| anonim_4396 a întrebat:

Salut, m-am tot uitat pe internet, unde pot gasi o fata alaturi de care sa conversez? Intre 20 si 35 de ani. Pe Facebook e plin de pustani. Instagram mi se pare piciponcit, multa falsitate si ipocrizie. Am ajuns la concluzia ca e greu sa mai gasesti o tipa alaturi de care sa vorbesti pana tarziu in noapte, poate ma insel si stiti voi ceva. Exclus site-uri de dating pentru ca mi se par o prostie.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, multe pramatii libere raspandesc infectia tampeniei si a scarbei printre noi. Alea serioase au refugiu anti atomic si pare incredibil dar au un cablu din fibra optica ca sa aiba net acolo unde sta, nu au curaj sa iasa in exterior sa ne gaseasca. Asa ca viitorul ramane in roboti, femeie robot sau papusa de silicon sursa www.realdoll.com

| AdelinaC a răspuns:

Viata reala

| Mosotti a răspuns:

Ce varsta ai si de ce pana acum nu ai o relatie sau nu ai avut? Pai tu pe dating nu vrei, pe Facebook nu vrei, pai atunci unde? Ca in real e greu sa dai de cineva necuplat mai ales la varstele astea.
Asta daca vrei relatie, daca nu vrei, de ce n-ai discuta si cu un baiat?! Adica daca ai vrea doar prietenie amicitie.

Daca esti mai in varsta si vrei sa discuti cu una de 20 in vederea unei relatii fie si de sex, aia nu sta cu tine decat daca cotizezi, deci scoate din calcul ceva sincer.
Daca arati foarte bine, atunci e posibil sa stea de vb cu tine pentru o eventuala relatie fie si de sex si fara interes, dar sa ai un maxim maximorum un 40 ani cand inca nu ai iesit din tinerete fizic.

La dating gasesti macar numai femei care vor acelasi lucru, o relatie de care o fi ea.
Exista single bell, stii? singlebell.net unde te duci si ai 11 fete cu care stai pe rand de vb 7 min, si apoi care v-ati placut, a doua zi iti dau aia datele de contact si te vezi si vezi ce iese, deci nu neaparat pe net.

Cheia este prima data fizicul, a doua oara si celelalte calitati, fara prima nu prea merge ca e proba eliminatorie cumva.
Frumusetea e proba eliminatorie insa nu si suficienta. Ptr o relatie serioasa nu ajunge, ajunge doar pentru sex.
Insa fara cat de cat fizic atractiv, mai putin ar putea fi interesate sa mai afle si altele. Deci tu stii cum e.

Sanse ai clar! Dar cumva unde multe fete vor la fel.
Si ma rog si pe site-uri de dating care e treaba? Nu-s tot oameni si acolo? Ce dif crezi ca e intre aia si aia din real? Ca tot din aia sunt.
Neseriosi pot fi toti, si cei din real si cei de acolo, deci nu conteaza.
Va puteti face schimb de telefoane la o adica, iesiti si vedeti ce iese, ca si de la singlebell unde e live.

| anonimg a răspuns:

Daca nu esti pregatit de casatorie din toate punctele de vedere, atunci se va pierde orice investitie facuta in sensul acesta.

| mgtow a răspuns (pentru anonimg):

Casatoria e cea mai mare prostie in zilele astea. Ideal e sa stai impreuna cu cineva si cand apare rugina afara din casa cu el-ea

| anonimg a răspuns (pentru mgtow):

Nu știu cum să mă exprim, dar omul -barbatul și femeia- nu va deveni om dacă nu își va asuma responsabilități.
Oamenii cad în două extreme: unii fug de responsabilități, iar alții și le asumă în mod iresponsabil. Trebuie deci să fim calculați. Responsabilitatea crește odată cu vârsta și cu deprinderea de a purta sarcini. Nu ne putem dezvolta altfel decât dacă ne asumăm respinsabilitati în mod... responsabil.
Nici la servici nu putem avansa în funcție dacă nu ne asumăm răspunderi mai mari.
Știu că sunt o mulțime de femei ușuratice și care trăiesc haotic. Dar eu cred că o femeie poate fi educată de către bărbatul ei. Nu vorbesc de violență- pentru că aș interzice unui bărbat violent chiar să-și facă și prietenă.
Dacă îi vei arăta unei fete ușuratice unde o va duce caracterul ei, dacă îi vei dovedi că fericirea nu se află pe drumul ei, atunci există șansele ca ea să se întoarcă din drum și să te urmeze.
Trebuiesc îndepărtate doar acele părți ruginite din caracter, și nu omul cu totul. Atunci când îi vom iubi pe oameni, atunci suntem în parte pregătiți pentru căsătorie. Se poate ajunge acolo, și trebuie.

| mgtow a răspuns (pentru anonimg):

Mergi pe ideile vechi care nu mai merg asa bine in ziua de azi

| alina2k18 a răspuns:

Cine crezi ca sta asa la vorbarie cu telefonul in mana?
Fetele vor iesiri, plimbari, distractie nu la conversatii pe net laughing
Pentru tine a avantajos ca stai in casa si nu cheltuiesti un leu dar e boringggggg.
''e greu sa mai gasesti o tipa alaturi de care sa vorbesti pana tarziu in noapte'' poate doar una naspeta si grasa de nu o baga nimeni in seama sj sta pe ajutor social si nu trebuie sa se trezeasca la 6-7-8 dimineata ca 90% din oameni.

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Nu ai inteles, asta am zis si eu, pe net doar se cunosc, isi schimba rapid telefoanele NU ca sa gargariseasca 10 ore, ci sa se intalneasca, sa stabileasca asta, si evident dupa aia fac ce zici tu, ies, converseaza in real, se plimba, se duc la un film, se viziteaza acasa.

Dar ca sa cunoasca pe cineva liber, e mai bine pe dating matrimoniale sau varianta live cu singlebell, pentru ca acolo toate vor partener, toate sunt libere, altfel e f greu.
Iar cum am zis, si daca cunosti direct in real, si daca te vezi real dupa o zi de cunoastere pe net, oamenii sunt tot aia, pot a dezamagi grav ambele categorii, nu doar categoria netista, asa ca..reclama aia anti net e falsa, chiar incurajeaza ca multi sa nu aiba sanse.

De ex la singlebell ala iti dai seama, ca in 2 ore cunoaste minim 10 potentiale partenere! Unde dracu faci asta asa in real direct? Si la urmatorul eveniment, cunosti inca 10-11.
Iar pe site la fel, ai 100 de potentiale partenere.
Nu iese de 10 ori, perseverezi, incerci, asta este, dar ai sanse mult mai mari.

| Bizon95 a răspuns:

"Exclus site-uri de dating pentru ca mi se par o prostie."
in afara de dating sau chiar matrimoniale, UNDE CREZI CA O SA GASESTI CEVA DE GENUL ASTA PE INTERNET?!?!?!?

| Ineys a răspuns:

Tinder? Nu-ti garantez ca nu folosesc asa ceva, dar vad peste tot reclame cu el, deci...