| emilmazilescu a întrebat:

M-am imprietenit cu cateva fete care fac parte dintr-un grup mai mare si incet incet ma tot implic in acest grup. Nu vreau sa ies in evidenta prea mult, ci sunt temperat. Cum as putea sa ii propun unei fete din grup sa iesim impreuna? Relatia dintre noi nu e foarte apropiata, eu fiind nou in acest grup. Nu vreau sa para ca m-am folosit de cele 2 fete ca sa ma bage in grup tocmai pentru a agata altele. Deci...cum o fac?

2 răspunsuri:
| Dennis1993 a răspuns:

În activitățile voastre de grup, fi mai apropiat de acea persoana. Comunica mai mult cu ea, discuta și în afara grupului cu ea la telefon, whatsapp. Și încet incet se va înfiripat ceva dacă și ei ai place de tine.

| Percueu a răspuns:

Ai 2 variante. Ori aștepți sa se atașeze de tine ce fata vrei și după aia sa ii spui "hei, vrei sa vii cu mine la ora x la un suc?", ori te dai cool pe lângă ele și faci chestii care atrag fetele (chestii de care sa nu isi dea seama și sa observe deodată ca te plac). Dacă nu merg variantele astea, te duci la una si ii spui "eu te plac, tu ma placi?"