| minnie91 a întrebat:

M-am atasat tare de o persoana de acelasi gen, e normal?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

E normal să te atașezi de oricine, dacă alegi să sxualizezi un atașament pentru o persoană de același sex încep mustrările de conștiință pentru că sexul a fost proiectat de Creator în noi pentru a ne putea bucura de el fără mustrări de conștiință doar în căsătoria cu cineva de sex opus.

| RAY a răspuns:

Atasarea e perfect normal, atractia fizica e ceva tabu pentru societate dar si ia e normala

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal, toti ne atasam de mama, sau tata in copilarie, ori frati-surori. Mai tarziu, ne facem prieteni si ne atasam de cea mai buna prietena sau prieten. Totul este normal!

Este anormal sa simti atractie sexuala catre cineva de acelasi sex, dar pana la urma, este doar decizia ta personala.
Dar asta este alta poveste, iar noi aici, discutam de atasament, nu de atractie sexuala.

| HazelEyes77 a răspuns:

E normal cum sa nu fie...si ca prietena si ca mai mult de atat. De ce avem atatea prejudecati?

| CleanHeart a răspuns:

Nu,ai facut o fapta prea grava asta sigur ramane in istorie poftim o pusca, adio.

| Lion56 a răspuns:

Da, logiclaughing Ar fi culmea sa nu te atasezi de mama sau tata, sora sau frate, prietene. Da, normal ca te atasezi de o gramada de oameni in viata(doar daca nu te atasezi la propriu ca ii sperii)
Daca te indragostesti de cineva de acelasi gen, desi se poate intampla, NU, NU e normal deloc, e anormal, e chiar foarte aiurea. Daca ai pus intrebarea sperand ca toti o sa sara cu "e normal", tin sa te dezamagesc. Eu nu pot sa zic decat adevarul. happy

| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Depinde ce crezi tu ca e normal sau nu. Eu consider ca relatile de acelasi gen sunt normale si ca tot oameni sunt asa cum nu-s rasist absolut de loc politica mea e respectama si vei fi respectat deci nu asculta alti oameni asculta doar de tine e viata ta poti face ce vrei tu daca vrei sa iubesti pe cineva indiferent de gen o poti face Sper Ca Te-am ajutat

| Haiducul325 a răspuns:

Cum adica te-ai atasa, ca prieten/a?

| terente2 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te atasezi de cineva de acelasi gen... opus. Eu asa f*ck!