| M1989 a întrebat:

Salut lume! Oare sa fiu intr-atat de urat, incat sa nu imi gasesc perechea? Asta sa fie adevarata cauza... felul in care arati?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Conteaza aspectul dar mai conteaza sa ai unde sa stai. Ele vor un om cu casa iar cele care accepta unu mai urat cu locuinta o fac pentru ca au unde sa stea interes. Imposibil sa iubesti o femeie urata grasa, naspa sau invers fie banii sau averea e la mijloc

| Mosotti a răspuns:

Daca tu esti cel din poza nu arati prea rau, stiu n barbati ca tine care au, si nu gagici din alea neatractive, destul de okey.
Conteaza cum arata omu, am si zis peste tot, ca e proba eliminatorie, dar nu e cazul la tine ca nu ai fizic.

Poate nu ai norocul inca, pur si simplu. Uite, verisoara mea arata destul de bine si abia la 29 ani a gasit barbatul cu care s-a si maritat si cu care e si acum si asa intre noi vorbind, arata mai nasol ca tine.
Si il iubeste stii cum? El nu o iubeste pe ea, culmea. Pe langa ca tot ea are bani mai multi ca el, deci il place pe bune.

A fost singurul care a cerut-o, a mai avut doar odata un prieten si atat, deci nu e de mirare.
Poate nu ai dat de cineva liber, poate ai dat dar esti asa mai retras, mai neincrezator in tine chiar daca stii sa te porti, cine stie. Multi sunt asa, stai linstit, si pana la urma gasesc.

Uite, iti dau o idee daca esti in Bucuresti, exista singlebell da pe google sa vezi, sunt niste unii care organizeaza intalniri de dating unde ai 11 fete cu care stai de vorba pe rand cate 7 minute, daca va placeti bifati pe foaie, iar a doua zi aia iti dau pe mail datele de contact la cea care te-a bifat, dar daca ai bifat-o si tu, apoi vb la tel, va intalniti si vedeti. Deci real, face to face.
E pe segmente de varsta, te inscrii pe site si ai sanse mari de tot.
Ca acolo vin doar femei care vor partener ca si tine.

Mai merge si pe site de matrimoniale, ca si acolo sunt oameni ca si in real de fapt, pot dezamagi si aia ca si aia din real, si acolo ai femei care vor parteneri.
Deci iti alegi metoda si va fi bine.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Ala no iubeste atunci e pe interes wth

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Pai aia zic, ca si fete care arata bine, nu au noroc de iubire dar nu de la fizic. Ala sta din interes, evident.
Nu cred ca subiectul nostru nu are unde sa stea.

Si poate are ea unde sa stea! Cand e o relatie adevarata nu se mai pune problema asa, poate avea fie unu, fie altul, sau ambii. Daca nu au amandoi, fac impreuna prin munca, asa au facut si parintii nostri.
Daca asta e un criteriu, deja inseamna ca acel om nu este placut cu adevarat.

Asa ca M1989, alpha are dreptate in ce spune.
Fizicul conteaza primul, aici spune el putin gresit ca nu, insa tu il cam ai, de aia am scos aceasta problema. Te simti asa ca na, esti dezamagit.
Sa stii ca am un prieten care rupea la gagici ca arata f bine, dar stii? Era 60 la 40, deci doar 60 % cam il placeau, in nici un caz toate! Muuulte nu se uitau la el, dar si mai multe il placeau.

Plus ca unii compenseaza din fizic (desi oricum trebuie sa aiba cat de cat clar), cu atitudine, glumet, haios, deschis, insa repet trebuie si un fizic cat de cat, fara ala cat de cat nu merge.

| OldSoul a răspuns:

Nu totul se rezuma la aspect.
Cum zicea cineva mai sus, daca tu esti cel din poza, arati ok, nu asta e problema la tine.

Trebuie sa te analizezi, sa meditezi la modul in care te comporti in care gandesti, cum vorbesti si de aici o sa-ti dai seama unde este cu adevarat problema.

Da, de obicei, prima temere este sa ne gandim ca suntem respinsi din cauza aspectului, iar asta e oarecum normal avand in vedere ca aspectul e primul lucru pe care-l observi la o persoana.

Dar, daca stai sa analizezi, sa incerci, sa inveti de greseli e posibil sa observi ca problema ta e alta.

| M1989 explică (pentru OldSoul):

Salut! Nu stiu ce sa zic...dar s-a intamplat sa am acel sentiment ca sunt respins doar ca nu sunt pe placul ei fizic...

| OldSoul a răspuns (pentru M1989):

In unele momente, scuza aceasta e cel mai usor accesibila.
E mult mai usor sa te resemnezi dand vina pe aspect.

Insa, daca stai sa observi, in timp, iti poti da seama ca nu e chiar asa cum ai crezut.

Eu de exemplu nu excelez dpdv al aspectului, si totusi, prima mea intalnire, a fost cu o persoana, fata de care nu as fi crezut sa am sanse.
Si totusi, m-am vazut cu ea, o singura data, intalnirea a fost oarecum un esec.
La acel moment, ma gandeam ca poate e de vina aspectul.
Dar nu am renuntat, a mai fost nevoie sa ma mai vad de mai multe ori cu o alta tipa, tot de acelasi "calibru" sa-mi dau seama ca problema la mine nu e aspectul, ci altceva.
Mai exact, eu unul, am crescut oarecum invatat sa fiu mai singuratic, mai rece, iar asta, oarecum, ma afecteaza cand vine vorba de a incerca sa leg o relatie.
Deoarece sunt invatat sa fiu mai rece, si nu stiu sa ma apropii de ele, iar asta, le face sa creada ca nu sunt interesat de ele.

| alina2k18 a răspuns:

Poate felul tau de fi respinge fetelewinking
Sau tintesti la fete care nu-s de nasu tau si normal ca esti refuzat.
Toate fetele mature [ >24 ani ] apreciaza un barbat care stie sa se poarte frumos cu o femeie si sa fie un domn in orice situatiewinking poti incepe cu asta.

| M1989 explică (pentru alina2k18):

In general nu sunt badaran cu femeile. Dar daca simt ca cineva ma jigneste am reactii urate pe moment.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Un pas înainte e să comunici cu fetele din cercul de cunoștințe și o să devii un om mai sociabil.

| Ana7807820 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi galeata cu tine. Ma consider urata, desi prietenii imi zic ca nu sunt.
Te sfatuiesc doar asa: fii tu insuti, dar nu PREA tu. Controleaza-ti nervii cand te vezi jignit, asa mi s-a intamplat si mie pana acum, dupa care am invatat sa dau si eu replici si sa rad de propriile mele gafe.
Bafta la gasit iubirea vietii tale!

| Mosotti a răspuns (pentru Ana7807820):

Nu conteaza ce zic prietenii, ci ce zic eventuali parteneri, cum te vad? Te vad atractiva? Daca da, inseamna ca impresia ta ca esti urata este falsa si va trebui sa ti-o schimbi.

Asa si unui barbat neatractiv prietenii ii zic ca nu e urat, dar pentru femei nu e atractiv, e doar un exemplu.

| abcddcba a răspuns:

Omule, pana si oamenii cu dizabilitati isi gasesc sufletul pereche. Poate inca nu a venit timpul, poate se pregateste ceva pentru tine, nu-ti face griji, o data si o data vei avea sufletul tau pereche langa tine.