| Campian_Denisa_1994 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu ceva? Vreau sa ma cunun în luna octombrie la primărie si voiam sa știu oare trebuie lumanari sau ceva de genu sau mai bine spus: cum se procedează, de ce ai nevoie? Mersi mult și scuzați dacă e o întrebare aiurea dar chiar nu îmi pot da seama de ce ar fi nevoie

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu o lună înainte, trebuie să te prezinți la Oficiul Stării Civile de la Primărie. Acolo vei prezenta actele tale și ale lui.
Acolo ceremonia este foarte simplă. În fața ofițerului de stare civilă te presinți tu, el, nași dacă ai sau doi prieteni. Nu este nevoie de nici un alt obiect.
În sala alăturată, hol mai mare te așteaptă restul familiei și câțiva prieteni pe care i-ai invitat și care te felicită și îți dau flori. Dacă este loc, îi servești pe loc în picioare cu sucuri și prăjituri. Dacă nu îi inviți la o cofetărie apropiată. Un fotograf prieten sau plătit vă face poze.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La primarie nu trebuie lumanari. Acolo duci doar niste sucuri si prajituri. Cineva (sotul sau nasii) sa-ti dea un buchet de flori. La biserica se duc si lumanari mari dar de catre nasi.

| Blueberry8 a răspuns:

Toti au uitat sa iti spuna de certificatul prenuptial happy.