| GLA a întrebat:

Salut, ma fratilor cat de normal este ca o fata sa iubeasca un baiat chiar daca ala nu o iubeste pe ea si se mai vede si cu altele? Am vorbit ieri cu o fata de pe Facebook si am ramas prost cand imi spunea ca pe ea nu o deranjeaza lucrurile astea si ca oricum la ea se intoarce mereu chiar daca se duce si cu altele, ca se multumesc asa chiar daca ala nu o iubeste, ea se multumeste ca il iubeste doar ea, este al 2 lea caz cand intalnesc asa. Sunt doar uimit cum sunt unele fete asa ca altele te lasa imediat si te mai si scuipa. Mie imi place mult de fata asta dar nu cred ca am cum sa ma lupt cu asa ceva cat timp ea e moarta dupa specimenul ala. Deci cat de ok este? Ceva sfaturi sa ma combin eu cu ea?

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Proasta satului o poti cataloga. Nu ai optiuni la ea

| Adry05 a răspuns:

E proastă și n-are respect de sine laughing) ăla așa e, nu dă 2 bani pe ea și ea se complace că e prea proastă să realizeze ce toxică e situația și să-și caute pe unu s-o respecte și stă după pipoțoiu ăla că-i dă vrăjeală bună

| Simpatic a răspuns:

"Mie imi place mult de fata asta dar nu cred ca am cum sa ma lupt cu asa ceva cat timp ea e moarta dupa specimenu ala"

Dupa o astfel de incapabila nici nu ar trebui sa lupti vreodata ci sa ii spui in fata ca e o proasta si sa mergi mai departe.
Nu o vei face sa vina la tine pentru ca ea este pierduta in "bula" ei de prostie, e a 5-a roata de la caruta dar se crede importanta. Sunt destul de multe fete care se regasesc in aceasta poveste, deja celebrele prostituate pe care le-au prostit pestii ca ele sunt reginele lor, printesele sau ce alte apelative cocalaresti mai au, se cred iubite si apreciate desi aia au mai multe sau au neveste acasa, deci ce sa le ceri la astea cu aceasta atitudine?

| GLA explică (pentru Simpatic):

Asta si fac, i-am dat replica si mi-a dat block, se pare ca deranjat o cand i-am spus ca nu o sa aiba parte de el si o sa il vada cu alta de mana, cand tot ea spunea ca blockatu pe Facebook si Instagram sunt pentru cei slabi laughing))

| Simpatic a răspuns (pentru GLA):

Da-o in rahat, viata merge in continuare, are balta peste.
Relatiile vin de obicei cand nu te astepti, de multe ori cand cauti nu gasesti si te enervezi la culme.
Facebook si alte asemenea retele au devenit un mediu nociv zic eu relatiilor si mai ales a celor de familie, daca nu ar fi asa putine ar avea conturi acolo si nu si-ar mai etala impresiile, bucile si marea avutie, retele sociale numai sunt pentru a socializa ci pentru a creste egoul personal, fiecare etaleaza ce are, ce rahat de mancare a facut, in ce escursii a fost, sau cauta sa se combine cu unii care au mai mult decat ei/ele prezentand ce masini conduc ce iahturi au ce vile detin etc DECI NU E DESPRE SOCIALIZAREA SI GASIREA UNEI RELATII SERIOASE CI DESPRE A TE DA MARE SI A TE COMBINA DIN INTERES. Imi este sila de astfel de manifestari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si in ce sa spunem acest "ok"? In procente? Nici asa nu as putea.

Fiecare are perceptia proprie despre astfel de lucruri. Mie personal, nu mi se pare deloc ok ceea ce face. Dar... asta este, este viata ei, face ce vrea. Nu trebuie sa te miri atat de ea. Ea si-a ales asta. Unele persoane care sunt obisnuite cu asa ceva, asta fac.

Gandeste-te ca exista parinti peste tot care stau impreuna doar din "cauza" unui copil, doar din "cauza" pe care nici ei nu o stiu, doar din "cauza" ca asa s-a nimerit. Fiecare isi traieste viata cum a fost invatat si cum a fost influentat de mediu. De asta, degeaba zicem noi toti ca nu este ok, daca pentru acea persoana este.

