenger cateodata o ia razna, e ciudat.

Deci, am trimis in urma cu aproape o saptamana un mesaj pe Facebook chat-mess. Asa cum ar trebui sa fie normal, trebuie sa imi apara Sent (ca a fost trimis) sau Seen (ca a fost citit) dar mie imi apare Delivered (care cica inseamna livrat). Persoana respectiva o vad cand intra, apare online, nu m-a blocat sau orice altceva de genul. Stau si ma intreb, am tot citit diverse articole de ciudatenia asta, si nu-mi explic. Din moment ce a intrat, e online, de ce nu imi apare ca a vazut mesajul? Ce e ciudatenia Delivered? Eu mai am un cont vechi si am facut verificari, in toate felurile, mi-am trimis de pe unul pe altul mesaje, dar nici poveste de Delivered, doar Sent si Seen. De o saptamana nu stiu ce sa fac, sa ii mai trimit inca odata mesajul? Doar ca imi e cam jena, nu as vrea sa par abuziv sau altceva. Am observat ca si alte mesaje pe care le-am trimis in trecut de cateva luni sau 1-2 ani, altor persoane, tot asa apare Delivered. Unei persoane careia i-am mai trimis si aparea Delivered, i-am retrimis acum dupa un an si acum apare Sent. Deci chiar nu stiu ce e, va rog sa ma lamuriti, ajutati-ma! Si chestia asta cu Delivered-ul apare pe Facebook messenger mobil, in varianta desktop nu apare nimic nici ca a fost citit (vazut) nici ca nu.

6 răspunsuri:
| Victor453 a răspuns:

Nu numai la tine e asa))

| PuntIle a răspuns:

Stiu si mie imi face, am vazut ca se intampla cel mai des cand persoana caruia ii trimit mesajul e offline si eu sunt pe date, daca e on si sunt pe wi fi se trimite. nu cred ca problema de la tine.

| ManuelManu a răspuns (pentru PuntIle):

Si atunci ce sa fac oare sa mai astept sau sa ii trimit din nou mesaj?

| ManuelManu a răspuns:

Caz rezolvat!

| Ifrim_Costel_2002 a răspuns:

Aolo, daca iai scris une-i fete bune de care-ti place, ii normal sa-ti dea seen! laughing

| ManuelManu a răspuns (pentru Ifrim_Costel_2002):

Ce-am scris eu si ce-ai inteles tu!