| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Lola prietena mea a postat si ea urmatoarea intrebare dar pentru ca nu i s-a raspuns si pentru ca nici eu nu am gasit intrebarea mi-a cerut sa o postez si eu.
"Salut. Vreau sa stiu parerea voastra in legatura cu urmatoarea problema.Ne-am mutat recent intr-un apartament nou.A doua zi a venit la noi vecinul cu replica. Daca aveti nevoie de zahar, sare, orice problema veniti la mine in conditiile in care am magazin sub mine. Dupa cateva saptamani cu o zi inainte de Craciun zice ca vine sa faca Craciunul cu noi.In ziua de Craciun a zis ca nu vine ca iese in oras (asta dupa ce m-a auzit vorbind, si nu, nu a plecat in oras) dar a zis ca vine de Revelion (i-am zis ca nu suntem acasa ca plecam). Dupa cateva saptamani se intalneste iar prietenul meu cu el pe scara ii zice ca nu bea, nu fumeaza desi eu l-am vazut beat de cateva ori si pe balcon are o scrumiera, va jur industriala. Dupa cateva saptamani iar s-a intalnit prietenul meu cu el si ii zice trec pe la tine cand vin acasa (el pleca din oras).De ce ai vrea sa faci revelionul cu oameni pe care nu ii cunosti si nu stii cum ii cheama? (pentru ca nu stie nici el cum ne cheama si nici noi cum il cheama). Cine zice hai la mine daca ai nevoie de zahar? Am crezut ca e gay dar nu e ca in fiecare weekend isi aduce cate una acasa, da femei frumoase, sexy.Plus ca le-a fofo pe doua vecine, pe vecinele de la etaju 4 si 2, aia de la 4 pentru ca nu o fofo din nou ii zgarie masina, ii pune nutella pe clanta usii (sper ca era nutella). E respectuos cu prietenul meu desi cu alti vecini l-am auzit vorbind urat.Are 26 de ani, locuieste singur, are un ap. frumos curat (odata am avut probleme cu gazul si a mers iubitul meu la el sa vada daca lui ii merge si l-a invitat in casa sa ii arate ca lui ii merge). Ciudat ca se autoinvita la noi dar la el nu il invita pe iubitul meu.Eu cu el m-am intersectat de multe ori, dar l-am salutat odata si pentru ca nu a raspuns nu am mai salutat de atunci.A, si de cate ori aude usa noastra ca se deschide sau inchide vine sa se uite pe vizor, i se aud pasi si cum se misca cheia cand se apropie de usa.Se tot baga in seama cand il vede pe iubitul meu pe balcon dar cand imi aude vocea sau ma vede ca vin incheie orice discutie.Noi avem 20 respectiv 23 de ani(daca ajuta informatia asta pentru a va forma o opinie)".

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala e ciudat, vrea sa se culce cu tine crede ca il poti insela pe prieten

| Simpatic a răspuns:

Din cele postate reiese ca el este hetero si nicidecum gay, el vrea sa o fofo (expresia autoarei) pe Lola (lola prescurtare de la lolitta!?)
Chiar daca pe Lola o neglijeaza, pare ca nu o baga in seama, posibil sa fi facut pentru ea o obsesie.
Mai sunt cazuri de oameni usor bolnavi carora cand le place cineva nu arata acelei persoane ca o place ci din contra arata ca nu o place dar in mintea lor au tot felul de filme.
Nu stiu daca acesta este sau nu un caz de politie, dar da pare ciudatel tipul.
De ce nu a facut nicio miscare fata de tine Lola, pentru ca ai iubit si astfel acest vecin vede ca pe un impediment lucrul acesta.

| SofiaTeodorescu a răspuns (pentru Simpatic):

Lola zice ca ea nu poate sa stea la degetul mic al fetelor cu care el umbla si nu crede ca are legatura cu ea...

| SofiaTeodorescu a răspuns (pentru SofiaTeodorescu):

Parerea mea, pe care i-am zis-o si Lolei este ca ori vrea sa o fofo, ori e ceva dubios cu afaceri ciudate si vrea sa il bage si pe prietenul ei ori vrea sa aiba seara la cine veni la o farfurie de mancare calda laughing rad eu acum dar nu e de glumit cu asemenea nebuni.

| SofiaTeodorescu a răspuns (pentru Simpatic):

De la Larisa :*

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine reclama l la politie, ei trebuie sa rezolve situatia, locuiesti in Bucuresti?

| Lola12120 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asa-i ca pare dubios? M-am gandit si eu la asta, dar daca zic politisti ca omu doar e prietenos si noi suntem paranoia?

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Lola12120):

O fi pus ochii pe tine Lola, si cum poate sa fie mai aproape de tine decât împrietenindu-se cu prietenul tau.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lola12120):

Politia trebuie sa i si faca datoria, tu faci plîngere si ei au obligatia de a cerceta si verifica situatia, mergi maine si fa i reclamatie, sti cum il heamă? Ce varsta are el?

| gabicoo a răspuns:

Dacă nu ești troll din ce spui tu acolo ăsta seamănă cu Dincă!

| gabicoo a răspuns:

Vecina mea este tamplar (Jeni, oh, Jeni...)
Asta-i un lucru foarte rar (si Jeni e tare...)
Chiar astazi si-a pierdut ceva (Jeni, oh, Jeni...)
Vecina mea ciocanul vrea. (Vecina mea ciocanul vrea!)

Vecinul meu, tamplar si el (Titi, nea Titi...)
Mai are doar un ciocanel (si Jeni e tare...)
Prea multe cuie a batut (Titi, nea Titi...)
Si-acum coada i s-a rupt. (Si-acum coada i s-a rupt!)

Vecinii toti din bloc se-agita -

E zarva mare
Caci Jeni e nefericita -
Jeni vecina
Scot la mezat pe rand simbria -
Seara de seara,
Sa-si faca Jeni meseria...
(Sa-si faca Jeni meseria!)

Vecina mea este tamplar (Jeni, oh, Jeni...)
Pare banal, sau poate rar (si Jeni e tare...)
Dar Jeni sa castige-un ban (Jeni, oh, Jeni...)
Are nevoie de ciocan. (Are nevoie de ciocan!)

Munca te-nvata, munca te-nalta...

| alina2k18 a răspuns:

Troll laughing
Eu nici nu ma salut cu vecinii si asta cica fufu vecine laughing
Ce ma?
laughing

| SofiaTeodorescu a răspuns (pentru alina2k18):

A zis ca nu se saluta cu el pentru ca l-a salutat odata si nu i-a raspuns.Si da respectivul intretine relatii sexuale cu diferite vecine.Iti este clar acum? Ti-a cerut parerea nu sa o caracterizezi pe ea.Din moment ce nu vorbeste cu el ce troll? Ai invatat un cuvant nou si acum ai venit sa il spui aici?

| Ely1234567 a răspuns:

Este ciudat acel vecin poate are gânduri necurate cu ea si vrea sa afle cand pleaca iubitul ei de acasă mai bine sa meargă la poliție sa depună plângere împotriva lui...

| VasileEmilia a răspuns:

Aveti grija. Sa nu cumva sa vrea sa afle cat mai multe informatii despre voi, sa ii castigati increderea, sa afle cand nu sunteti acasa si sa vina sa va fure ceva. Poate si de aia vrea sa intre in casa.

| Lola12120 a răspuns:

Mersi.Nu stiu de ce nu apare ce am postat eu.Astept si parerile celorlalti.