| Anonimcunoscut123 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa încep. Intrebarea asta voiam sa o pun de mult timp dar abia acum mi-am făcut curaj.
Cand eram mic, prin clasa a 5-a eram facut gay la școală de unii care erau luati in plasament (lângă scoala mea era un centru de genul si copiii de acolo erau amestecați cu ceilalți) pentru simplul fapt că nu eram ca ei(nu ma băteam, injuram si făceam tot felul de prostii și să ridic scoala la 50m in sus si nici acum nu sunt așa... sunt împotriva violenței si a limbajului vulgar) si cred, dar nu sunt sigur și pentru faptul că mereu am fost îmbrăcat de la firme mai $$ și aruncam cu banii ca orice copil pe tot felul se dulciuri si prostii pe care orice puști de 11-12 ani si le-ar fi dorit ori pentru faptul că aveam o familie acasa și 2 părinți care ma asteptau zilnic dupa ore...
Aceștia ma făceau in toate felurile, de la gay si bulangiu până la cele mai urate chestii. pnm la vârsta aia nu știam ce înseamnă să fii gay sau sex..eram un singur puști care voia să fie primul din clasă și să impresioneze profii...
În perioada aia imi plăcea la nebunie de o fată, mereu ma gândeam la sa și chiar as fi vrut sa fim împreună dar niciodată nu a fost cu vreun băiat din clasa...
Nebunii aia mereu ma făceau gay,veneau in fiecare pauză peste mine și mereu cand ma vedeau în curtea școlii sau pe hol strigau dupa mine "uite bulangiul" si in multe alte feluri iar toti radeau de mine, de la colegi pana la altii din școală. Intr-o zi la cati nervi aveam am cautat pe net ce inseamna sa fii gay si de atunci a început chinul. Eu nestiind mai nimic despre sex a fost un șoc, mie imi plăcea acea fata si au fost si altele care mi-au plăcut, chiar si astazi am câteva fete de care imi plac.
Atunci cred ca am facut o depresie ceva. Am început să mă închid in mine, stăteam retras si nu aveam chef de nimic, nici colegii nu ii mai suportam; începusem să mă cert cu oricine și orice critica sau încercare de a-mi arată ceva sau unde am greșit mă făcea să mă simt si mai prost și devevam pe zi ce trece mai retras si supărat.
După o perioadă am tot cautat ce inseamna sa fii gay, am dat si de filmele pentru adulți și din curiozitate am început sa ma masturbe*(nu pot pune cuv. intreg ) chiar dacă la vârsta aceea corpul nu producea sperma tot o făceam..curiozitatea era mare. Si de atunci pana acum am continuat să mă uit la filme cu gay,zilnic sau la cateva zile. Desi nu imi plăcea ca "sunt așa " m-am luat dupa nebunii ăia si am crezut ca chiar as fi gay. De prost ce sunt m-am luat dupa ei. Problema este ca mi-a rămas in cap ca sunt gay(bi), mie imi plac fetele, mi-aș dori o iubita, pe viitor o soție și copii, nu mi-aș vedea viata fara sa am copii.

Cu timpul am dar de tot mai multe informatii despre ce inseamna LGBT și am dat de anumite pers care sunt bi sau gay. De la acestea am dat si de aplicatiile LGBT.
M-am văzut cu câțiva băieți..cu primul am spus ca poate nu este persona potrivita si de aceea nu mi-a placut, cu a doua tot asa...
Am vrut sa merg la psiholog dar unii mi-au spus ca este timp pierdut, alții ca dupa cateva consilieri nu mai sunt.
Nu stiu cum mi-aș putea scoate din cap chestia ca sunt bi. Ideea ca as fi cu un băiat nu ma deranjează dupa atâtea timp si mai multe chestii.dar o familie nu pot avea mai ales cum este viata in Romania pentru cei din LGBT si mai mult mi-aș dori o nevata care sa ma bată la cap decat un băiat laughing
Ce credeti ca as putea face?
Nici mediul de acasa nu prea ma ajuta. Familia tradițională pe care unii o cred perfectă nu este asa. Acum vb din proprie experiență. Fam traditionala este cea mai mare prostie. Doar cei care au sau cunosc aceste problema in familie stiu cat de greu este.
Fără comentarii răutăcioasă, va rog!

17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Copii aia nesimtiti si rautaciosi totusi si-au dat seama de ceva este? nu cred ca este cum crezi tu, ca aici treaba este si psihica dar si hormonala. noi barbatii hetero avem un set de filtre prin care ne dam seama rapid daca un alt barbat este gay, stii tu mai ales la cei care au latura femina foarte dezvoltata asa cum este pe la designerii de moda etc aceia au un anumit fel de a fi, anumite miscari care-i dau de gol.
Nu am idee daca pe tine chiar te-a afectat chestia aia sau de fapt erai gay si nu stiai, dar daca zici ca esti bi nu vad sa fie problema asa de mare.
Eu zic sa cauti raspunsuri atat la psiholog cat si la tine insuti, si homosexualilor le plac femeile sa stii!
Dar ca sa fii cu o femeie sa faci o familie cu ea atractia trebuie sa fie atat sentimentala cat si sexuala, daca nu iti lipseste nici una nici alta atunci nu-ti face probleme.

| Anonimcunoscut123 explică (pentru Simpatic):

Frt deci nu am gesturi de femeie sau ceva. si nici nu port ca unii str8 pantaloni ridicați pana la genunchi sau să am fite daca la asta te referi. Lor nu le convenea ca eu nu la băgam în jocurile lor și nu facem parte din aceeași gașcă.

| aXy99 a răspuns (pentru Anonimcunoscut123):

Ei o spuneau pentru ca erau rautaciosi, dar din ce spui ai tendinte spre bisexualitate.

