| Spuky a întrebat:

Ma numesc Andrei am o dilemă si nu stiu cum sa o abordez. Este vorba despre mama prietenei mele. Am o relație cu fata de 3 ani de zile si vrem sa trecem la pasul urmator. Vreau sa plec cu prietena mea in Franța la fratele meu si cumnata mea, au doua locuri de muncă si vor sa venim împreună. Dar mama ei este greu de convins. Niste idei cum as putea sa o conving?

Răspuns Câştigător
| Krax256 a răspuns:

Sunteti amandoi majori? Daca da, atunci va urez drum bun.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din întrebarea ta am înțeles că ai o relație cu mama prietenei tale, dar nu am înțeles de ce vrei s-o convingi și pe fiica ei să vină cu voi.
O idee ar fi să vizitați locația din Franța și apoi dacă îi place cum e mai mult ca sigur va dori să și rămână/muncească acolo, că bănuiesc că cu partenera de viață nu ar fi o problemă, că te-ar urma.

| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu de convins o mama soacra daca, o ceri in casatorie pe fata si plecati casatoriti! In felul asta, nimeni nu s-ar mai putea opune deciziilor voastre.

| Hammurabi a răspuns:

"Este vorba despre mama prietenei mele am o relație cu ea de 3 ani de zile"
Nu mă miră că e greu de convins dacă ai vorbit cu ea în stilul în care ai scris aici. laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"Este vorba despre mama prietenei mele am o relație cu ea de 3 ani de zile si vrem sa trecem la pasul urmator. "
Pleaca u mama, daca tot este durabila relatia; iar pe prietena ma-sa o convinge usor. 'tu-i mama ei de gramatica. laughing laughing laughing

| ALGator a răspuns:

Ai o relație cu mama prietenei? Nu prea se înțelege.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Pai ii spui adevarul. Ceea ce simti pentru ea si ii spui ca o sa vorbesti cu ea in fiecare saptamana ca sa vada daca sunteti bine. Asta e cam tot ce puteti face