| StefanStefan3000 a întrebat:

Mi-am lasat barba si nu vreau sa fie prea mare de max o luna jumate. Mai am inca o saptamana si apoi voi incepe sa o conturez. Problema e ca tata imi zice sa ma barbieresc ca numai preotii au barba si calugarii, dupa a zis si ceva de musulmani. Mama a zis ca numai cand moare cineva ai barba. In fine, vreun sfat sa ma lase in pace?

12 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

La cum te văd in userimage, mai bine nu.

| StefanStefan3000 explică (pentru LPCTSTR):

E poza veche de 2 ani laughing

| LPCTSTR a răspuns (pentru StefanStefan3000):

Nu conteaza

| σκμ a răspuns:

Simplu o lași așa si nu te barbiereâști.

Răspuns utilizator avertizat
| JustMeDeea2019 a răspuns:

Sfatul meu personal e sa te barbieresti, pun pariu ca faza cu barba e doar un moft de moment dar crede-ma nu barba te face interesant ca om ci atitudinea, deci asculta parintii pentru ca ei nu te vor invata de rau niciodatawinking

| StefanStefan3000 explică (pentru JustMeDeea2019):

Mai..nu e moft..inainte o tineam foarte scurt si colegii imi spuneau ca imi sta bine asta in decursul a 6-7 luni. Intr-un fel imi da si putina incredere in mine deoarece sunt timid

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru StefanStefan3000):

E strict parerea mea si iti zic sincer pentru a avea incredere in tine depinde de atitudinea ta nu de barba, parerea mea despre barbatii cu barba e una nasoala dapai la pusti ca voi....Colegii o pot spune si la misto dar daca zici ca parintii ti-au dat un sfat cred ca e mai de incredere sfatul lor....repet e doar o parere tu faci cum vrei

| ShaniTempo a răspuns:

Si frarimiu are barba, ii sade bine insa odata la 2 luni o rade de tot, macar ca o contureaza bine

| Karolla a răspuns:

Te contrazici!
Tata iti interzice sa te barbieresti, dar totodata iti spune ca numai preotii/calugarii au barba.
Ca sa iti lasi barba asa de mare, inseamna ca esti lenes, nu iti place igiena. O tai la 4 saptamani si ai scapat.

| JustMeDeea2019 a răspuns (pentru Karolla):

Tata ii zice sa se barbiereasca nu ii interzice big grin

| Coleșa_Iulian_1998 a răspuns:

Salut dacă ție îți sta bine cu barba atunci lăsați-o, ex. Eu am 20 de ani iar dacă îmi dau barba jos arat de 13 ani și îmi sta foarte naspa mulți care ma văd fără barba se uita ciudat la mine dar tata îmi spune ca îmi sta m-ai bine fără barba. Pentru ca pe vremea când avea el 20 de ani marea majoritate își lăsau doar mustață