Răspuns utilizator avertizat
| alina2k18 a răspuns (pentru costinvlad490):

Ce ma? laughing
Bisexualizat lol
Ce zici tu cu amanta NU ii schimba orientarea sexuala laughing daca el e hetero.
Bisexual daca ii plac si barbatii pe langa femei.
Pansexual daca ii plac si femeile si barbatii bi si travestitii, transexualii si homosexualii.
Homosexual daca ii plac numai barbatii.

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimcunoscut123 explică (pentru alina2k18):

Nu imi plac travestitii, transexualii... Nu suport bărbații care se machiaza, poartă haine de femei si au fost mai mari ca a unor femei... sunt mai al dracu ca un str8 si cred ca din mana unuia a ar mai scapa.dar din mana mea viu nu prea cred
Am si acea parte de str8 care nu acceptă ****.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aoleu... Pai asa de slab esti? Te-ai lasat influentat de acei copii? Serios? Bai ce barbat mai esti tu atunci? Zic astea pentru ca vreau sa constientizezi acest lucru si gravitatea problemei. Nu am nimic cu acele persoane carora le plac barbatii, treaba lor. Dar tu, daca zici ca iti plac fetele. si ti-au placut, dar te lasi influentat de circumstante, asta este o problema tare grava. Nu ai incredere in tine? Nu iti doresti sa fi alaturi de o fata, sa va iubiti, sa iti ofere placere din toate punctele de vedere? Daca nu reusesti sa ii spui cuiva despre asta (ma refer la o fata) sa stii ca nu este timpul pierdut deloc.
Termina cu filmele alea despre gay, uita-te la filme cu fete, femei ceva ce iti place. De ce te-ai uita la filme despre gay? Doar pentru ca asa au zis unii? Uite si eu zic acum sa nu te mai uiti si sa incerci celelalte categorii. Cand o sa intretii relatii sexuale cu o fata si o sa o satisfaci (indiferent cum) si ea pe tine, o sa observi cum intervine ideea de barbat, orgoliul de barbat si placerea ca tu faci ceea ce faci.

"Familia traditionala este cea mai mare prostie"? Cum adica? Ce inseamna familie traditionala pentru bine? Un baiat si o fata? Asta este o prostie? Daca asta crezi, atunci nu cred ca ai putea sa iti formezi una. Nu, familia e familie, nu exista familie traditionala, exista doar familie, cu oricine vrei sa o formezi. Nu vrei sa iti formezi o astfel de familie pentru ca, ce? Din cauza ca tu crezi ca e o mare prostie?

Sau hai sa o luam altfel, de mic ai fost manipulat, ti s-au impus anumite ganduri, ti s-au format idei dupa cum au vrut altii si ai inceput sa crezi ca asa este.

Daca o sa se ajunga sa vorbesti si cu o fata si te refuza, este foarte ok. Lucrurile astea se intampla mereu, nu trebuie sa te descurajezi. Asa se formeaza experienta, nu poti sa ai succes daca nu esuezi cel putin odata.

| Emma30555 a răspuns:

Daca te ai uitat la filme gay si ti au placut, uitate si la filme cu femei si barbati poate iti vor placea si alea. Eu nu cred ca poti deveni gay de la niste vorbe, atractia e simpla o simti fata de sexul opus sau in alte cazuri fata de acelasi sex. Nu e problema asa mare, spui ca ti a placut si fete si baieti... Concluzia mea este ca totusi esti un pic confuz, mai asteapta si nu ti face griji, accepta te asa cum esti, important e sa fii ferucit, nu te gandi acum la familie, copii, este timp

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate esti bi, e foarte posibil.

| Raducons a răspuns:

Eu zic ca fiecare stie cum este, daca simti ca iti plac doar fetele ce conteaza parerea lor, Mergi cu incredere si vorbeste cu fetele care iti plac si vezi cu care ramai.Nu mai pune la suflet rautatile altora.Nu stiu cum poate sa te ajute un psiholog, ii dai banii degeaba si te cheama la psihoterapie si o lungesti un an si te costa o avere.

| 1231242 a răspuns:

Nu ești gay, doar ești un imbecil care îl doare părerea unor idioți, ce puula ma știau copiii la 12 ani să fii gay, pune-te pe picioare odată.

Răspuns utilizator avertizat
| Veltorb a răspuns:

Dacă spui că nu te-a atras nici un băiat atunci nu ai de săți bați capu că ai fi gay sau bi.

| Bloock a răspuns:

Mergi frate la psiholog, nu e nimic iesit din comun happy
Si o sa-ti revi.

| Ionescu1121 a răspuns:

Ceva de genul am pățit și eu... Încearcă să renunți la filmele acelea, încearcă să vorbești mai mult cu fetele si să incerci să le intelegi mai bine si cu timpul se va rezolva totul, vei avea prietenă, copiii etc... totul e să vrei