| Markusfrtt a întrebat:

Ma simt singur uneori, trist. Sunt o persoana sensibila, sunt baiat, iar pe mine, durerea suflteasca e cea care ma distruge cu adevarat. Cu dragostea nu prea merge, iar asta e principalu motiv pentru care sunt asa. Relatia mea nu functioneaza, comportamentul ei ma termina, ajung sa imi fac tot felul de filme, ca imi ascunde lucruri. Cand ma cert cu ea pur si simlu nu mai sunt eu, persoana aia care rade la orice gluma dispare. Nu mai mananc, nu mai vorbesc, ma inchid in mine pentru o perioada.O data imi spune ca ma iubeste si multe altele, apoi se transforma in alta persoana cand fac ceva ce o deranjeaza, iar ea daca face acelasi lucru pe care eu il fac de o deranjeaza, ea nu vede.N-am inselat-o niciodata, mereu am fost sincer cu ea si i-am spus tot ce era de spus. Ar fi multe de zis. Cred ca am amexietate. noapte nu pot dormi, nu imi aduc aminte ultima noapte in care sa fii dormit fara sa mersi trezesc de nenumarate ori. Uneori imi doresc sa nu ma mai trezesc dimineata. ce sa fac. ce credeti ca e cu mine.

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Asa erai si pana sa o cunosti pe ea sau de cand ai cunoscut-o?
La felul tau de a fi,ma mir ca inca mai sta cu tine.
Dar in fine,trecem peste.
Banuiesc ca faci diferenta intre o relatie clasica si una toxica si banuiesc ca iti dai seama in care te afli.
Uneori relatile toxice nu fac decat sa-i distrugra pe unii, e valabil si daca au prieteni toxici(numiti vampiri energetici in alt termen mai modern)
Rezultatul ecuatiei e cel care il simti, e normal sa te simti singur, nefericit si nemplinit.
Schimba-te tu ca om, apoi schimba prietena/anturaj/obiceiuri etc.
Succes!

| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbesti cu ea? Gaseste momentul cand esti mai ok, cand si ea e linistita si deschide subiectul. Fiti sinceri unul cu celalati. Spune-i ce te deranjeaza si cum s-a ajuns aici. Amandoi trebuie sa gasiti o solutie, nu doar tu, trebuie sa-i pese si ei. De cat timp sunteti impreuna?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu tai raul de la radacina?
Boala lunga, este moarte sigura!

Da-i papucii si nu mai suferii, probabil ca ea asteapta pe altul, ca sa scape de tine.
In orice caz, o relatie care nu a functionat la inceput, nu va functiona niciodata. Iar ca sa stai in asemenea relatii, inseamna ca ori esti nebun, ori prost.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Cred ca esti foarte nesigur pe tine iar acest mod al tau de a fi este ceea ce genereaza si problemele in relatie.

Ea are nevoie de cineva pe care sa se sprijine, nu sa sprinine intens.

Poate ar fi bine sa faci o vizita la un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred cã ar trebui sã uiti de ea o perioadã, dupã cum zice un anumit proverb "toate se intorc", binenteles dacã ai pe alta sau o Masinã noua laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o relatie toxica si nu te simti degeaba asa, ceva sigur se intampla. Daca nu puteti rezolva prin comunicare, despartiti-va. Asculta-ti intuitia. De cat timp sunteti impreuna? Am trecut prin ceva asemanator, de cand ne-am despartit si mi s-au confirmat toate banuielile ma simt eliberata (mi-a disparut anxietatea, nu puteam sa dorm, sa mananc, tremuram tot timpul, aveam cosmaruri etc). Si crede-ma, mai bine sa fii singur si sa te simti singur, decat sa fii intr-o relatie si sa te simti singur. A doua te innebuneste mai tare.

Incearca sa mergi la psiholog

| StefanAdrian911 a răspuns:

O relatie nu se mentine prin cearta, anxietate sau alte nebunii. Ori va iubiti ori va bateti. Cred ca ar trebui sa te desparti de ea.