| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma confrunt cu o problema de cativa ani buni, am un prieten slab si inalt si el ma bate intotdeauna la ping pong, dar il bat si eu dar foarte rar si eu ma laud la uni prieteni ca sunt mai bun el. Dar azi m-a batut la un concurs de special olympics si acum am mare ciuda pe el ca eu am terminat in spatele lui.

Il mai chem prin parcuri unde sunt mese de tenis dar si acolo ma bate fara mila si eu de fiecare data ma enervez de numa' numa si el rade de mine ca un prost. Dati-mi niste sfaturi cum sa fiu mai bun ca el la ping pong? astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Esti tu fraier ca te enervezi. Si nu te mai lauda, daca nu esti bun, ca vor ride si ceilalti, pe bune. El doar se distreaza de nervii tai.
Cel mai bine este sa joci mereu cu el, ca sa exersezi cit mai mult. Si sa nu doresti numaidecit sa-l invingi rapid. Daca ai sa joci pentru placerea jocului, altfel ai sa vezi situatia, te vei relaxa si vei fi mai bun.

| Xenoverse a răspuns (pentru cevdet):

Bine, asa o sa procedez.

| cevdet a răspuns (pentru Xenoverse):

Ok

| I3lacK a răspuns:

Exerseaza mult. Prietenul tau iti poate fi si de ajutor, ca sa te stimuleze si sa te determine sa fii mai bun decat el, dar te poate si demoraliza prin lucrurile pe care le face/spune in legatura cu felul in care joci.
Singurul mod in care poti deveni bun la ceva este sa exersezi foarte mult si sa iti placa ceea ce faci. happy