O sa dai tu de fata potrivita care sa nu gandeasca asa si asta o sa te atraga la ea si apoi nu o sa mai conteze ca ti-a placut de fata despre care vorbesti. In general nu sunt multe persoane ca cele descrise de tine, pur si simplu ai nimerit colectivul nepotrivit. O sa dai si de persoana potrivita de care sa te indragostesti big grin si cu care nu trebuie sa te lupti, o sa vina de la sine.

Pana atunci, iti doresc succes si zile placute happy

| GLA explică (pentru DoarBogdan):

Heiii, multumesc frumos, apreciez cuvintele!

| Freya1 a răspuns:

Poti sa te zbati sa te combini cu ea pentru ca e suficient de proasta incat sa ai un viitor bun.Cine stie, poate cand rămâi fără bani o poti duce si la produs.
Lăsând astea deoparte se mai întâmplă în viața sa te indragostesti suficient de tare de cineva incat sa nu ii vezi defectele.Si eu la randul meu am placut un băiat ce nu era tocmai usa de biserica, dar am fost suficient de deșteaptă incat sa nu vreau un viitor cu el sau sa ma multumesc ca ma baga si pe mine in seama dupa ce umbla cu toata centura orasului.Era doar o chestie din aia de atracție fizică și o plăcere sadică de tachinare.A vorbit urat la adresa mea fara drept si "m-am razbunat" demonstran-ui ca daca vreau umbla el după mine si nu il accept eu.Eram copila plictisită si fara ocupatie dar totusi de la o varsta te aduni si nu te mai joci aiurea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă au trăit numai cu asemenea exemple de bărbați în jur... pentru ele e normal. Nu e vina lor, e o chestie de educație, de ce au văzut în familii și ce vezi în familie, nu-ți mai scoate nimeni din cap. E complicat.

| Nemessys a răspuns:

Fata nu are respect și nu se iubește pe sine, posibil sa fie și dependenta de el.

Acel băiat nu face nimic greșit dacă iese și cu altele, deci nu îl numi specimen, nu are nicio obligație fata de ea.

| GLA explică (pentru Nemessys):

Cica il cunoaste de 2 luni, zicea ca fost dragoste la prima vedere, acum nu stiu ce sa zic, cum sa te atasezi atat de rau intr-un timp atat de scurt?

| Nemessys a răspuns (pentru GLA):

Lipsa de afecțiune, atenție, energie masculina.

Dragoste la prima vedere = atracție fizica.

| GLA explică (pentru Nemessys):

Ai dreptate dar uite ca ma amuza faptul ca ieri chiar ii facea reaclama proasta, ca e urat ca o are mica, chestii din astea laughing))

| Nemessys a răspuns (pentru GLA):

De unde știe ea ca o are mica? S au inventat ochelari cu care poți vedea prin haine?

| GLA explică (pentru Nemessys):

Pai daca ea zice au fost intr o oarecare relatie, presupun ca au facut si dragoste, de fapt mi-a zis ea, idee e de reclama proasta, nici ea nu cred ca il iubeste

| Nemessys a răspuns (pentru GLA):

Dacă o avea mica nici nu mai făceau sex și îl refuza pe loc odată ce i-o vedea, dar totusi a acceptat, bănuiesc ca s-a simțit și bine happy. E o prostie chestia cu,, o are mica ". Glume și miștouri fumate de mult.

| GLA explică (pentru Nemessys):

Da ai dreptate, in fine, se complace in situatia asta, nu am ce sa ii fac, trebuie sa se loveasca singura la cap ca sa se trezeasca

| Ineys a răspuns:

Ai incercat sa-i spui ei asta? Ca-ti place de ea si ca poti sa-i oferi mai mult decat poate celalalt?

| GLA explică (pentru Ineys):

Nu cred ca rezolva nimic, este prea lesinata dupa ala, i am batut un apropo dar degeaba

| CleanHeart a răspuns:

Nu are respect de sine la fel ca toti oamenii care accepta sa fie optiune in loc de prioritate.

| GLA explică (pentru CleanHeart):

Clar nu are respect

| Jade20 a răspuns:

"Acceptam iubirea pe care consideram ca o meritam".
Ea considera ca merita destul de putin, ba chiar pare ca se desconsidera singura. Are ceva probleme acolo sus, mai bine sa nu iti bati capul cu astfel de cazuri.